Tallinna Tehnikaülikool

Aita noortel Tehnikaülikooli avastada!

Kõiki tudengeid oodatakse Tudengivarju broneerimissüsteemi aegu sisestama, et kooliõpilased saaksid tulla tutvuma Tallinna Tehnikaülikoolis pakutavate õppekavade ning tudengieluga!

Sisesta Tudengivarju broneerimissüsteemi sobivad ajad:

TUDENGIVARJU BRONEERIMISSÜSTEEM

Broneerimissüsteemi oma eriala tutvustamiseks aega lisades säti kohtumise alguse ja lõpu kellaajad nii, et jõuaksid enne loenguid/labori külastust õpilasega kokku saada ja et lisaks loengutele jääks aega ka maja näidata ning küsimustele vastata.

NB! Aegade pakkumisel pane tähele ka seda, et kooliõpilastel on eriti mugav tudengivarjuks tulla koolivaheajal.

2023/2024 koolivaheajad ülikooli kontaktõppe perioodil:

  • 23. oktoober - 29. oktoober
  • 26. veebruar - 3. märts
  • 22. aprill - 28. aprill

Tudengile, kes võtab õppeaasta jooksul vähemalt 5 tudengivarju, kingib õppeosakond Apollo või TalTechi meenete poe 15€ kinkekaardi! Tudengivarjude arvestus toimub kooliõpilaste poolt täidetud tagasiside põhjal.

Kooliõpilased saavad tudengivarjuks registreeruda SIIN!

Kes on tudengivari?

Tudengivari on noor, kes soovib saada paremat ülevaadet ülikoolist ja pakutavatest õppekavadest eesmärgiga teha läbimõeldud otsus haridustee jätkamisel. Tudengi ülesandeks on kooliõpilasele tutvustada, mida ülikoolis õppimine üldse tähendab, milline on tudengi argipäev, milliseid võimalusi pakub TalTech ja palju erineb ülikool gümnaasiumist.

Võta tudengivarje ja ole noortele tegusatele kooliõpilastele inspiratsiooniks. Noored, kes tulevad tudengivarjuks, seisavad teelahkmel, mis määrab nende tuleviku. Kirg, mida tudengid näitavad oma eriala vastu, on üks olulisemaid väärtusi, mida koolinoortega jagada. Säde tudengi silmis on just see, mis üht kooliõpilast inspireerib, sütitab ning talle teed näitab.

Kuidas alustada? Millega pean arvestama tudengivarju võtmisel?

  1. Lisa kõik Sulle sobivad ajad Tudengivarju broneerimissüsteemi.
  2. Oota, kuni Sinu postkasti saabub kiri kooliõpilase kontaktandmetega.
  3. Võta kooliõpilasega ühendust ning uuri, mida ta tudengivarju kogemusest ootab ja leppige täpselt kokku, kus ja millal kohtute. Jätke aega enne tunde üksteist üles leida ja tutvuda.
  4. Tutvusta tudengivarjule oma eriala, ülikooli ja õpikeskkonda.
  5. Vasta kooliõpilase küsimustele ja too omalt poolt välja olulisi tähelepanekuid ülikoolis õppimise kohta.
  6. Õpilane, kes käib tudengivarjuks, annab selle kohta tagasisidet. Õpilase tagasiside annab teada, et ta on tudengivarjuks käinud ja viib varjutatava üliõpilase sammukese lähemale lubatud kingitusele! Tagasiside andmiseks tuleb Tudengivari suunata täitma tagasiside küsimustikku.

Mida varjutamise päeval teha?

  • Kutsu õpilane ülikooli umbes 30 minutit varem, et saaksid näidata talle raamatukogu, toidukohti, klubiruume ja muid vahvaid kohti ülikoolilinnakus ning jõuda aegsasti õige ruumini, kus loeng toimub;
  • Tudengivarjutamise päev peab sisaldama vähemalt ühe loengu külastust, kuid alati võib varju viia ka mitmesse loengusse/seminari/laborisse. Seega peab varjutamise päev kestma minimaalselt kaks tundi;
  • Vali varju kutsumiseks päev, kus Sul on kõige põnevamad tunnid, mis ka Sinul endal silma särama lööb ning kindlasti teavita varju kohalolekust ka õppejõudu;
  • Räägi õpilasele oma kogemusest ja rõhuta, et kõige lõbusa kõrval on ülikoolis tähtis keskenduda ka õppimisele (käib töö ja vile koos);
  • Varjutades oled Sina ülikooli visiitkaart, seega naeratus, sõbralikkus ja viisakas eneseväljendus väga oluline;
  • Mõtle läbi, mis võiks olla õpilase jaoks huvitav ja teistsugune keskkoolist.