Tallinna Tehnikaülikool

Neljapäeval, 7. mail käivitasid 29 prototüüpimise rahastu Prototron käimasoleva kevadvooru meeskonda oma rahakogumiskampaaniad ühisrahastupatvormil Fundwise. Kolmes varasemas voorus on meeskonnad kogunud samal platvormil kokku 5324 eurot.

Fundwise 2020

Reaalse rahalise toetuse kõrval on veelgi olulisem kogemus, mille meeskonnad ühisrahastusplatvormi kasutades saavad. „Oma ideed alles arendavatele meeskondadele on see väga vajalik. Ühelt poolt saab tagasisidet oma tootele/teenusele – kas seda ollakse nõus ostma või mitte? Teisalt peavad meeskonnad planeerima ja ellu viima jätkusuutliku turunduskampaaniat, kus edu tulemust mõõdetakse rahas - müügioskused on eriti olulised tehnoloogiliste ideede meeskondades, kus on peamiselt insenerid,“ rääkis Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Fundwise´i tegevjuht Henri Laupmaa sõnul on juba mitmeaastane koostöö Prototroniga andnud võimaluse toetada ja levitada ettevõtlikku mõtteviisi. „Meie jaoks on see väga oluline ja sotsiaalne ettevõtmine. Meeskondadele kellel on oma ideed arendamisel tuge vaja oleme Fundwise poolt nõu ja jõuga abiks. Raha küsimine ei ole kunagi lihtne ja ka suurepärase idee korral tuleb sellesse aega panustada ja õppida seda hästi tegema. Fundwise platvormil saavad meeskonnad seda nüüd reaalselt praktiseerida,“ lisas ta.

Seni on kõige suurema summa kogunud tervisevaldkonna meeskond Recovery Companion, kes arendab digitaalseid vähihaigete vaimse tervise tugiteenuseid. Edukate kampaaniatega on silma paistnud ka meeskonnad Pillirookõrs; Prototroni eelmise vooru võitja, alternatiivse rahastusplatvormi loonud ISA Champ ja teist korda Prototroni taotlusvoorus osalev Cureassist.

Prototroni tänavusest kevadvoorust osaleb Fundwise platvormil oma kampaaniaga 29 meeskonda. Oma toetust saab rahaliselt  väljendada väga erinevate meeskondadele, kes on arendamas mõnda uudset tervisetehnoloogiat, IoT, harivat mängud, erinevaid äppe või teenuseplatvorme. Kõikide meeskondadega saab tutvuda prototron.fundwise.me lehel.

Fundwise abiga saavad Prototroni meeskonnad teadmised sellest, mis on ühisrahastus ning kas ja kuidas saaks seda nende idee puhul kasutada. Meeskondadele avaneb juba idee esmases väljatöötamise faasis võimalus seda reaalsetele investoritele tutvustada ja saada kohest tagasisidet, kas idee, selle vorm ja sisu oleks investoritele atraktiivne või mida ja kuhu suunas peaks muutma.

Meeskondade kampaaniad Prototron&Fundwise platvormil prototron.fundwise.me kestavad kuni 28.maini 2020. 

Prototron on Swedbanki, TalTechi, Tallinna Teaduspark Tehnopoli ja Tartu Ülikooli rahastu, mis aitab luua tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Tänaseks on Prototron rahastanud 72 nutikat ideed kokku ligi 893 000 euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 24 miljoni euro.

Fundwise on Eesti ja Baltikumi esimene osaluspõhine ühisrahastusplatvorm, mis on mõeldud ettevõtjatele ja investoritele. Ühisinvesteerimisega tegelev Fundwise pakub ettevõtetele alternatiivset kapitali kaasamise võimalust, mille käigus saavad investorid tehingu vastutasuks osaluse ettevõttes.

Laeb infot...