Tallinna Tehnikaülikool

Meditsiinivaldkonnas on muutunud oluliseks nutikad keha külge kinnitatavad sensorid, mille arendamise ja täiustamisega tegeldakse ka Tallinna Tehnikaülikoolis. Üks asjaga seotud teadlastest on IT-teaduskonna aasta teadlase tiitli pälvinud Margus Metshein.

„Tegelen inimese kehalt signaalide hõivamiseks uudsete lahenduste loomise ja praeguste täiustamisega,“ tutvustab Metshein oma igapäevatööd, mis võimaldab siduda tehnoloogia tema teise suure huvi – meditsiiniga. „Minu põhihuvi on olnud inimese südame ja kopsude, veresoonkonna seisundi ning töö jälgimine mitteinvasiivsete meetodite abil, luues selleks nii riist- kui ka tarkvaralahendusi,“ lisab ta.

Lahendused mudaravi mõjust kuni diabeediriski hindamiseni

Töö ampluaa on lai: Erisugused projektid on võimaldanud luua Metsheinal mitmekesiseid lahendusi, näiteks inimese nahka mõjutava mudaravi efektiivsust mõõtva metoodika; eeldiabeedi riski hindava ja randmel kantava seadme prototüübi või biomeditsiinisensoritele mõeldud sündmustepõhise tehisintellekti riistvara. „Kõik nimetatud lahendused on põhinenud elektrilistel meetoditel,“ rõhutab ta.

Loe pikemalt Trialoogist