Tallinna Tehnikaülikool

Viie aasta eest astusin TTÜst välja magistri lõpudiplomiga. Enne lõpetamist, nagu arvatavasti paljudki teist, olin tööl arvestataval töökohal. Praeguseks olen töötanud seitse aastat energeetikasektoris erinevatel ametikohtadel: insenerina, müügijuhina ja inimeste juhina.

Andres Kõiva

Lisaks igapäevatööle oleme hetkel loomas robootikaettevõtet Lumebot, millega kavatseme tuua innovatsiooni sellisesse aegunud sektorisse nagu lumekoristus. Värskete Prototroni võitjatena on meil oma robotite tooteks kujundamiseks ja turule toomiseks ressursid tagatud.

Teile, värsked lõpetajad, annaksin juhistena kaasa järgneva.

Väidan oma töökogemuse põhjal, et minnes tööle mis tahes organisatsiooni, on uute inimeste, eriti noorte, ülesanne tuua ettevõtetesse uusi ideid ja vaateid probleemide lahendamisel. Igas organisatsioonis on tohutul hulgal n-ö vana rasva, millest tuleb läbi murda ja vastuseisud seljatada.

Insenerid, arendage endas ka pehmeid valdkondi, see tuleb teie karjäärile kasuks. Väga head insenerid on mitmekesiste oskustega, suudavad ettevõtetes lisaks igapäevasele inseneritööle läbi viia ka projekte ning on suurepäraste läbirääkimisoskustega, mistõttu ettevõte säästab suuri summasid. Ning see ei jää ühelgi tööandjal tähelepanuta.

Kui töökoht hakkab manduma, muutub igavaks ja üksluiseks, siis leia selle juurpõhjused ja selgita välja, kas sinu võimuses on neid muuta. Kui selgub, et organisatsioon ei ole võimeline muutuma, alles siis vaheta töökohta või võta kõik töökohal omandatud teadmised ja loo oma asi!

Soovin teile edu edaspidiseks ja huvitavat karjääriteed! 

Andres Kõiva on TalTechi vilistlane ning Elektrilevi juhtimissüsteemide üksuse juht ja Lumeboti kaasasutaja