Anetta Grete Duubas on TalTechi informaatika õppekava teise aasta tudeng ja praktikant Proekspertis. Anetta on elanud nii Tallinnas kui ka välismaal. Kui ta parasjagu arvuti taga pole, siis võib teda leida jõusaalist või jalgpalliväljakult – Anetta mängib jalgpalliklubis Tallinna Kalev.

Anetta Grete Duubas

Mis köitis Sind selle eriala juures kõige rohkem?

Gümnaasiumi lõpetades polnud mul aimugi, mida oma eluga teha, seega võtsin aasta puhkamiseks. Sain aru, et soovin kindlasti edasi õppida ülikoolis ja ennast arendada. Informaatika eriala tundus mulle uue ja põnevana ning kuna ma polnud sellega enne kokku puutunud, siis ka piisavalt proovile panev.

Mis on kõige põnevam õppeaine? Miks?

Kõige rohkem meeldivad mulle projektiained, kus saab meeskonnana midagi valmis meisterdada. Kirjutasime teisel semestril ise arvutimängu, see jättis kõige tugevamad emotsioonid.

Üks soovitus noorele, kes kaalub sellele erialale õppima tulemist?

Ära karda ja kui eriala pakub vähegi huvi, siis proovi. IT-maailm ei ole kindlasti kerge, aga kui hakkad asjadest aru saama, avab see palju uksi ja on äärmiselt põnev eriala, mida õppida.

Mis on kõige vajalikum teadmine, mis Sa sellel erialal õppides oled saanud?

Kõige vajalikum oskus on kindlasti programmeerimine, kuid ka arusaam IT-st üleüldiselt. Varem arvasin, et IT-maailma inimesed istuvad üksi arvuti taga, kuid see pole tõsi. Suurem osa programmidest ja äppidest valmivad just hea meeskonnatöö tulemusena.

Mis on järgmine suur läbimurre, mida Sa huviga ootad?

Ootan põnevusega ülikooli lõpetamist ja töömaastikule astumist, et õpitud oskusi rakendada ja edasi arendada.

Üks lõbus tõik, mida Sa enne õppima asumist ei teadnud?

„Kood teeb seda, mida sa ütled, et ta teeks“ – lause, mis meenub mulle iga kord, kui mu kood ei tööta.

Tahaksid süvitsi mõista kaasaegsete IT-süsteemide ülesehitust ja toimimist? Sooviksid olla see, kes töötab välja uudseid ja nutikaid tarkvaralahendusi? Kui tunned huvi IT vastu ja saad matemaatikaga hästi läbi, siis uuri lähemalt, mida informaatika õppe kaval sulle pakkuda on! Informaatika eriala teeb sinust tulevikus tarkvaraeksperdi, kes suudab ka keerulisest tehnoloogiaprobleemist loominguliselt mõelda ja sellele tarkvaralise lahenduse leida. www.taltech.ee/informaatika