Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi üks panustajatest Inclusive Financial Technology Foundation on pühendunud avatud finantstehnoloogiate kasutamise edendamisele, et tõsta sotsiaalset ja rahalist kaasatust kogu maailmas. MTÜ missiooniks on tagada, et igaühel oleks juurdepääs tööriistadele, mida on vaja tänapäeva digitaalmajanduses. Juhatuse liige Bharath Chari räägib, millega ühing täpsemalt tegeleb ja milliseid tudengeid nad kandideerima ootavad.

Miks otsustasite toetada TalTechi üliõpilasi stipendiumitega?
TalTech on parimatest parim – ülikool hingab innovatsiooni. Kõikides valdkondades, mis on olnud Eestile olulised, on TalTechil olnud võtmeroll suurte idufirmade käivitamisel. Oleme uhked, et osaleme TalTechi tegemistes, andes stipendiume andekatele noortele.
Haridus aitab mitte ainult Eestit, vaid kogu maailma. Kuna tehnoloogia areneb pidevalt, tahame koostööd teha parimatega, tahame toetada nii palju kui võimalik tipptasemel õppeasutusi, mis annavad tulevastele põlvkondadele vajalikud oskused.
See ei kehti ainult kitsalt tehnoloogia valdkonnas, vaid laiemalt. Nagu me teame, liigub kõik järjest enam digitaalsuse suunas ja Eesti on selles maailma esirinnas. Me usume, et Eestil on potentsiaal aidata ka teistel riikidel parimaid praktikaid omaks võtta, koolitades rohkem inimesi, kes suudavad viia sarnase edumustri ka teistesse paikadesse.
Millistes valdkondades peale stipendiumite võiks TalTechi ja tudengitega veel koostööd teha?
TalTech hõlmab väga erinevaid valdkondi – see pole ainult tehnikaülikool, vaid katab teemasid alates õigusest kuni vaimse terviseni. Loodame leida koostöövõimalusi kõikjal, kus meie tehnoloogiad võiksid nende tööga ristuda. TalTech mitte ainult ei järgi uusimaid trende, vaid loob ka ise tipptasemel tehnoloogiaid ning teeb koostööd paljude erinevate organisatsioonidega. Usume, et meie partnerlus saab olema sügav ning usaldame TalTechi leidma parimaid edasisi koostöövõimalusi.
Keda ootate stipendiumile kandideerima?
Iga tudeng, kes usub, et suudab muuta maailma, peaks kandideerima. Pole vahet, millise eriala tudeng sa oled – majandus, õigus, energeetika, kõrgtehnoloogia või isegi kunst - oluline on see, et sul oleks idee, kuidas tehnoloogiat kasutades muuta maailma paremaks oma valdkonnas. Julgustame kõiki tudengeid kandideerima, ei tasu lasta end heidutada sellest, kui see esmapilgul liiga tehniline tundub.
Mida ütleksite tudengitele, kes kahtlevad, kas kandideerida stipendiumile?
Ärge kahelge endas! Need valdkonnad on väga uued ning varasemale kogemusele toetuda pole võimalik – kõik on selles uues digimaailmas samal stardijoonel, olgu see digitaalsete maksete, digimajanduse või -finantsvaldkonnd. Kandideerimist ei tasu karta – te olete sama head kui kõik teised. Lihtsalt esitage avaldus ja andke oma parim.
Palun jagage meiega mõnda põnevat või lõbusat fakti oma organisatsiooni kohta!
Me ei arva, et keegi peaks tegema ainult ühte asja – kõik peaksid tegema kõike. Julgustame nii enda töötajaid kui ka välispartnereid tegelema paljude erinevate asjadega. See järgib tänapäeva uute tehnoloogiate vaimu – kõik teevad kõike, inimesed teevad kaugtööd, töötavad erinevatest kultuuridest ja erineva taustaga inimestega.
Meil on koostööpartnerid üle kogu maailma, paljud pole aastaid kohtunud, kuid ometi töötame kõik koos. See iseloomustabki meie organisatsiooni: me töötame üle maailma edusammude nimel, mis muudavad maailma nutikamaks, energiasäästlikumaks ja rohkem kaasavaks.
Me oleme mittetulundusühing ja meie ainus ülesanne on luua sotsiaalset ja finantsilist kaasatust. Mõistame, et seda on mitmel kujul ja selle nimel tahame innovatsiooni edendada nii palju kui võimalik.
Milles seisneb sotsiaalne ja finantsiline kaasatus?
Digitaalsed tehnoloogiad annavad võimaluse majanduses osalemiseks ka neile, kes on seni sellest kõrvale jäänud. Maailmas on palju inimesi, kellel pole pangakontot ja kes on ühiskonnas marginaliseeritud. Madalate kuludega mikromaksed – olgu need saadud tuttavatelt, tehtud maksetena või laekunud teenuste eest – võimaldavad neil olla osa suuremast majandussüsteemist.
Need võimalused on andnud inimestele – olgu see sõprade, pere või äripartnerite vahel – võimaluse kiirelt raha kanda ja vastu võtta. See ei nõua suurt pangakontot ega kohustust hoida raha pangas.
Peame mõistma, et kõik riigid pole ühesugused – paljudel inimestel pole raha pangas hoidmiseks ja mõnel pole isegi võimalust pangakontot avada. Pangateenuste kasutamiseks on sageli ranged nõuded, sealhulgas KYC-protsessid (Tunne Oma Klienti-protsessid), mis võivad olla takistuseks kirjaoskamatutele või muul moel haavatavatele inimestele. Digitehnoloogiad, nagu peer-to-peer maksed ja lihtsamad isikutuvastuse viisid, annavad neile palju suurema osaluse majanduses, kui neil seni olnud on.
Arengufondi kevadine stipendiumikonkurss kestab 17. märsti südaööni.