Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi üks panustajatest MTÜ XRP Ledger Trust toetab digitaalsete valuutade saatmiseks kasutatava plokiahela infrastruktuuri arengut, et luua suuremat sotsiaalset ja finantsilist kaasatust. Arengufondi sügisesel stipendiumikonkursil toetab ühing 15 tudengit kokku 30 000 euroga. MTÜ XRP Ledger Trust juhatuse liige Bharath Chari räägib, millega ühing täpsemalt tegeleb ja miks kandideerida nende stipendiumile.

Bharath Chari, MTÜ XRP Ledger Trust juhatuse liige

Miks otsustasite toetada TalTechi üliõpilasi stipendiumitega?

TalTech on teatavasti parimatest parim, see ülikool hingab innovatsiooni. Kõikides Eesti jaoks olulistes valdkondades on TalTech olnud osaline ka startupide sündide juures. Oleme väga uhked, et TalTech võttis meid oma perekonna osaks.

Haridus aitab mitte ainult Eestit, vaid kogu maailma. Kuna uusi tehnoloogiaid tuleb järjest juurde, peame tegema koostööd parimatega ja pakkuma võimalikult palju tuge parimatele instituutidele, kes saavad anda üliõpilastele järgmiste põlvkondade tööriistu. Seda mitte ainult nišitehnoloogia valdkonnas, vaid üldiselt – nagu me teame, muutub kõik digitaalseks ja Eesti on juba praegu selles esirinnas. Arvame, et Eestil on võime aidata teistel riikidel omaks võtta parimaid tavasid, koolitades järjest rohkem inimesi, kes saavad minna maailma ja luua sama edu, mille nad on loonud Eestis.

Keda ootate stipendiumile kandideerima?

Iga tudeng, kes arvab, et suudab homses maailmas midagi muuta, peaks kandideerima. Neid ei tohiks piirata valdkond, mida nad õpivad, sest ei ole vahet, kas nad õpivad majandust, õigusteadust, energeetikat, kõrgtehnoloogiat või isegi kunsti – nad peaksid vaatama, kuidas nad saavad maailma paremaks muuta, kuidas nad saaksid selleks kasutada tehnoloogiat. Soovitan kõigil õpilastel kandideerida ja mitte karta, isegi kui see kõlab algul liiga tehniliselt.

Millist koostööd saaksite üliõpilastega ja miks mitte ka TalTechiga üldiselt veel teha?

TalTechil on nii palju erinevaid teadusharusid, mis hõlmavad erinevaid valdkondi õigusteadusest vaimse terviseni ja palju tehnilisi erialasid nende vahel. Loodan, et saame ülikooliga koostööd teha kõikjal, kus meie tehnoloogiad võivad teadusega ristuda.

Millised on teie soovitused TalTechi üliõpilastele, kes pole endiselt kindlad, kas kandideerida stipendiumikonkursile?

Ära kahtle endas! Mis puudutab digitaalseid makseid, digitaalset majandust ja digitaalset rahandust, siis on raske tugineda varasemale kogemusele, see on uus valdkond kõigile. Ei pea kartma, sest olete sama hea kui kõik teised. Tegeledes kõige uuemate valdkondadega on see eelis, et saad olla kõige parem. Lihtsalt kandideeri ja anna endast parim.

Rääkige põgusalt MTÜ XRP Ledger Trust tegevusest.

Me oleme mittetulundusühing ja meie ainus ülesanne on luua sotsiaalset ja finantsilist kaasatust. Mõistame, et seda on mitmel kujul ja selle nimel tahame innovatsiooni edendada nii palju kui võimalik.

Digitehnoloogiad annavad rohkem võimalusi inimestele, kes on  traditsioonilise majanduse äärealadel – maailmas on palju inimesi, kellel pole pangakontosid ja nad on ühiskonnas tõrjutud. Võimalus saada ja teha odavalt mikromakseid võimaldab neil olla osa majandusest ja seega ühiskonnast. Need tehnoloogiad on juba saadaval paljudes vähearenenud riikides, tegelikult palju rohkem kui lääneriikides. Näiteks Keenias on saadaval mobiilimaksed, Indias on saadaval mobiiltelefoniga tehtud kiirmaksed. Need on andnud palju kiireid ja vähekulukaid võimalusi inimestele osaleda ühiskonnas ilma, et neil peaks olema pangakonto või raha pangaarvel.

Lõpetuseks öelge üks lahe fakt teie organisatsiooni kohta.

Me ei arva, et keegi peaks tegema ainult ühte asja – kõik peaksid tegema kõike. Julgustame nii enda töötajaid kui ka välispartnereid tegelema paljude erinevate asjadega. See järgib tänapäeva uute tehnoloogiate vaimu – kõik teevad kõike, inimesed teevad kaugtööd, töötavad erinevatest kultuuridest ja erineva taustaga inimestega.

Meil on koostööpartnereid üle kogu maailma, paljud pole aastaid kohtunud, kuid ometi töötame kõik koos. See iseloomustabki meie organisatsiooni: me töötame üle maailma edusammude nimel, mis muudavad maailma nutikamaks, energiasäästlikumaks ja rohkem kaasavaks.

Uuri Arengufondi stipendiumikonkursi kohta lähemalt ja esita avaldus siin