Tallinna Tehnikaülikool

Bangladeshi juurtega Bushra Faroquei õpib TalTechis rahvusvahelist ärikorraldust. Õppimise kõrvalt töötab ta Stora Enso Eestis finantsanalüütikuna ning panustab ülikoolis student ambassadorina, aidates TalTechi välisüliõpilaskandidaatidel sisseastumisprotsessist mõnusamalt läbi tulla. 

Bushra Faroquei
Bushra Faroquei. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Mul ei olnud keskkoolis äriteemalisi õppeaineid, kuid mind väga huvitas ettevõtlus ja majandus. Kui uurisin Eesti ülikoole, paistis see õppekava silma unikaalse ja mitmekesisena. Esmalt annab see üliõpilasele baasteadmisest ärist ning seejärel laseb spetsialiseeruda igaüht huvitavas valdkonnas. See oli minusugusele algajale täiuslik valik. Praegu tagasi vaadates ütlen uhkelt, et ma päris kindlasti ei kahetse oma valikut. 

Mis on hea äri kõige olulisem osa? 

Muidugi on iga äri põhieesmärk kasumi maksimeerimine, kuid tänapäeval on äärmiselt oluline ka eetika. Usalduslike suhete loomine klientide, tarnijate ja töötajatega on eetilise organisatsiooni võtmeülesanded. Kliendid on teadlikumad kui kunagi varem ja süvenevas kliimakriisis peavad ettevõtted olema ka sotsiaalselt, majanduslikult ja keskkondlikult vastutustundlikud. 

Kuidas ettevõtjad saavad panustada rohepöördesse? 

Ettevõtetel on ringmajanduses mängida peaosa, kui uusettevõtluse ärimudelid nullist luuakse. Kaasates oma ärimudelisse ringmajanduse elemente nagu taaskasutus, toote eluea pikendamine ja jagamismajandus, saavad ettevõtjad klientide vajaduste täitmisega paralleelselt panustada rohelisemasse tulevikku. 

Mis on olnud kõige põnevam õppeaine? 

Majandussotsioloogia. Ma olin täiesti lummatud selle kursuse teemadest, nagu sooline ebavõrdsus, kultuuriline idendideet, sotsiaalne mobiilsus jne. Professor Liis Ojamäe on suurepärane õpetaja, kes selgitas kõiki neid keerulisi teemasid väga kõnetaval viisil ning see tegi selle õppeaine minu jaoks väga nauditavaks. Selles aines tegin ka oma parimad grupitööd, töötades koos Erasmuse tudengitega, kes olid väga sõbralikud ja toetavad. Kokkuvõttes väga unikaalne kogemus. 

Üks lõbus tõik, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Ma ei teadnud kuni oma teise aastani, et rahvusvahelise ärikorralduse tudengitel on võimalik võtta kõrvalaineid nagu näiteks rahvusvahelised suhted või õigusteadus. See on tudengitele, kes tahavad oma oskusi laiendada ja uusi kogemusi saada, väga hea võimalus. 

Kas teadsid, et kui keegi jaapanlase ulatatud visiitkaardi niisama taskusse pistab või kohtumispaika maha unustab, on vastastikusel äril ilmselt kriips peal? Või seda, et Suurbritannial on maailma pikim maksuseadustik? Kui sul tiksuvad peas vägevad äriideed, millele kodumaa piirid suure tõenäosusega kitsaks jäävad, tule õpi rahvusvahelise ärikorralduse peeneid nüansse. Tutvu õppekavaga: taltech.ee/rvarikorraldus

Laeb infot...