TalTechi Tudengimajas toimus meeleolukas DeepTech Pub eriüritus. Kohale olid tulnud tudengid erinevatest ülikoolidest, aga ka mitmed teised huvilised. Räägiti tudengileiutiste olulisusest Eestis, rahastusvõimalustest, leiutiste kaitsmisest. Tutvustati ka TalTechi vastloodud Teadusklubi, mis muuhulgas tegeleb ka mentorlusega, toetades ka teisi leiutamishuvilisi tudengeid ja gümnasiste.
Eesti riik plaanib kasvatada süvatehnoloogia iduettevõtete arvu seitsme aastaga 500-ni. Eesmärgi saavutamiseks hakkab TalTechi kvaliteedi- ja strateegiajuht ning ettevõtlusosakonna juhataja kt Kaja Kuivjõgi koos õppeprorektor Hendrik Volliga kaardistama koostöövõimalusi ja planeerima uusi tegevusi. Kaja Kuivjõgi näeb suurt rolli just tudengite loodavatel ettevõtetel ja leiutustegevusel. Juba järgmisel nädalal kohtuvad õppeprorektori juures majandusteaduskonna dekaan, ärikorraldusinstituudi direktor ja ettevõtlusosakonna esindajad. Õppeprorektor Hendrik Voll peab oluliseks koostöö tugevdamist, seda ettevõtlusõppe ainetest ja deeptech valikainetest spetsiaalsete iduettevõtete tiimide toetusprogrammideni välja.
Kuulajaid teavitati erinevatest rahastusvõimlustest. Pikemalt räägiti TalTechi uuest annetuskeskkonnast, mille kaudu saavad tudengid oma innovatsiooniprojektidele rahastust koguda. Tudengitele anti soovitus jälgida Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi üliõpilaste arendusprojektide toetuse uudiseid ja osa võtta Prototroni konkursist. Rõhutati projektiplaani olulisust, et leiutustegevuse kaudu rikkaks saada. Elavas arutelus tekkis ka idee luua tudengileiutiste konkurss.
Leiutiste kaitsest rääkis Tallinna Tehnikaülikooli intellektuaalomandi ekspert Mart Enn Koppel, kes on ka Euroopa ja Eesti patendivolinik, USA bar associationi liige ning laialdase kogemusega intellektuaalomandi valdkonna nõustaja. „Leiutamine ei ole olemuselt keeruline, kuid eeldab kiiret tegutsemist pärast idee tekkimist, kui tahta leiutisega seotud õigusi kaitsta ja rahastust leida,“ selgitas Koppel. Lisaks tõi ta välja, et leiutades on oluline teada oma konkurente ja leiutise potentsiaali hästi mõista, selleks on vaja läbi viia põhjalik patendiotsing, kasutades näiteks patents.google.com või worldwide.espacenet.com.
Uut TalTechi Teadusklubi tutvustas Andres Nöps. Teadusklubi leiutustegevuse praegune peamine fookus on Ray Foil projekt, mis loob hõljumist imiteeriva surfilaua tehnoloogiat. Nende uue mudeli tutvustus toimub 26. mail Noblessneri sadamas. Leiutamishuvilised tudengid on teretulnud klubiga liituma ja neilt nõu küsima.
Juba reedel toimub koolitus alustavatele ettevõtjatele, kuhu on samuti oodatud kõik huvilised. Käsitlusele tulevad intellektuaalne omad, juriidika ja kapitali kaasamine. Lisainfo ja registreerimine
Sündmus toimus Tervisetehnoloogiate ja -teenuste teaduskiirendi raames. Tervisekiirendit rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist „Startup Estonia” programmi (nr EU60971) raames. Programmipartneriteks on Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Teaduspark, Tehnopol, Tartu Ülikooli Ettevõtlus- ja Innovatsioonikeskus.