Tallinna Tehnikaülikool

Disaini- ja arhitektuurigaleriis avatakse esmaspäeval, 14. juunil kell 17:00 arhitektuuri magistritööde näitus, mis on kõigile avatud 4. juulini.

Elis Märks, Arthur Frederic Naursberk, Gea Hein, Saamuel Rammo, Vladislav Kalames, Katarina Koroljova, Anna Solts, Allar Esko, Tristen Vardja ja Tauri Tamme on noored arhitektid, kelle lõputöödega saab näitusel tutvuda.

Saamuel Rammo lõputöö

Õppeaasta 2020–21 on olnud sotsiaalse distantseerimise ja online-juhendamise aasta. Magistritöid iseloomustab uute tehnoloogiate, sealhulgas liitreaalsuse, biomaterjalide, hoonete 3D-printimise, asjade Interneti, tulekahjusimulatsioonide ja superisolatsioonimaterjalide pakutavate võimaluste uurimine.

Teisalt peegeldavad magistritööd ka arhitekti rollide mitmekesisust ja käsitleb ühiskonna seisukohalt olulisi küsimusi: Arthur Frederic Narusberki ja Katarina Koroljova projektid programmeerivad ümber kõrge kultuurilise ja ajaloolise väärtusega kohti; Elis Märks käsitleb vananeva elanikkonna küsimusi ja adresseerib neid seenioride kodu tüpoloogia näitel ning Gea Hein tutvustab väheneva rahvaarvuga Viljandi linna raudteejaama piirkonna taaselustamise visiooni.

TalTech arhitektuuri ja urbanistika akadeemias antakse igal aastal väljapaistvamale magistritööle Irina Raua nimeline preemia. Sel aastal valiti preemia vääriliseks Katarina Koroljova lõputöö projekt „Skoone bastioni taassünd. Tallinna uus kontserdimaja”, mille juhendaja on Ignar Fjuk.

Akadeemia eesmärk on pakkuda võimalusi erinevate teadusharude loominguliseks koostööks avaliku sektori, tööstuse ja teiste juhtivate uurimiskeskustega. Akadeemia fookuses on teaduspõhine arhitektuuriharidus, mis annab tulevastele elukeskkonna kujundajatele head oskused ja teadmised jätkusuutlike ruumilahenduste loomisel.

Näitusel on eksponeeritud projektid: 

Allar Esko    TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia - võimalike stsenaariumite võrdlev analüüs

Gea Hein    Kasutusvõimaluste analüüs ja ettepanekud Vaksali miljööalal

Vladislav Kalames    Kahjude vähendamise keskuste loomine kaasaegses linnaruumis

Katarina Koroljova    Skoone bastioni taassünd. Tallinna uus kontserdimaja

Elis Märks    Kognitsiooni toetamine linnaruumiliste ja arhitektuursete võtete abil seenioride kodu näitel

Arthur Frederic Narusberk    Arheoloogiliste mälestiste kaasaegne arhitektuurne käsitlus Toolse linnuse näitel

Saamuel Rammo    Kohanev arhitektuur Põhja-Eesti pärandihoidla näitel

Anna Solts    Inimasula Marsil - autonoomsete elamisüksuste ehitamine ekstreemsetes tingimustes

Tauri Tamme    Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži interneti ja tehnoloogiasiirde keskus - kõrgtehnoloogiliste lahenduste kasutamine arhitektuuris

Tristen Vardja     Ristkihtpuit konstruktsioonist 13-korruseline büroohoone Ülemiste City linnakus. Tuleohutusinseneeria mõju arhitektuursel projekteerimisel

Laeb infot...