Juba viiendat korda lükati TalTech e-tervise õppekava häkatonil ehk loomesärul käima uued digitervise projektid. Kahe päeva jooksul käivitati kümme uut ideed, mille seas oli nii digitervise äriideid kui ka riigi tasandil rakendatavaid terviseprojekte. Hübriidformaadis sündmus toimus sel aastal koostöös e-riigi tehnoloogiate magistriprogrammiga.
ScreenMe, mis on emakakaela-, rinna- ja käärsoolevähi sõeluuringute uudse teavitusmudeli loomisele keskendunud meeskond, pälvis Health Founders tervisekiirendi välja pandud auhinna: otsetee tervisetehnoloogide kiirendiprogrammi ning võimaluse projekti edasi arendada koostöös Eesti Haigekassaga.
Ülemiste City 500€ arendusfondi sai HELGA, digitervise lahendus, mis arvutab välja inimese diabeediriski skoori ja pakub välja 12 aastase terviseennetuse plaani.
Otsetee Prototron TOP 50 hulka, 10-tundi mentorlust ning kiirpääsme Tehnopol Startup Inkubatoori paneeli sai tehisintellekti toel inimese valumustrit analüüsida püüdev lahendus myOuch. See meeskond jõudis klikitava prototüübi loomisel kahe päevaga kõige kaugemale.
Erifookuses olid sel aastal ka vanemaealistele mõeldud tervise- või tugiteenused. Otsetee Silver Finder kiirendi arenguprogrammi pälvisid kaks meeskonda – vanemaealistele suunatud automatiseeritud sündmuste ja sõbraleidja SEMU ning ePharmaPass, mis aitab lihtsustada hooldekodude patsientidele ravimite kättesaamist ja raviskeemi järgset korrektset kasutust.
Loomesäru on siiski alles algus. „E-tervise õppekaval jätkub tudengite töö pooleaastase semestriprojekti õppeainega, mis toetab probleemipõhist lahenduste ja meeskonnatöö edasiarendamist,“ märkis E-tervise magistrikava programmijuht Priit Kruus. Ta täpsustas, et sealt võib välja kasvada nii läbimõeldud digitervise poliitikamuudatuste ettepanekuid kui ka maailmamuutvaid iduettevõtteid nagu juhtus eelmise aasta loomesäru tulemusena.
1-2. detsembrini toimunud arendusmaratonil osales kokku 51 Tallinna Tehnikaülikooli E-tervise ning E-riigi tehnoloogiate ja teenuste ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpilast. Üritusse panustasid 16 eksperti, kes pakkusid osalejatele kahe päeva jooksul mitmekülgset tuge lahenduse arendamiseks. Zürii koosseisu kuulusid - Erki Mölder (Health Founders tervisekiirendi), Kitty Kubo (Eesti Haigekassa), Anu Oks (Eesti äriinglite võrgustik EstBAN), Jana Budkovskaja (Prototron), Piret Hirv (Connected Health klaster ja Tehnopol) ja Regina Erlenheim (TalTech).