TalTechi eestvedamisel on 16. mail karjäärikonverents, kuhu on oodatud kõik Eesti doktorandid ja doktorantuurimõtetega inimesed (ka magistrandid). Registeerumine lõppeb juba 10. mail!

2023 konverentsil

Karjäärikonverentsi eesmärk on teadvustada doktorikraadi väärtust ja tutvustada karjäärivõimalusi akadeemiast tööstuseni, valitsusest ettevõtluseni. Doktorantuuris saadud mitmekülgsed teadmised, oskused ning lai silmaring avab karjääriteel uusi uksi.

Konverentsi korraldaja ja TalTechi doktoriõppe valdkonna juht Kaire Kaljuvee  sõnas: „Konverentsile ootame doktorante, kes soovivad saada teadmisi ja inspiratsiooni oma karjääritee kujundamisel, samuti tulevasi doktorante, magistrante, et näidata neile, millist lisandväärtust doktoriõpingud karjääris kaasa toovad olgu see siis akadeemiline või mitte. Samuti on oodatud kõik teised huvilised, näiteks teadlased, ettevõtjad ning ülikoolide koostööpartnerid ja vilistlased, et luua võimalusi koostööks ja teadmiste vahetamiseks. Konverentsil on kaasahaaravaid ja inspireerivaid näiteid ja kogemuslugusid endistelt ja praegustelt doktorantidelt.“

Kaljuvee rõhutab, et doktoritel on lisaks oma eriala süvateadmistele võime läbi kriitilise mõtlemise ning teadusliku ja süsteemse lähenemise analüüsida ja lahendada keerulisi päriselu probleeme. „Need on pädevused, mis aitavad kaasa innovatsioonile ja majanduskasvule ning aitavad lahendada ühiskonna ees seisvaid väljakutseid väga erinevates eluvaldkondades.“

Doktorikooli karjäärikonverents on suurepärane võimalus doktorantidel tutvustada oma teadustööd ning suhelda teiste doktorantide, vilistlaste ja valdkonna ekspertidega.

Sellel aastal toimub konverents Eesti doktorikooli hõlma all ja osalevad kõik Eesti ülikoolid. Konverents toimub juba teist aastat.

Konverentsi täpsem programm ja esinejad selguvad lähiajal, aga registreerumine on juba alanud. Palume oma osalemisest märku anda hiljemalt 10. maiks!

Registreeri

Ajakava

Kutsume ka kõiki doktorante konverentsil aktiivselt kaasa lööma!

>Tutvusta oma teadustööd populaarteadusliku posterettekandega või loo lühike koomiks teemal „Minu igapäevaelu doktorandina“. Publikuhääletusel selgitatakse konverentsipäeva lõpus välja parimad ettekanded ja koomiksid, mille autoreid ka vääriliselt autasustatakse.

Posterettekannete arv on piiratud, seega kiirusta oma soovist teada andma eraldi registreerimisvormil hiljemalt 10. maiks SIIN.

Eesti doktorikooli moodustavad Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Estonian Business School ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Projekti "Ülikoolide koostöö doktoriõppe edendamisel“ (2021-2027.4.04.24-0003) kaasrahastab Euroopa Liit.

märgis