Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi ärinduse teise kursuse tudeng Elisabeth Kass on üks neist, kelle ööpäevas paistab olevat rohkem tunde kui teistel. Ta õpib ülikoolis, teeb täiskohaga tööd, juhendab lasteaialaste teadusringi, koolitab tulevasi vetelpäästjaid ja jõuab nädalavahetustel veel ka puhata.  

Elisabeth nendib, et ta ei plaaninud seda kõike, lihtsalt läks nii. „Asjad lihtsalt juhtuvad,“ ütleb ta. Samas - magavale kassile hiir ise suhu ei jookse. Elisabeth teeb kogu aeg palju tööd, et põnevad ja arendavad asjad just temani jõuaksid.  

Kahe aasta eest Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi lõpetanud Elisabeth on üks nendest, kellele koroonaaeg väga meeldis. Ta sai kogu öö õppida ja siis magama heita. „Mõnikord õppisin hommikul 6-7ni, kuni ema üles ärkas,“ meenutab Elisabeth.  

Peale gümnaasiumi lõppu tõi tee ta TalTechi, kus Elisabeth läks kõigepealt õppima avalikku haldust ja riigiteadusi, aga suundus sealt üsna peatselt ärindust õppima. Viimase juures meeldis talle, et see on väga mitmekülgne. Ja et ülikoolis on võimalik päris mitmel suunal süvitsi minna.  

Nii pakuvad ärinduse tudengile huvi majandusarvestus, raamatupidamine, majandusprognooside tegemine, aga ka logistika. Kui ülikoolis on mõni logistika aine, saab Elisabeth õppejõu juttu omalt poolt täiendada, sest töötab täiskohaga Rimis kaupluse kaubavarude planeerimise spetsialistina.  

Põhjus, miks ta saab praegu ehk 20-aastasena endast palju vanemate seas vastutusrikkal kohal töötada, on see, et tal on palju kogemusi. Tüdruk alustas töötamist juba  12-aastaselt – vetelpäästja abilisena. Vetelpääste on talle lähedane tänaseni, aga nüüd tegeleb ta uute vetelpäästjate väljaõpetamisega. Veeohutuse arendamisega tahab ta oma elus ka edaspidi tegeleda.  

Elisabethi tööde ja tegemiste nimekiri on aga palju pikem. Ta korraldab kahes lasteaias teadusringi, gümnaasiumis oli aga SEB koolisaadik, proovides arendada kaaslaste rahatarkuse alaseid oskusi. Ka rahatarkuse valdkonnas tegutseks ta tulevikus hea meelega.  

Ülikooli pole aga vaid õppetöö. Just siit leidis Elisabeth lähedased sõbrannad, kellega moodustavad kokkuhoidva pundi. „Parem mõned tõelised sõbrad kui palju tuttavaid,“ arvab ta. Nii on sõpradele ka kergem aega leida. Ja veel: kui varem suutis ta kõik ärkvel oleku hetked täita töö ja tegemistega, siis nüüd proovib ta hoida nädalavahetused vabad. Kasvõi selleks, et käia looduses ja veeta lähedastega aega. 

Kui bakalaureuseõpe läbi, soovib Elisabeth minna mõneks ajaks välismaale. Mida ta seal teeb, tal veel täpselt selge pole, aga välismaal oleks lihtsalt tore töötada või ka õppida. Ta ei karda ühtegi tööd, ta tahaks kõigele käe külge panna, aga rutiin talle ei meeldi.  

Millalgi tahaks Elisabeth aga jõuda ka magistrikraadini.  

Otsusta oma tulevik siin: taltech.ee/tulevik 

Laeb infot...