Tallinna Tehnikaülikool

Õppimine TalTechis

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on ainus ülikool Eestis, kus saab omandada tehnikaalase kõrghariduse ja õppida inseneriks. TalTechi haare on aga veelgi laiem – siin saab õppida IT-, inseneri-, majanduse- ja loodusteaduskonnas, aga ka Mereakadeemias ning kolledžites Tartus, Kohtla-Järvel ja Kuressaares. TalTechis õppides saab professionaaliks valdkondades, mida tööturul kõige enam vajatakse. Meie lõpetajatel on teiste Eesti kõrgkoolidega võrreldes kõige kõrgemad palgad (Haridussilm.ee). Innovatsioon saab alguse tipptasemel laboritest ja jõuab koostöös ettevõtetega reaalsete lahenduste ja toodeteni. TalTechis katsetame nutikate linnade tulevikulahendusi ning arendame asjade internetti, edasihoidlikku ettevõtlust ja autonoomseid sõidukeid, uue põlvkonna päikesepaneele ja tervisetehnoloogiaid, kestlikku energeetikat ja turvalist e-riiki, tarku materjale ja uudset toitu.

Bakalaureuseõppe erialad

Sinu teekond valdkonna tipptegijaks kujunemisel algab rakenduskõrghariduse, bakalaureuse- ja integreeritud õppest. Siin õpid oskusi, mis aitavad lahendada keerulisi väljakutseid ja luua uusi ühiskonda ning elukeskkonda paremaks muutvaid lahendusi. TalTechis õpitakse läbi praktika ja eluliste väljakutsete lahendamise ning tihedas koostöös ettevõtetega. Tööandjad hindavad TalTechi diplomit kõrgelt ja see on arvestatav konkurentsieelis tööturul.

Esita avaldus SAISis

Magistriõppe erialad

Magistriõpe annab Su karjäärile uue hingamise ja võimaluse töö kõrvalt õppides kujuneda hästi tasustatud eksperdiks. Omandatavad teadmised tõstavad Sinu väärtust praeguse tööandja juures ja võimaldavad võtta vastu suuremaid väljakutsed, aga loovad eelduse ka karjääripöördeks. Meie tõeliselt rahvusvahelises keskkonnas saad lisaks maailmatasemel haridusele luua ka oma isikliku globaalse võrgustiku.

Doktorantuur

Doktoriõpe avab ukse maailma päriselt muutvate avastuste, innovatsioonide ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise karjäärini. Seda nii ülikoolis teadust tehes kui ka doktorandina tööstusettevõtetes või muudes organisatsioonides töötades. Tehnoloogia arenguks on aastaks 2035 vaja kolm korda rohkem doktorikraadiga inimesi. See on Sinu võimalus!

Erialatest

Kuidas saada teada, milline meie bakalaureuse eriala Sulle enim meeldib ja sobib? Tee erialatest! Kõik erialad on õiged, tähtis on leida nende hulgast just see, mis teeb just Sinu elu põnevaks. Erialatest sisaldab väiteid ja küsimusi, mis on seotud kõigi TalTechi esimese astme erialadega. Need aitavad Sul oma eelistusi paremini mõistes jõuda erialani, mis Sulle kõige paremini sobib.

Miks valida TalTech?

TUGEV POSITSIOON, RAHVUSVAHELINE HARIDUS JA KÕRGEIMAD PALGAD

 • TalTech on Eesti kõige uuendusmeelsem ülikool ja jätkusuutliku digituleviku teerajaja, kuuludes 3% maailma parimate ülikoolide hulka. Inseneriteadustes, tehnoloogia ja ärijuhtimise valdkondades oleme koguni maailma 2% parimate seas. (QS World University Rankings) 
 • TalTechi lõpetajatel on Eesti ülikoolide võrdluses kõrgeimad palgad (Haridussilma statistikaportaal). 
 • TalTech on tõeliselt rahvusvaheline. 10% meie 9000 üliõpilasest on pärit enam kui 100 erinevast riigist.  
 • Rahvusvaheline ülikoolipere, tihe koostöö välisülikoolidega ja kuulumine Euroopa tipp-ülikoolide võrgustikku EuroTeQ loovad võimaluse õppida ka välisriikides ja olla atraktiivne rahvusvahelisel tööturul. 

PRAKTILINE ÕPE JA (ROHE-) INNOVATSIOON KOOSTÖÖS ETTEVÕTETEGA

 • TalTech on Eesti majanduse kasvumootor ja ettevõtluse suurim partner. TalTechi hariduse abil lahendad olulisi probleeme, mis mõjutavad meie kõigi elu ja tulevikku. Siin sünnib innovatsioon. 
 • TalTechi õpe on tugevalt seotud praktika ja ettevõtluskoostööga, et omandatav haridus oleks maksimaalselt rakenduslik ja vastaks tööturu vajadusele. 
 • Ettevõtted usaldavad ja väärtustavad TalTechi nii palju, et panevad aastas meie tudengitele välja kokku ligi poole miljoni euro ulatuses stipendiume
 • Meie õppekavadesse on integreeritud jätkusuutlikkusele suunavad õppeained. Oleme võtnud eesmärgi saada 2035. aastaks kliimaneutraalseks ülikooliks ja ja olla seeläbi ühiskonna rohepöörde eestvedaja. 

AKTIIVNE TUDENGIELU, TIPPTASEMEL SPORT JA VÕRGUSTIK KOGU ELUKS

 • Tehnikaülikoolis õppides kujunev nii kohalik kui ka rahvusvaheline võrgustik on karjääri kujundamisel hindamatu väärtusega.  
 • TalTechis on Eesti kõige aktiivsem tudengielu. Meil on üle 30 tudengiorganisatsiooni. Läbi ühistegevuse ja üheskoos õppimise leiad sõbrad kogu eluks, kellega koos suuri ideid ellu viia ja maailma paremaks muuta. 
 • TalTechis on toetav õpikeskkond – sõbralikud õppejõud, tuutorid ja õppenõustamine, mis toetavad Sind ülikoolis startides, aga eriti siis, kui on keerulisemad ajad, pakkudes vajadusel tuge ka stressiga toimetulekul. 
 • TalTechis on tipptasemel sportimisvõimalused ja professionaalsed võistkonnad, kelle seas on nii tänased kui ka tulevased Eesti meistrid.  

Meie esindustudengid

brenda pent

BRENDA PENT

Inseneriteaduskond 

Brenda soovib tulevikus arendada Eesti meretuuleenergiat, kuna usub, et sel on väga suur potensiaal. Tema südameasjaks on lõhkuda Eesti arengut pidurdavaid stereotüüpe, et tuumajaam on paha või noor naine ei sobi inseneriks. Kõik uus ei ole halb, vastupidi! Uus energia on Eestile just ülioluline. Kuskilt me peame ju seda särtsu saama! 

eeva vitsut

EEVA VITSUT 

Inseneriteaduskond, Tartu kolledž 

Eeva tahab tulevikus tuua  Annelinna metsarahu, rajada sinna rippaiad - tehis- ja naturaalsed materjalid ja arhitektuur peavad olema harmoonilises sümbioosis. Nii saaks ehitada tulevikus linnaruumi kõigi aegade suurima maja, mis aga ei mõju üldse nii hiiglaslikuna, sest arvestab keskkonnaga ja põimub loodusega. 

kadri-liis kasepõld

KADRI-LIIS SALUPÕLD 

Inseneriteaduskond, Virumaa kolledž

Kadri-Liis tahtis tegelikult saada loomaarstiks, aga siis avastas keemia. Nüüd ei taha laboris toimetades naeratus tema näolt enam kuidagi kaduda. Kuna keemia on väga lähedalt seotud meditsiiniga, plaanib ta tulevikus luua oma ettevõtte, et hakata tootma keskkonnasõbralikke ravimeid, vitamiine ja kosmeetikat. 

henri suomalainen

HENRI SUOMALAINEN 

Loodusteaduskond 

Henri unistus on õige suur ja särav - ta soovib tulevikus hakata Eestis kulda kaevandama. Eestis on tõepoolest kulda, aga see on lihtsalt nii sügaval, et praegu me sinna veel ei ulatu. Aga Henri soovib lahenduse välja uurida ja usub, et tehnika arenedes ei ole unistus olla tulevikus Euroopa sügavaima kaevanduse juht sugugi mitte võimatu.  

elisabeth kass

ELISABETH KASS 

Majandusteaduskond

Elisabethi unistus on tulevikus inimeste rahatarkuse arendamine. Ta soovib ülikoolis omandatud teadmiste abil luua äpi, mis automatiseeriks isikliku eelarve pidamise. Elisabeth tõdeb ka, et see, kes järgib oma eelarvet ja paneb raha kõrvale, sel on võimalik ka oma elujärge parandada. 

mark-mihkel eiche

MARK-MIHKEL EICHE 

Eesti Mereakadeemia 

Mark-Mihkel unistab tulevikus purjetada ümber Hoorni neeme! Või arendada elektrilaevu. Või töötada tuumajaamas - kui see asub mere ääres loomulikult. TalTechis laeva elektrimehhaanikat õppides on ta aru saanud, et tulevikku tasub oodata. 

karlis saarna

KARLIS SAARNA 

Infotehnoloogia teaduskond 

Karlise unistus on teha tulevikus arvutimäng, mille sarnast veel varem nähtud pole. Karlis teeb ise nii disaini kui koodi. Palju koodi! Koodimäed! Proge-proge-proge! Karlis loodab, et tema mäng saab nii populaarseks, et ta elab sellest lahedalt ära ja kontoris käima ei peagi ning saab juhtida oma ettevõtet otse maamajast. Aga kuna selleni jõudmisega läheb aega, plaanib ta seni töötada rahvusvahelistes ettevõtetes suuremate projektidega. 

virgo tiidermann

VIRGO TIIDERMANN 

Inseneriteaduskond, Kuressaare kolledž

Virgo on saarlane ja seetõttu pole tal ei merest ega ka laevadest pääsu. Elektroonika on aga tema eriline lemmik. Ta ehitab vaikselt oma maja nutikoduks ja tegi lastele telefonist juhitava puldiauto. Virgo loodab leida mooduse, kuidas maailma kaubalaevandus üle viia alternatiivsele energiale, nii et see ka ära tasuks ja loodusele ohutu oleks. Oma maad ja merd tuleb hoida! 

Virtuaaltuur

TalTech on ainus ülikoolilinnaku- ehk kampusetüüpi ülikool Baltimaades, kus kõik vajalik on mugavalt käe-jala juures. Meil on rahvusvaheliselt kõrgetasemeline õppe- ja teadustaristu (õppeklassid, esitlustehnika, teadusaparatuur jm) ning üks Baltikumi moodsamaid raamatukogusid. TalTechi kaunist linnakust on lähitulevikus saamas kõige nutikam ülikoolilinnak maailmas. Kui kohapeale tulla ei saa, siis oled meile virtuaalselt külla oodatud!