Doktorantuur TalTechis
Tallinna Tehnikaülikool on teadusülikool, kus doktoriõpe ühendab uudishimu, tippteaduse ja reaalmaailma väljakutsed. Siin kujundame tuleviku insenere, teadlasi ja mõtlejaid, kelle töö muudab maailma. Oma doktorante õpetame lahendama keerulisi päriselu probleeme teaduslike meetoditega valdkonna parimate teadlaste juhendamisel.
- 4 valdkonda, 14 eriala - TalTech pakub teaduspõhist õpet IT-, tehnika-, loodus- ja sotsiaalteadustes
- Garanteeritud sissetulek - TalTechi doktorantidel on Eesti ülikoolide võrdluses kõrgeim töötasu. Doktorant-nooremteadurina töötades on brutopalk vähemalt 2300 € kuus
- Rahvusvaheline teaduskogukond - pooled TalTechi doktorantidest ning üle 20% akadeemilistest töötajatest on pärit väljastpoolt Eestit, pakkudes mitmekesist ja rahvusvahelist teadustöö keskkonda
- Suurepärane töökeskkond - TalTechis on tasemel teadustaristu, doktorandid on uurimisrühmas võrdväärsed kolleegid
- Tihe koostöö tööstuse ja partnerülikoolidega - TalTechis loodud teadustulemustel on reaalne mõju, doktorante toetab tugev akadeemiline võrgustik
- Aktiivne doktorantide esindus - TalTechi Doktorantide Kogu kaudu on doktorantide huvid kaitstud
Doktorantuuri läbimise viisid
TalTech pakub mitmekesiseid võimalusi doktorantuuri läbimiseks, arvestades erinevate elu- ja töökorralduste, karjäärieesmärkide ning huvidega. Kvaliteetne teadustöö ja professionaalne areng on sõltumata doktorantuurivormist toetatud.
Doktorant-nooremteadur
- Töö sisu: Täiskohaga töö oma juhendaja uurimisrühmas, etteantud teemal
- Sissetulek: Vähemalt 2300 eurone brutopalk kuus
- Mõju: Võimalus anda oma panus teaduse arengusse
- Sobib: magistrikraadi lõpetanutele, kes on huvitatud akadeemilisest karjäärist
Tööstusdoktorantuur
- Koostöö: Kolmepoolne koostöö doktorandi, ülikooli ja ettevõtte või asutuse vahel
- Töö sisu: Doktoritöö teema on otseselt seotud ettevõtte, tööstuse või asutuse arendusvajadustega
- Mõju: Võimalus luua lahendusi, millel on reaalne mõju ühiskonnale, majandusele ja tööstusele
- Sobib: ettevõtte või asutuse töötajale, spetsialistile, kes soovib oma valdkonda edasi arendada
Doktorant-üliõpilane
- Paindlikkus: Doktorantuurivorm, mis võimaldab doktorikraadini jõuda osakoormusel või kombineerituna muu tööga
- Töö sisu: Doktoritöö enda valitud teemal
- Isiklik areng: Võimalus teha karjääris samm edasi
- Sobib: karjääripööret planeerivale spetsialistile, ülikooli õppejõududele, kes eelistavad paindlikku õppevormi

Kenari Koonik
Magistrant | Tulevane doktorant | Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituut
„Mind paeluvad autonoomsed süsteemid ja nutikad tehnoloogiad – need on tulevik, mille nimel tahan töötada.“
Kenari on TalTechi mehhatroonika ja autonoomsete süsteemide uurimisrühmas lõpetamas magistriõpinguid ning valmistub jätkama doktoriõppes. Teda innustab võimalus olla osa tulevikutehnoloogiate loomisest ja panustada valdkonda, mille mõju ühiskonnale on kiirelt kasvamas. Doktoriõpingud annavad talle võimaluse süvitsi uurida autonoomseid süsteeme ja arendada nutikaid lahendusi, mis muudavad meie maailma.

Ragnar Kauril
Tööstusdoktorant | Enefit Industry | Doktorant loodusteaduskonnas
„Minu doktoritöö ja igapäevatöö käivad käsikäes – see on võimalus panustada reaalsesse muutusesse.“
Ragnar töötab Enefitis, kus tegeleb CO₂ vähendamisega rafineerimistööstuses, keskendudes uuenduslikele CCUS-lahendustele. Doktoriõpe võimaldab tal teaduspõhiselt läheneda praktilistele probleemidele ning olla eesliinil tööstuse rohepöörde elluviimisel. Ragnar on hea näide sellest, kuidas doktorantuur saab olla tihedalt seotud tööeluga ning tuua väärtust nii teadusele kui ettevõttele.

Joanna Laast
Karjääripööraja | Nurkse instituudi doktorant | Endine ajakirjanik
„Doktoriõpingud on andnud mulle võimaluse mõtestada ühiskondlikke muutusi sügavamalt – ja otsida viise, kuidas neid targalt juhtida.“
Joanna on TalTechi majandusteaduskonna vilistlane, kes naasis ülikooli pärast pikka karjääri ajakirjanikuna Eesti Päevalehes, kus ta keskendus keskkonna ja kestliku arengu teemadele. Nüüd uurib ta doktorant-nooremteadurina kestlikku üleminekut ning selle juhtimist erinevates valdkondades. Joanna kogemus näitab, et karjääripööre akadeemilisse maailma võib olla tähendusrikas ja inspireeriv – eriti siis, kui soovid ühiskonnas positiivseid muutusi esile kutsuda.
Doktoriõppe programmid
Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia
IKT doktoriõppe programmis on üks eriala - info- ja kommunikatsioonitehnoloogia
Vaata lähemalt

Loodusteadused
Loodusteaduste doktoriõppeprogrammis on 4 eriala: keemia ja biotehnoloogia, Maateadused, biomeditsiin ja tervisetehnoloogiad ning rakendusfüüsika ja -matemaatika.
Vaata lähemalt

Tehnikateadused
Tehnikateaduste doktoriõppe programmis on 6 eriala: ehitus ja arhitektuur; elektroenergeetika ja mehhatroonika; keemia-, materjali- ja energiatehnoloogia; keskkonna-, ranniku- ja meretehnika; tootmis- ja materjalitehnika, robootika, transport ja logistika ning merendus.
Vaata lähemalt inseneriteaduskonna erialasid
Merenduse eriala doktoriõppe tutvustus Mereakadeemia kodulehel

Ärindus, majandus ja haldus
Ärinduse, majanduse ja halduse doktoriõppeprogrammis on 3 eriala: riigivalitsemine ja innovatsioon, ärindus ning majandusteadus ja rahandus.
Vaata lähemalt


Doktorantuuri vastuvõtt
Soovid lahendada keerulisi päriselu probleeme teaduslike meetoditega? Olla kursis viimaste teadussaavutustega või olla ise nende algatajaks? Soovid osa saada interdistsiplinaarsest ja laiapõhjalisest teadusharidusest?
Doktorantuuri korraldus
Doktorandina pühendud nelja aasta jooksul oma doktoritöö teemaga seotud teadustöösse oma valdkonna tippspetsalistide juhendamisel. Doktorantuuri käigus omandad hea kriitilise mõtlemise ja analüüsivõime ning oskuse ühiskonnaga suhestuda. Sind ootavad mitmekülgsed karjäärivõimalused.


Stipendiumid
Doktorandina on sul mitmeid võimalusi taotleda mobiilsustoetusi rahvusvahelistel konverentsidel osalemiseks või muuks teadus- või õppetegevuseks välisriigis.
Doktorikool
Kõik Tallinna Tehnikaülikooli doktorandid kuuluvad Eesti ülikoolide ülesesse doktorikooli, mille liikmena saad osa võtta doktorikooli tegevustest, mis on suunatud doktoriõppe kvaliteedi tõstmisele. Doktorikool annab võimalused koostööks teiste Eesti ülikoolide doktorantidega.

Uudised
Tallinnas on konverents mikrokiipide ja elektroonikasüsteemide testimisest, veakindlusest ja turbest
30. maini toimub Tallinnas ülemaailmse ulatusega juubeliüritus 30. Euroopa Testisümpoosion. Konverentsi teemadeks on mikrokiipide ja elektroonikasü...