Tallinna Tehnikaülikool
1 / 2

Sisseastujale

Eesti on tuntud digiühiskonna ja selle tehnoloogiate juurutaja. Oleme riik, kus uut tehnoloogiat, tehisintellekti ja innovatsiooni julgelt rakendatakse. Kui soovid olla osa sellest maailmast, siis IT-teaduskonnas on võimalik omandada nii tööturu praktilistele vajadustele vastav kui ka teoreetilistele alusteadmistele suunatud bakalaureusekraad, lisaks magistri- ja doktorikraad ühes kõige kiiremini arenevas teaduse ja tehnoloogia valdkonnas. 

Kas teadsid, et igal aastal vajab Eesti 2600 uut info- ja kommunikatsioonitehnoloogia spetsialisti? Ning prognoosi kohaselt on IT-valdkonnas uue tööjõu vajadus seitsme aasta vaates kokku üle 18 000 inimese

Karlis: tahan luua mängude tootmise ettevõtte

IT-tudeng rohelise TalTechi pusaga, õhus hõljuvad arvutimängude tegelased

IT-tudengi Karlise unistus on teha tulevikus arvutimäng, mille sarnast veel varem nähtud pole. Karlis teeb ise nii disaini kui koodi. Palju koodi! Koodimäed! Proge-proge-proge! Karlis loodab, et tema mäng saab nii populaarseks, et ta elab sellest lahedalt ära ja kontoris käima ei peagi ning saab juhtida oma ettevõtet otse maamajast. Aga kuna selleni jõudmisega läheb aega, plaanib ta seni töötada rahvusvahelistes ettevõtetes suuremate projektidega.

Loe Karlise kohta lähemalt.

Miks tulla TalTechi IT-d õppima?

Eesti on Euroopas ja maailmas digilahenduste loomisel ja kasutuselevõtmisel esirinnas. Me ei kujuta oma elu täna ette ilma turvaliste e-riigi, e-tervise või mugavate internetipanga lahendusteta. Selle töö taga on mitmed IT-teaduskonna vilistlased, kelle üle tunneme suurt uhkust,

Aga suudame Eesti IT-edulugu jätkata vaid siis, kui leiame piisavalt andekaid tudengeid, kes soovivad õppida ja areneda ning lahendada päriselu probleeme. Tee väike test, et veenduda, kas IT on sinu jaoks ja kas see võiks olla valdkond, mis sinu silma ka tulevikus särama paneb. 

Testi siin

Oled mõelnud, et tahaks minna kooli ja omandada magistrikraadi? Üks võimalus on astuda TalTechi IT magistriõppesse, mis vastab Eesti tööturu vajadustele ja kuhu võetakse vastu nii oma ala spetsialiste kui ka totaalseid arvutivõhikuid. IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan selgitab lähemalt. 

TalTechi IT-teaduskonnas on kolme tüüpi magistrikavasid, mis on mõeldud nii enda oskusi uuele tasemele viia soovivale IT-eksperdile, täiendõppijale kui ka karjääripöörajale. Huvilised, olgu nad siis eksperdid, tippjuhid või muu valdkonna spetsialistid, saavad valida 11 õppekava vahel. 

Loe lähemalt

Eesti jõudnud nii kaugele, et doktorikraadi pole vaja ainult teadusega tegelemiseks. TalTechi IKT doktoriõppe programmijuhi Pawel Sobocinski sõnul palkavad tehisintellekti tippklassi laborid ja suured ettevõtted üle maailma ainult doktorikraadiga inimesi.

"Kui me ei taha Euroopas ja Eestis olla tehnoloogiaorjad, vaid ehitada oma tehnoloogiaid, peab meil olema kõrgel tasemel eksperte,“ märkis Sobocinski. Nii et uute tehnoloogiate arendamiseks ja deep-tech-ettevõtete loomiseks, mis majandusele väga suurt lisaväärtust toovad, on vaja aga doktorikraadiga tippspetsialiste.

Loe lähemalt

Edukad tudengid saavad aastas kuni 3000 eurot stipendiume

Infotehnoloogia teaduskonda on koondunud Tallinna Tehnikaülikooli akadeemiline tugevus ning endise Eesti Infotehnoloogia Kolledži praktiline võimekus. Meil on aktiivne tudengielu ning toetame kõiki usinaid bakalaureuse- taseme õppureid kuni 3000 euroga aastas. Arengufondi stipendiumidele kandideerides on võimalik toetuse summat veelgi suurendada. Ka vilistlased on meiega rahul ning uuringutele toetudes soovitavad nad väga hea meelega meie õppekavasid nii sõpradele kui ka kolleegidele. 

IT-teaduskond valmistab ette spetsialiste info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia (IKT) peamistes valdkondades:

  • IT-süsteemid ja -teenused, tarkvaraarendus
  • küberkaitse
  • telekommunikatsioon
  • elektroonika ja IKT kompetentside juhtimine.

Meie erialad on kindel investeering tulevikku, kindlustades huvitava ja enesearengut pakkuva töö nii Eestis kui ka välismaal! Infotehnoloogia teaduskonnas saad tipptasemel hariduse, mida toetab rahvusvaheliselt tunnustatud teadus- ja arendustegevus ning tihe koostöö ettevõtetega. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna kiire areng mõjutab kõiki elualasid. Eesti on üks maailma digituleviku juhtidest ning meie teaduskonnast tuleb kaks kolmest IT-talendist.

Lisaks on hea teada, et teaduskonna uurimisrühmad tegelevad rahvusvahelisel kõrgel tasemel näiteks nii riistvara- kui ka küberturvalisuse uuringutega, aitavad kaasa tervisetehnoloogiate arendamisele ning muudavad meie e-riigi elu paremaks kasutades parimaid tehisintellekti- ja andmeteaduslahendusi. Oleme tugevad päriselu probleemide lahendamisel!

Sisseastumine algab 1. märtsil 2024. aastal. Loe altpoolt meie erialade kirjeldusi või tee erialatest, et oma valikutele kinnitust saada.

Miks tulla ülikooli õppima?