Sisseastujale
Eesti on tuntud digiühiskonna ja selle tehnoloogiate juurutaja. Oleme riik, kus uut tehnoloogiat, tehisintellekti ja innovatsiooni julgelt rakendatakse. Kui soovid olla osa sellest maailmast, siis IT-teaduskonnas on võimalik omandada nii tööturu praktilistele vajadustele vastav kui ka teoreetilistele alusteadmistele suunatud bakalaureusekraad, lisaks magistri- ja doktorikraad ühes kõige kiiremini arenevas teaduse ja tehnoloogia valdkonnas.
Kas teadsid, et igal aastal vajab Eesti 2600 uut info- ja kommunikatsioonitehnoloogia spetsialisti? Ning prognoosi kohaselt on IT-valdkonnas uue tööjõu vajadus seitsme aasta vaates kokku üle 18 000 inimese?
Karlis: tahan luua mängude tootmise ettevõtte
IT-tudengi Karlise unistus on teha tulevikus arvutimäng, mille sarnast veel varem nähtud pole. Karlis teeb ise nii disaini kui koodi. Palju koodi! Koodimäed! Proge-proge-proge! Karlis loodab, et tema mäng saab nii populaarseks, et ta elab sellest lahedalt ära ja kontoris käima ei peagi ning saab juhtida oma ettevõtet otse maamajast. Aga kuna selleni jõudmisega läheb aega, plaanib ta seni töötada rahvusvahelistes ettevõtetes suuremate projektidega.
Miks tulla TalTechi IT-d õppima?
Eesti on Euroopas ja maailmas digilahenduste loomisel ja kasutuselevõtmisel esirinnas. Me ei kujuta oma elu täna ette ilma turvaliste e-riigi, e-tervise või mugavate internetipanga lahendusteta. Selle töö taga on mitmed IT-teaduskonna vilistlased, kelle üle tunneme suurt uhkust,
Aga suudame Eesti IT-edulugu jätkata vaid siis, kui leiame piisavalt andekaid tudengeid, kes soovivad õppida ja areneda ning lahendada päriselu probleeme. Tee väike test, et veenduda, kas IT on sinu jaoks ja kas see võiks olla valdkond, mis sinu silma ka tulevikus särama paneb.
Oled mõelnud, et tahaks minna kooli ja omandada magistrikraadi? Üks võimalus on astuda TalTechi IT magistriõppesse, mis vastab Eesti tööturu vajadustele ja kuhu võetakse vastu nii oma ala spetsialiste kui ka totaalseid arvutivõhikuid. IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan selgitab lähemalt.
TalTechi IT-teaduskonnas on kolme tüüpi magistrikavasid, mis on mõeldud nii enda oskusi uuele tasemele viia soovivale IT-eksperdile, täiendõppijale kui ka karjääripöörajale. Huvilised, olgu nad siis eksperdid, tippjuhid või muu valdkonna spetsialistid, saavad valida 11 õppekava vahel.
Eesti jõudnud nii kaugele, et doktorikraadi pole vaja ainult teadusega tegelemiseks. TalTechi IKT doktoriõppe programmijuhi Pawel Sobocinski sõnul palkavad tehisintellekti tippklassi laborid ja suured ettevõtted üle maailma ainult doktorikraadiga inimesi.
"Kui me ei taha Euroopas ja Eestis olla tehnoloogiaorjad, vaid ehitada oma tehnoloogiaid, peab meil olema kõrgel tasemel eksperte,“ märkis Sobocinski. Nii et uute tehnoloogiate arendamiseks ja deep-tech-ettevõtete loomiseks, mis majandusele väga suurt lisaväärtust toovad, on vaja aga doktorikraadiga tippspetsialiste.
Bakalaureuseõppe erialad
Informaatika
Soovid olla see, kes töötab välja uudseid ja nutikaid tarkvaralahendusi, lahendab mitmete eluvaldkondade probleeme IT abil? Tahad aru saada kuidas tänapäevased targad IT süsteemid tegelikult töötavad? Kui tunned sügavat huvi IT vastu, sulle meeldivad väljakutsed ja saad matemaatikaga hästi läbi, siis on informaatika eriala sinu parim valik.
IT-süsteemide administreerimine
Infotehnoloogilised süsteemid on iga ettevõtte "südameks", mille töövõime mõjutab kogu ettevõtte toimimist. Neid süsteeme on vaja juhtida ning ettevõtte ellujäämise küsimuseks on paljuski nende täpne ja selge töötamine.
IT-süsteemide arendus
Mitmed tehnoloogia- ja iduettevõtjad on tunnistanud, et Eestis on täna puudu umbes 1000-3000 heal tasemel arendajat. IT-süsteemide arenduse õppekava põhjal just selliseid hinnatud spetsialiste koolitataksegi. See on eriala, mille lõpetajate keskmine palk on võrreldes riigi keskmisega vähemalt kahe- kolmekordne.
Küberturbe tehnoloogiad
Arvutite ja infotehnoloogiliste lahenduste integreerimine teistesse süsteemidesse kasvab plahvatuslikult – mõtle näiteks kasvõi asjade interneti, tarkade majade või isesõitvate autode peale. Küberturbe tehnoloogiate õppekava annab sulle head teadmised ja oskused, kuidas teha IT-süsteemid pahalaste-kindlaks.
Riistvara arendus ja programmeerimine
Kas soovid luua uut nutikat reaalsust ja tehnoloogilisi lahendusi, mis muudavad maailma? Sulle ei piisa ainult äppide ja programmide kasutamisest, vaid tahaksid ise luua uusi programme, süsteeme, mille olemasoluta ei saaks ükski äpp ega programm töötada?
Äriinfotehnoloogia
Ettevõtete juhid kurdavad sageli, et nende jaoks on IT-inimeste jutt kui hiina keel, millest parimal juhul suudetakse mõista veerandit. Äriinfotehnoloogia just seda "hiina keelt" õpetabki: suudad aru saada äri poole vajadustest ja tõlkida need IT-inimeste jaoks arusaadavasse keelepruuki ning vastupidi.
Magistriõppe erialad
Digimuutused ettevõttes
Digimuutused ettevõttes üheaastane õppekava on kokku pandud spetsiaalselt sulle, kui oled mitte-IT sektori ettevõtte juht või juhtivtöötaja ning vajad oma firma töö korraldamisel ning kavandamisel paremat arusaamist info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate ehk digitehnoloogiate kasutamise võimalustest ning riskidest.
E-riigi tehnoloogiad ja teenused
Õppekava on loodud koostöös nii avaliku kui erasektoriga eesmärgiga koolitada e- riigi juhte ja eestvedajaid. Digiriigi areng, sealhulgas uute teenuste arendamine ning olemasolevate kaasajastamine ning e-riigi tehniline jätkusuutlikkus on vajalikud nii Eesti kui välispartneritele sellise keskkonna loomisel, millest oleks võimalikult palju abi tehnoloogiliste lahenduste arukal kasutamisel.
E-tervis
E-tervise* õppekava koolitab tervishoiu muudatuste juhte – inimesi, kes oskavad uusi tehnoloogiaid ja digitaalseid lahendusi tervishoius analüüsida, välja töötada ja edukalt kasutusse viia.
Informaatika
TalTechis magistritasemel informaatika õppimine annab tarkvaraarenduse oskusega spetsialistile lisandväärtust ja lisateadmised kaasaegsetest tarkvaratehnoloogiatest ning oskused lahendada tarkvara abil keerukamaid ülesandeid. See on tarkvaraarenduse meistriklass!
Infosüsteemide analüüs ja kavandamine
Ootame õppima kõiki, kes oma igapäevatöös tunnevad vajadust IT-teadmiste järele ja soovivad oma erialast tööd muuta efektiivsemaks IT-süsteemide evitamise teel. Tule täienda oma seniseid oskusi ITga ja laienda oma karjäärivõimalusi!
Küberkaitse
Cybersecurity ehk küberkaitse õppekava annab laiapõhjalised teadmised infosüsteemide turvalisusest ning erialased oskused vastavalt valitud peaerialale. TalTechist saad hea ettevalmistuse töötamiseks küberkaitse sektoris, kus edu aluseks on erinevate spetsialistide koostöö.
Meditsiinitehnika ja -füüsika
Kui ambitsioonikus on sinu DNAs, panusta kõige tormilisema arenguga valdkonnale. Meditsiinitehnika ja -füüsika magistrina oled tulevikuks valmis. See on ainus õppekava Eestis, mis annab nii meditsiinitehnilist kui ka meditsiinifüüsika-alast haridust ning seda sessioonõppe vormis.
Riistvara arendus ja programmeerimine
Kui programmeerimisest jääb Sulle väheks ja tunned, et tahad IT ja elektroonika valdkonnas palju rohkem ära teha, siis on Riistvara arenduse ja programmeerimise magistrikava just Sulle!
Võrgutehnoloogiad ja -teenused
Võrgutehnoloogiate ja -teenuste magistrikava koolitab insenere ja tippspetsialiste nii IKT sektori jaoks kui ka teiste majandussektorite tarbeks. Lisaks arendajatele on Eestis kiirelt kasvamas nõudlus tarkade tellijate järele, kes suudavad tellida innovaatilisi kommunikatsioonitehnoloogiatel põhinevaid lahendusi.
Äriinfotehnoloogia
Homsed IT-juhid ja spetsialistid vajavad teadmisi, mis aitavad neil ettevõtte eesmärkide saavutamiseks infotehnoloogiat uuenduslikult rakendada. Äriinfotehnoloogia magistriõppekava valmistabki ette just selliseid IT-vanemspetsialiste.
Tarkvaratehnika
See on ühisõppekava Tartu Ülikooliga, kus koolitatakse väga heal tasemel tarkvarainsenere, kellel on lisaks erialastele oskustele ka laiemad teadmised ärist, ettevõtlusest jmt. Siin õppides avanevad kindlad karjäärivõimalused ja lai valik stipendiume – nt Cybernetica stipendium, mille suurus on 5000 eurot aastas.
Edukad tudengid saavad aastas kuni 3000 eurot stipendiume
Infotehnoloogia teaduskonda on koondunud Tallinna Tehnikaülikooli akadeemiline tugevus ning endise Eesti Infotehnoloogia Kolledži praktiline võimekus. Meil on aktiivne tudengielu ning toetame kõiki usinaid bakalaureuse- taseme õppureid kuni 3000 euroga aastas. Arengufondi stipendiumidele kandideerides on võimalik toetuse summat veelgi suurendada. Ka vilistlased on meiega rahul ning uuringutele toetudes soovitavad nad väga hea meelega meie õppekavasid nii sõpradele kui ka kolleegidele.
IT-teaduskond valmistab ette spetsialiste info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia (IKT) peamistes valdkondades:
- IT-süsteemid ja -teenused, tarkvaraarendus
- küberkaitse
- telekommunikatsioon
- elektroonika ja IKT kompetentside juhtimine.
Meie erialad on kindel investeering tulevikku, kindlustades huvitava ja enesearengut pakkuva töö nii Eestis kui ka välismaal! Infotehnoloogia teaduskonnas saad tipptasemel hariduse, mida toetab rahvusvaheliselt tunnustatud teadus- ja arendustegevus ning tihe koostöö ettevõtetega. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna kiire areng mõjutab kõiki elualasid. Eesti on üks maailma digituleviku juhtidest ning meie teaduskonnast tuleb kaks kolmest IT-talendist.
Lisaks on hea teada, et teaduskonna uurimisrühmad tegelevad rahvusvahelisel kõrgel tasemel näiteks nii riistvara- kui ka küberturvalisuse uuringutega, aitavad kaasa tervisetehnoloogiate arendamisele ning muudavad meie e-riigi elu paremaks kasutades parimaid tehisintellekti- ja andmeteaduslahendusi. Oleme tugevad päriselu probleemide lahendamisel!
Sisseastumine algab 1. märtsil 2024. aastal. Loe altpoolt meie erialade kirjeldusi või tee erialatest, et oma valikutele kinnitust saada.
Miks tulla ülikooli õppima?
Tulevik IT-s? Need artiklid aitavad otsustada
- Eestis ainulaadne TalTechi õppekava liidab kokku riistvara arenduse ja programmeerimise
- Tunned huvi IT-erialade vastu, kuid pole valikutes veel kindel? Tee väike test!
- Äriinfotehnoloogiat õppides lood võimalused, et olla asendamatu lüli ärimaastiku ja IT vahel
- Tuhat eurot palgale juurde! Just nii palju rohkem teenid, kui astud selle ühe sammu!
- IKT doktorantuuris saad õppida põhitööst loobumata
- TalTech taskus | Ago Luberg: Teadus ütleb, et kõik suudavad programmeerida
- TalTech taskus | Liis Koser: HK Unicorn Squad muudab tehnoloogiamaailma üks tüdruk korraga