Tallinna Tehnikaülikool

Soovid anda oma panuse nutikasse reaalsusesse? Tahad ise luua uusi kõrgtehnoloogilisi süsteeme ning seadmeid, mis mõjutavad meie kõigi igapäevaelu ja muudavad maailma?

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava lõpetajad on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) lahenduste arendajana oodatud tööle nii Eestis kui ka üle maailma. Meie juures õpivad tulevased elektroonikainsenerid.

Kui tahame olla tööstusriik, vajab Eesti lähiaastatel lisaks 30 000 inseneri. Kui tehniku tööks on vajalik omandada kutseharidus, siis insenerilt eeldatakse kõrgharidust.

Karjäärivõimalused on mitmekülgsed, sest nutikaid IKT lahenduste arendajaid vajatakse paljudes valdkondades: 

  • Arvuti- ja infosüsteemid
  • Tervishoid ja farmaatsia
  • Telekommunikatsioon
  • Autotööstus ja lennundus
  • Rahandus ja finants
  • Kaitse- ja kosmosetööstus
  • Elektroonikadisain ja -tööstus

Eriala sisu

Ainus riistvara ja tarkvara ühendav IT õppekava TalTechis

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab avara pilgu, oskuse näha ja luua automaatikal, elektroonikal ja kommunikatsioonitehnolooogiatel põhinevaid süsteeme terviklikult.

Omandad oskused planeerida, projekteerida, arendada ja hooldada infotöötlus-, juhtimis- ja kommunikatsioonisüsteeme ning nendes kasutatavaid seadmeid.

Eriala lõpetanul on teadmised nii riistvarast (elektroonika, arvutid) kui tarkvarast (programmeerimine, operatsioonisüsteemid) ja nende kasutamisest erinevate süsteemide (automaatika, IoT, side) loomisel.

Üld- ja erialaainete kõrval on oluline koht praktilistel töödel - teoreetilisi teadmisi saab järele proovida ja kinnistada ülikooli tipptasemel tehnikaga varustatud laborites. Õpingute vältel saad osaleda erialastes projektides ja lahendada päriselulisi ülesandeid, mille raames teeme tihedat koostööd valdkondlike ettevõtetega. Erialaga seotud aineid saad valida ka teistest õppekavadest, kujundades ise just Sinu tuleviku ambitsioonidele vastava profiili.

Pärast lõpetamist on sul eeldused edukaks tegutsemiseks nii riistvara- kui tarkvaramaailmas.

Õppekava sisu ja materjalide valmimist on toetanud Haridus- ja Noorteameti IT Akadeemia programm.

Tutvu riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava täisversiooniga

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppeprogrammi struktuur

Tulevik

TalTechi riistvara arenduse ja programmeerimise eriala annab sulle laiapõhjalise hariduse,  mille baasil oskad tänapäeva nutisüsteeme projekteerida, kokku panna või oskuslikult tellida. Aga miks mitte arendada uue põlvkonna nutikellasid, isesõitvaid masinaid või hoopis midagi, millest praegu veel mõeldagi ei osata? Eriala lõpetaja oskab ehitada seadmeid, mis muudavad 5G ja digitaliseerimise võimalikuks.

”Tehnikamaailm on pidevas muutumises ja arengus ning inseneritöö ei lõppe kunagi otsa.” Indrek Keskküla, TalTechi vilistlane, Krakul elektroonikainsener

Seadmed asjade internetis, 5G ja tehisintellekt

Infotehnoloogia tähtsus ja osakaal kasvab lähitulevikus aina enam. Seadmed muutuvad keerulisemaks ja kompaktsemaks – üha olulisemaks saab täpsus. Paljusid töölõike, mida praegu tehakse inimkätega, teeb tulevikus õppimisvõimeline tehisintellekti süsteem. Üha rohkem seadmeid suhtlevad omavahel asjade interneti võrgus.

5G on uusim kasutusele võetud mobiilsidevõrk, mis teeb võimalikuks robotkäe abil teostatavad operatsioonid, iseliikuvad sõidukid ning meelelahutuse virtuaalreaalsuses. Paljudel ettevõtetel on hulgaliselt ideid ja mõtteid, kuidas 5G nende äri saaks edendada, kuid ainult ideedest ja mõtetest ei piisa - nende elluviimiseks vajavad ettevõtted juba praegu tublisid ja loovaid riistvaraarendajaid.

Tahad muuta maailma? Tule õppima riistvara arendust ja programmeerimist!

Olulisemad tööandjad

Kas sobib mulle?

Sulle meeldivad reaalained? Tunned huvi robootika ja elektroonika vastu? Sulle meeldib nuputamisele lisaks ise lahendusi kokku panna ja katsetada? Sind huvitab, kuidas asjad töötavad? Tabad end vahel mõttelt, et miks keegi pole varem sellise idee peale tulnud? 5G maailm tundub sulle lõputult põnev? Oled hingelt leiutaja, keda sütitab võimalus ise käed külge panna, et uusi lahendusi ja seadmeid luua? See eriala on just Sulle mõeldud! Tere tulemast!

Mida teevad tõukerattad talvel ja mis on tõukeratta sees? Riistvara arenduse ja programmeerimise eriala vilistlane Kaarel Vandler selgitas NOVA saates, kuidas Bolti elektroonikainseneri töö ongi välja mõelda uusi nutikaid lahendusi.

Vaata saadet siit

Laeb infot...