Tallinna Tehnikaülikool

Kas soovid luua uut nutikat reaalsust ja tehnoloogilisi lahendusi, mis muudavad maailma? Sulle ei piisa ainult äppide ja programmide kasutamisest, vaid tahaksid ise luua uusi programme, süsteeme, mille olemasoluta ei saaks ükski äpp ega programm töötada?

Riistvara arendajad ja programmeerijad on kaasaja superkangelased, kes loovad peadpööritavaid lahendusi, mis peagi saavad meie igapäeva elu lahutamatuks osaks ja me ei oskagi enam nendeta elada. Kas kujutad ette elu ilma nutitelefoni või arvutihiireta?

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab Sulle just need teadmised ja oskused, et muuta maailma täpselt nii nagu Sina seda soovid. Eriala lõpetanuna oskad luua, muuta ja ohjata uusi tehnoloogiaid. Meilt saad universaalse ettevalmistuse ning oskuse näha suurt pilti, mõista detailideni füüsilisi seadmeid ja luua ise lahendusi, mis muudavad inimeste elu paremaks.

Kas teadsid, et nutikate riistvara arendajate jaoks on avatud lugematud uksed ja töökohad nii Eestis kui kaugemal. Nüüd rohkem kui kunagi varem. Tublisid tegijaid ootavad nii riigiasutused kui kohalikud ja globaalsed ettevõtted näiteks sellistes valdkondades nagu:

  • Arvuti- ja infosüsteemid
  • Tervishoid ja farmaatsia
  • Telekommunikatsioon
  • Autotööstus ja lennundus
  • Rahandus ja finants
  • Kaitse- ja kosmosetööstus
  • Elektroonikadisain ja -tööstus

Eriala sisu

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava annab Sulle oskused planeerida, projekteerida, arendada ja hooldada arvutipõhiseid infotöötlus- ja elektroonikasüsteeme, juhtimis- ja kommunikatsioonisüsteeme ning vastavaid seadmeid.

Riistvara arenduse ja programmeerimise eriala annab Sulle teadmised nii riistvarast kui tarkvarast:

  • riistvara - elektroonika, arvutid, kommunikatsioonitehnoloogiad;
  • tarkvara - programmeerimine, operatsioonisüsteeemid.

Saad valida erialaga seotud aineid ka teistest õppekavadest, et liikuda oma unistuste suunas veelgi efektiivsemalt. Õppekavas on üld- ja erialaainete kõrval oluline koht praktilistel töödel. Tipptasemel tehnikaga varustatud laborites saab teoreetilisi teadmisi reaalselt järele proovida ja kinnistada. Kõik tudengid osalevad erialastes projektides, kus lahendatakse reaalseid ülesandeid, mille raames teeme koostööd erinevate valdkondlike ettevõtetega. Pärast lõpetamist saad enda oskuseid proovile panna nii riistvara-, elektroonika- kui tarkvaramaailmas. Õppekava sisu ja materjalide valmimist toetab Haridus- ja Noorteameti IT Akadeemia programm.

Riistvara arenduse ja programmeerimise õppeprogrammi struktuur

Tutvu riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava täisversiooniga
 

Miks õppida riistvara arendust ja programmeerimist just TalTechis?

TalTechi IT-teaduskonna riistvara arenduse ja programeerimise õppekava annab avara pilgu, oskuse näha ja luua arvutitel põhinevaid süsteeme terviklikult. Õppekava laob universaalse vundamendi neljas IT-võtmevaldkonnas: arvutipõhised süsteemid, automaatika, elektroonika, telekommunikatsiooni süsteemid. Eriala lõpetaja oskab ehitada seadmeid, mis muudavad 5G ja digitaliseerimise võimalikuks.

Tulevik

Seadmed asjade internetis, 5G ja tehisintellekt

Infotehnoloogia tähtsus ja osakaal kasvab lähitulevikus aina enam. Seadmed muutuvad keerulisemaks ja kompaktsemaks – üha olulisemaks saab täpsus. Paljusid töölõike, mida praegu tehakse inimkätega, teeb tulevikus õppimisvõimeline tehisintellekti süsteem. Üha rohkem seadmeid suhtlevad omavahel asjade interneti võrgus.

5G on uusim kasutusele võetud mobiilsidevõrk, mis teeb võimalikuks robotkäe abil teostatavad operatsioonid, iseliikuvad sõidukid ning meelelahutuse virtuaalreaalsuses. Paljudel ettevõtetel on hulgaliselt ideid ja mõtteid, kuidas 5G nende äri saaks edendada, kuid ainult ideedest ja mõtetest ei piisa - nende elluviimiseks vajavad ettevõtted juba praegu, aga ka edaspidi tublisid ja loovaid riistavaraarendajaid.

TalTechi riistvara arenduse ja programmeerimise haridus annab Sulle just sellise laiapõhjalise oskusteabe, mille baasil on võimalik intelligentseid elektroonilisi automaatsüsteeme projekteerida, spetsifitseerida või oskuslikult tellida. Aga miks mitte ka arendada uue põlvkonna nutikellasid, isesõitvaid masinaid või hoopis midagi, millest praegu veel mõeldagi ei osata?

Kas sobib mulle?

Kas Sulle meeldvad reaalained? Oled käinud robootika- või elektroonikaringis? Sind huvitab, kuidas asjad töötavad? Sulle meeldivad keerulistena tunduvad ülesanded ja nende lahendamine? Kas tabad end vahel mõttelt, et miks keegi pole varem sellise idee peale tulnud? Kas 5G maailm tundub sulle lõputult põnev?

Kui tahad lahendusi ja seadmeid ise luua ning leiutada, mitte olla ainult tavakasutaja, siis see eriala on just Sulle mõeldud! Tere tulemast! 

Laeb infot...