Tallinna Tehnikaülikool

Korduma kippuvad küsimused

Lävend on nõutud punktid (riigieksamite, sisseastumiskatsete või keskmise hinde), mis tagavad õppekavale vastuvõtmise. Kui Sinu punktisumma on soovitud erialale astumiseks nõutava lävendiga võrdne või sellest suurem, on õppekoht Tallinna Tehnikaülikoolis Sulle garanteeritud.

Kui vastuvõtt toimub lävend+pingerida põhimõttel, siis lävendi ületajad saavad õppekoha kohe, aga kui neist jääb veel kohti üle, pakutakse neid pingereas allpool olijatele ka. Sellisel juhul on veel eraldi seadistatud ka kandideerimise lävend, mis annab õiguse pingeritta pääsemiseks.

Bakalaureuse- ja integreeritud õppesse saab kandideerida laia matemaatika (või enne 2014. aastat sooritatud matemaatika riigieksami) ja eesti keele/eesti keel teise keelena riigieksamite tulemuste alusel. 

Kui kaval on ainult lävendipõhine vastuvõtt, siis mingit õppekohtade arvu määratud ei olegi. Kõik, kes lävendi ületavad, saavad õppekoha, olenemata sellest, kui palju neid on.

Kui aga kaval on lävend+pingerida, siis on paika pandud ka õppekohtade piirarv. Kui lävendiületajaid tuleb rohkem kui see piirarv, siis võetakse nad igal juhul kõik vastu. Kui aga lävendi ületajaid on vähem kui piirarv, siis täidetakse vabad kohad pingerea alusel.

Kas kaval on piirarv ja kui suur see on, on näha vastuvõtutingimuste tabelist lävendi lahtrist.

Kui laia matemaatika riigieksami tulemus jäi alla lävendi, on võimalik sooritada Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika sisseastumiskatse. Sisseastumiskatse on ülesehituselt sarnane laia matemaatika riigieksamiga.

Matemaatika sisseastumiskatset on võimalik sooritada ka siis, kui soovid Tallinna Tehnikaülikooli kandideerides parandada oma riigieksami tulemust. Näiteks on Sul küll 60 punkti täis, et saada enamusele Tallinna Tehnikaülikooli kavadele sisse, aga soovid saada informaatikasse, kus on nõudeks 75 punkti. Ka ei pea muretsema selle pärast, et äkki läheb sisseastumiskatse riigieksamist halvemini, sest kehtima jääb ja arvesse võtame parima tulemuse.

NB! Matemaatika sisseastumiskatset ei saa sooritada need 2025. aasta lõpetajad, kelle laia matemaatika riigieksami tulemus on alla 40 punkti VÕI kitsa matemaatika riigieksami punktid alla 70 punkti. Sellisel juhul tuleks võtta vaheaasta, mille jooksul intensiivsemalt matemaatikat õppida, et järgmisel aastal katse edukalt sooritada.

Kitsa matemaatika riigieksamiga TalTechi riigieksameid nõudvatele kavadele kandideerida ei saa. Ainult keskmise hinde alusel saab kandideerida rakenduskõrgharidusõppesse.

On ka mõned üksikud erialad, kuhu saab kandideerida ainult erialaste katsete sooritamisega. Vaata täpsemalt, millised nõuded on igal erialal vastuvõtuks kehtestatud.

Kui soovid kandideerida õppekavale, kus on nõutud laia matemaatika riigieksami tulemus, on võimalik sooritada Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika katse, mis on võrdsustatud laia matemaatika riigieksamiga.

Info õppekoormuse ning tasuta ja tasulise õppe kohta koos näidetega leiad siit.

Kui eelnev kool on lõpetatud juba varasemast ajast, siis alates 1. märtsist saab TalTechi avaldust esitades kohe teada, kas lävend on ületatud või ei. Kui nõutud tingimused (haridus, riigieksamid, keskhinne vms) on täidetud, siis pakume õppekohti jooksvalt. Kui eelnev haridus on alles pooleli, siis saab kandidaat oma avalduse staatuseks "tingimuslikult kandideeriv" ja kohapakkumine tuleb alles pärast seda, kui kool lõpetatud ja riigieksamid sooritatud. Sisseastumiskatsega erialadel pakutakse õppekohti siis, kui katse tulemused on selgunud. Viimane aeg õppimatuleku kinnitamiseks on SAIS teatises kirjas.

Kui oled SAIS-is oma õppimatuleku kinnitanud ja sinu avaldusel on märge "Tuleb õppima", ei pea rohkem midagi tegema. Sind vormistatakse üliõpilaseks ja oled oodatud sügisel ülikooli. Eelnädal esmakursuslastele algab 25. augustil, sügissemester 1. septembril!

Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaskülas on kokku 2200 majutuskohta.

Üliõpilaselamusse koha saamiseks tuleb alustada kohataotluse täitmisest e-Kyla infosüsteemi kaudu. Esmakursuslased saavad esitada kohataotlusi eelisjärjekorras alates 14. juulist.

Loe lähemalt majutusvõimaluste kohta üliõpilaskülas.

Kaitseväkke minekuks tuleb võtta ülikoolist akadeemiline puhkus. Sel juhul ei pea järgmisel aastal uuesti ülikooli kandideerima.

Selleks tuleb õppeaasta alguses (augusti lõpp, septembri algus) logida õppeinfosüsteemi ÕIS ja esitada akadeemilise puhkuse avaldus. Sellele tuleb lisada kaitseressursside ameti teatis ajateenistusse kutsumise kohta. Selle kõik saab korda ajada veebis ja kohale selleks tulema ei pea.

Osakoormusega õpe tähendab, et õppeaastas peab olema sooritatud vähemalt 30 EAP mahus õppeaineid. Õpe on tasuline. Sedasi õppides ei saa taotleda õppetoetusi, kuid see-eest saad tööandjalt tasulist õppepuhkust. Samuti saad taotleda õppelaenu.

Loe lähemalt õppekoormuse kohta!

Jah, on. Loe lähemalt, kuidas ja mis olümpiaadide, võistluste, konkursside parimad saavad TalTechi sisse väljaspool konkurssi: eritingimustel vastuvõtt.

Kui tuled õppima tasuta kohale, siis alates semestri algusest 70 päeva jooksul on Sul õigus lahkuda ilma, et sellega kaasneks mingeid rahalisi kohustusi. Kui jääd õppekohale kauemaks kui 70 päeva, tuleb maksta kõigi deklareeritud, aga sooritamata jäänud ainepunktide eest.

Kui õpid alla 365 päeva, siis on õigus astuda sisse uuesti samale õppetasemele teist korda tasuta. Kolmandat võimalust tasuta sisseastumiseks ei ole enne, kui viimasest eksmatrikuleerimisest möödub 10 aastat.

Kui lahkud õppekavalt, siis eksmatrikuleerimisest järgmise kahe aasta jooksul ei ole õigust täpselt samale õppekavale uuesti tasuta sisse astuda.

Õppekava saab vahetada juhul, kui sellest kavast, kuhu minna soovid, on sooritatud vähemalt 30 EAP. Need punktid võivad kavade vahel kas kattuda või võib need sooritada avatud ülikooli kaudu tasu eest.

Vastuvõtutingimusi täitmata on võimalus alustada õpinguid tasu eest avatud ülikooli kaudu. Sooritades avatud ülikoolis vähemalt 30 EAP mahus aineid, on võimalus lasta end tudengiks vormistada nende soorituste alusel. Avatud ülikooli vastuvõtt toimub kaks korda aastas, nii sügis- kui kevadsemestriks. Loe lähemalt avatud ülikooli kohta siit!