Tallinna Tehnikaülikool

TalTechis magistritasemel informaatika õppimine annab tarkvaraarenduse oskusega spetsialistile lisandväärtust ja lisateadmised kaasaegsetest tarkvaratehnoloogiatest ning oskused lahendada tarkvara abil keerukamaid ülesandeid. See on tarkvaraarenduse meistriklass!

Pane tähele! 6. juunil 2024 kell 18.00-19.30 toimub infotund, kus on võimalus kohtuda programmijuhiga ja küsida küsimusi. Kohtumine toimub ruumis ICT-121 aadressil Akadeemia tee 15A.

Eriala sisu

TalTechis magistritasemel informaatika õppimine annab tarkvaraarenduse oskusega spetsialistile võimaluse arendada oma oskusi sügavuti just teda huvitavates informaatika, arvutiteaduse ja rakendusliku tehisintellekti teemades koostöös TalTechi uurimisgruppidega. Iga üliõpilane saab valikainetest koostada endale sobiva õpiraja mõnedes järgnevates valdkondades:

  • kaasaegne tarkvaratehnoloogia ja tarkvaratehnika;
  • loomuliku keele töötlemise tehnoloogiad;
  • andmeteadus ja masinõpe;
  • arvutiteadus (näiteks programmeerimiskeelte teooria);
  • tarkvara turvalisuse aspektid;
  • tehismõistust rakendav robotite tarkvara;
  • hajussüsteemide tarkvara.

Informaatika magistri lõpetajad oskavad oma töös leida uudseid lahendusi teaduskirjandusest ja luua uusi tarkvaralisi lahendusi, mis lahendavad kasutajate tegelikke probleeme.

Pane tähele! Kui varasem bakalaureuse kraad ei ole mõnelt IT erialalt, aga oleks huvi tulla õppima informaatika magistrisse, siis on vajalik sisseastumisel näidata, et on täidetud vähemalt informaatika kõrvaleriala mooduli jagu IT aineid. Ainete nimekirja leiab informaatika kõrvaleriala mooduli alt. Aineid saab tihti sooritada juba teadlikult bakalaureuseõppe raames või siis Avatud ülikooli kaudu, kui bakalaureuse kraad on juba varasemast olemas. Õppekava sisu ja materjalide valmimist on toetanud Haridus- ja Noorteameti IT Akadeemia programm.

Tutvu õppekava veebilehega   

Tutvu informaatika õppekava täisversiooniga

Tulevik

Õppimise käigus ja eriti magistritöö tegemisel tutvud sügavamalt mitmete keerukate tehnoloogiatega vastavalt oma huvidele ning võid end nendes pärast lõpetamist spetsialistiks pidada. Täna on Eestis ja välismaal suur IT-spetsialistide defitsiit. Eesti enda ja siin baseeruvad rahvusvaheliste firmade arendusosakonnad vajavad sadu uusi tarkvaraarendusega seotud spetsialiste aastas. Mitmed tarkvaraarendusega tegelevad firmad asuvad TalTechi lähedal ning on valmis juba sinu õpingute ajal pakkuma huvitavaid praktikakohti ja projekte. Nõnda võib uue huvitava töö leida just praktikakoha kaudu. Nii mõnigi vilistlane on aga suutnud oma uudsed ideed tarkvaratooteks luua ja alustanud ettevõtjakarjääri. Hea ja hästi tasustatud töökoha leidmisega selle eriala edukal lõpetajal igal juhul probleeme ei ole.

Miks õppida just TalTechis?

  • Infotehnoloogia teaduskonna teadus- ja õppelaborid paiknevad kaasaegsetes ruumides ning on varustatud tänapäevaste arvutite, tarkvara ja seadmetega, mis pakuvad üliõpilastele suurepäraseid tingimusi nii õppimiseks kui ka teaduslikuks uurimistööks.

  • Kõikidele IT erialade tudengitele pakuvad juba õpingute ajal häid praktika- ja töökohti paljud ettevõtted nii Eestist kui välismaalt, võimaldades saada hindamatu praktilise erialase kogemuse juba õpingute ajal.

  • Vahetusüliõpilasena on Sul võimalus õppida paljudes välisülikoolides ERASMUSe jt rahvusvaheliste lepingute raames.

  • TalTech IT-teaduskonna mitmekesine õppekeskkond teeb ülikooliaja huvitavaks, annab hea IT-hariduse ja võimalused eneseteostuseks ning paneb aluse edukale karjäärile!

Põnevat lisainfot

Anu Käver: ootan AI-lahendust, mis oskaks ise õppida

Loe artiklit

Andreas Nagel: informaatika sisaldab palju rohkem kui ainult numbrite ja loogika tagaajamist

Loe artiklit

Mihkel Väli: informaatika õppimine avab uksed pea terves IT-sektoris

Loe artiklit

Andre Visse: minge õppima seda, mis südame kiiremini lööma paneb

Loe artiklit

Laeb infot...