Tallinna Tehnikaülikool

Eesti on tuntud kui digiühiskonna ja selle tehnoloogiate juurutaja. Alates e-Eestist kuni maailma juhtivate idufirmadeni oleme riik, kus uut tehnoloogiat ja innovatsiooni julgelt rakendatakse. Uute tehnoloogiate arendamiseks ja deep-tech-ettevõtete loomiseks, mis majandusele väga suurt lisaväärtust toovad, on vaja aga doktorikraadiga tippspetsialiste.

Prillide ja habemega mees pruunis ülikonnas teeb laval ettekannet
IT-teaduskonna doktoriõppe programmijuhi Pawel Sobocinski sõnul on ka Eesti jõudnud nii kaugele, et doktorikraadi pole vaja ainult teadusega tegelemiseks, kuna maailma tippklassi ettevõtted palkavad peamiselt doktorikraadiga inimesi.

Külasta TalTechi IKT doktoriõppe kodulehte ja loe kandideerimistingimusi

IT-teaduskonna doktoriõppe programmijuhi Pawel Sobocinski sõnul on ka Eesti jõudnud nii kaugele, et doktorikraadi pole vaja ainult teadusega tegelemiseks. „Kui vaatame tehisintellekti tippklassi laboreid ja suuri ettevõtteid üle maailma, siis nemad palkavad ainult doktorikraadiga inimesi. Kui me ei taha Euroopas ja Eestis olla tehnoloogiaorjad, vaid ehitada oma tehnoloogiaid, peab meil olema kõrgel tasemel eksperte,“ märkis Sobocinski.

Tehnoloogiad ja rakendused muutuvad programmijuhi sõnul lihtsalt nii kiiresti ning sellel põneval maastikul edu saavutamiseks peavad homsed juhid mõistma IT-d, alates selle teoreetilistest alustest, tänapäevaste riistvaralahenduste, tipptasemel tarkvaraarendustehnikate, küberturvalisuse ja kõige põnevamate süvatehnoloogiliste rakendusteni, sealhulgas tervisetehnoloogiad ja tehisintellekt.

Programmijuhi väitel on TalTechi IT-teaduskond selle aktiivse ökosüsteemi keskmes ja meie eesmärk on koolitada homseid juhte. Oluline on ka see, et doktoriõppes oled osa maailmatasemel uurimisrühmadest ja naudid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist keskkonda.

Mis on uuringute fookuses?

TalTechi IKT teadustöö on keskendunud kolmele põhisambale: turvalisus ja usaldus; ühiskonna digitaalne transformatsioon ja nutikad keskkonnad. Kõik meie uurimisrühmad on rahvusvahelised, tegelevad valdkondadevaheliste teemadega ning neil on laialdased koostöövõrgustikud.

„Samuti on oluline teadmine, et teeme koostööd ka riiklike ja rahvusvaheliste avaliku sektori institutsioonide ning deep-tech ettevõtetega. Selle raames on võimalik õppes osaleda tööstusdoktorantuuri vormis, kus üliõpilased viivad läbi tööstuslikult olulisi uurimisprojekte, mis pakuvad võimalust näha, kuidas nende panus teadusuuringutesse jõuab koheselt ellu,“ tõi Sobocinski välja.

Ta mainis, et tihti ei teata, et doktoriõpe on TalTechis tasuta ning nominaalõppeperioodi (4 aastat) jooksul saab doktorant-nooremteadur töölepingu kohaselt Eesti keskmist palka. Kuigi me juba pakume alustavale uurijale viisakat palka, siis ei ole raha alati elus kõige tähtsam, ütles professor. Ta lisas, et kui sa oled 22aastane, siis see on parim aeg elus end proovile panna, veeta neli aastat mingis valdkonnas tõsiselt sügavale sukeldudes. Sellist võimalust elus enam ei tule.

Noor mees seisab ülikoolihoone aatriumis pukklaua ääres, teisel pool lauda on noor prillidega naisterahvas. Laual on arvutikuvar tehnilise joonisega.
TalTechi IT-teaduskond korraldas aprillikuus doktoriõpet tutvustava õhtu, kus külalised rääkisid uurimisrühmadega kiirkohtingu formaadis ning said hea ülevaate rühmade teadus- ja arendustegevustest.

Miks ühineda doktoriõppega TalTechis?

  • TalTechi doktoriõpe on tasuta ning nominaalõppeperioodi (4 aastat) jooksul saab doktorant- nooremteadur töölepingu kohaselt Eesti keskmist palka.
  • Doktoriõppesse kandideerimise eelduseks on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon, tahe luua IKT maastikule uusi teadmisi ja lahendusi ning valmisolek teadustöö tegemisele pühenduda.
  • Doktoriõpe on interdistsiplinaarne ning meiega võivad ühineda kõikide valdkondade esindajad! Leida tuleb sobiv IKT-ga haakuv teema ja juhendaja.
  • Kandideerimine doktoriõppesse kestab juunikuu lõpuni!
  • Tutvu ka info- ja kommunikatsioonitehnoloogia doktoriõppe avatud konkurssidega.

Laeb infot...