Nad kõik on kaitsnud doktorikraadi TalTechis. Paljud tegijad Eesti teaduses ning majanduses on tehnikaülikooli doktorid, need on inimesed, kes panustavad Eesti elu paremaks muutmisesse.

Õppimine on meeldiv kaunis keskkonnas

Näiteks toidu- ja biotehnoloogia kaasprofessor Petri-Jaan Lahtvee toodab hargettevõttes ÄIO saepuru baasil toiduks sobivaid rasvu ning arendab üle-euroopaliste partneritega mööblivärve looduslikumaks. Tema pikem plaan on süsihappegaas toiduks väärindada.

Energeetikadoktor Mihkel Härm on Elektrilevi juhatuse esimees – see on ettevõte, mis toob elektri pea kõikidesse Eesti kodudesse. Tema teadustegevuseks olid energeetikaalased uuringud.

Neile, kes tunnevad huvi investeerimise ning laiemalt majanduse vastu, seondub Kristjan Liivamäe nimi väga selgelt terminiga rahaline sõltumatus. Sobivalt oli tema doktoritöö teemaks „Haridus ja investori käitumine“. Liivamäe isiklik investeerimisedu on inspiratsiooniks paljudele, veelgi enam, koostöös veel kahe TalTechi doktori Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsaga on avaldatud hittraamat „Investeerimisedu põhimõtted“.

Kuid miks rääkida edukatest doktoritest? Et näidata selle kasulikkust nii majandusliku kui ka vaimse kapitali akumuleerimise allikana. Näeb ju ka Haridussilma uuringust, et Eesti ülikoolide lõpetajatest on suurim keskmine sissetulek (3068 eurot) just doktoritel.

Nagu näha, väärtustavad ettevõtted ja ühiskond laiemalt doktorikraadiga eksperte, samuti avanevad neile väga erinevad karjääriteed – saab jätkata akadeemias (Kristjan Liivamägi) või liikuda erasektorisse (näiteks Mihkel Härm). Ka on uks lahti kujundamaks avalikus sektoris Eesti tulevikku või luua oma ettevõte. Erinevaid võimalusi saab ka ühendada, näiteks on Petri-Jaan Lahtvee tegev nii ülikoolis kui ka loonud kiirelt kasvava ja eduka ettevõtte ÄIO.

Kõik need inimesed on ka ühiskonnas hinnatud arvamusliidrid, seda just tänu oma sügavamale keskendumise ühele kindlale teemale.

Doktoriteema on aktuaalne ka seepärast, et 1. juunil algab tehnikaülikoolis vastuvõtt doktoriõppesse.