Tallinna Tehnikaülikool

19. novembril kell 9 algab taastuvenergeetika veebikonverents „Energy Game Changers 2020“, kus uuritakse kuidas suurendada teadlikkust tarkvõrgust ja täielikult aru saada energia ülemineku väärtusest lõppeesmärgiga oluliselt vähendada kasvuhoonegaase. Konverentsil esinevad poliitikakujundajad, tööstusjuhid ja teadlased.

Konverentsil osalemine on tasuta, registreeruda saab SIIN. Konverentsi korraldab vastloodud rahvusvaheline koolituskeskus SMAGRINET, mida veab Tallinna Tehnikaülikool.

Konverentsiettekandeid teevad Hando Sutter Eesti Energiast, Dan Podjed Ljubljana Ülikoolist, Antonella Battaglini Renewables Grid Initiative’ist ning Seddik Bach Lyoni SuperGridi Instituudist.

TalTechi energeetikateadlase ja SMAGRINETi koordinaatori Karl Kulli sõnul tuleb suurendada tarkade võrkude osakaalu, tõhusust ning taastuvenergia kasutamist. „Praegu on käimas tuline debatt kliimaneutraalsusest ning keskkonnakaitsest – mingiks perioodiks peame vähendama heitmeid 20% võrra ning paarikümne aasta pärast juba 85% võrra. Aga nendest teemadest silmi üle lastes võib tekkida tahes-tahtma isiklikul tasemel küsimus: millist rolli mina nendes poliitilistes otsustes ja muutustes tegelikult mängin või mida ma reaalselt teha saan? See on aus küsimus, millele on tegelikult jäetud vastamata või ei jää vastus alati meelde. Siinkohal ongi harimine ning kordamine hädavajalik.“

„Päikesepaneelide ja tuulikute püstitamine on ainult üks lahendus vähendada kasvuhoonegaase. Rohelise leppe (Green Deal) kõige kõrgemal astmel istub ikkagi tarbijate efektiivsus,“ kinnitab Kull, lisades et selleks on vajalik, et inimesed saavutaksid ennekõike kontrolli oma energiatarbimise üle tuues ka näite: “Ainuüksi igas kodus efektiivsemate valgusallikate ning tõhusamate kodumasinate kasutusele võtmine vähendab elektri tarbimist võrgust summaarselt rohkem kui tänaseks hetkeks Eesti kodumajadele paigutatud päikesepaneelide lahendused. Võibki tunduda, et üksikult ei mängi meie koduseadmed ja valgusallikad suurt rolli, aga 600 000 kliendiga summeeruvad võidetud vatid ja kilovattunnid märgatavaks summaks, millega aitamegi kaasa oma kohustuse kliimapoliitikaga kaasa aidata. Kusagilt tuleb alustada.“

 Lisaks kõrgetasemelisele konverentsile korraldab üheksat organisatsiooni koondav SMAGRINET ka targa võrgu koolitusi uue põlvkonna teadlastele ja inseneridele, kelle roll uutele energiatehnoloogiatele üleminekus on määrav.

„Me oleme koondanud tarkade võrkude eksperte, insenere, üliõpilasi ning poliitikakujundajaid, et jagada veebipõhiste koolitusega teadmisi muutmaks tarkadele võrkudele üleminekut sujuvaks ning usaldusväärseks. Esimeseks sammuks on liituda meie infolistiga ning alustada reaalse õppega koroonasituatsiooni sobivate veebikursustega kas ümberõppeks ja täiendkoolituseks. See on unikaalne võimalus, mida varem Eestis pakutud pole,“ sõnas Kull.

Sügisel 2020 algava täiendõppe teemad

  • elektri- ja targa võrgu kontekst ja väljakutsed;
  • elektrivõrk ja infrastruktuur;
  • targa võrgu infosüsteemid;
  • targa võrgu juhtimisstrateegia;
  • energiapoliitika ja -majandus.

Rohkem informatsiooni ning registreerumine lühikursustele on võimalik juba praegu SMAGRINETi kodulehel.

Lisainfo SMAGRINETi projektijuht ja TalTechi energeetikateadlane Karl Kull karl.kull@taltech.ee

SMAGRINETi leiab ka:

Koduleht – www.smagrinet.eu

YouTube’i kanal: https://www.youtube.com/channel/UC3ZJduqSgycMzqruxDeKDXw

Facebook - https://www.facebook.com/smagrinet/

Twitter  - https://twitter.com/smagrinet

LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/smagrinet/

Liitu uudiskirjaga - https://www.smagrinet.eu/contact-us/newsflash/newsletters

Laeb infot...