Energiatehnoloogia instituudi tudengite jaoks oli 2024. aasta sügisene stipendiumikonkurss üliedukas – stipendiumi pälvis kokku 15 üliõpilast. Ettevõtete poolt toetatavad erialastipendiumid võimaldavad meie tudengitel pühendada rohkem aega erialaõpingutele ning aitavad populariseerida eriala tulevaste tudengite seas. Uus võimalus stipendiume taotleda on juba varsti - kandideerimine 2025. aasta kevadisele stipendiumikonkursile algab 22. veebruaril.
Fibenol Imavere OÜ bakalaureuseõppe stipendiumi õnnelikuks omanikuks on Eliise Tuulemäe. Utilitase puhta energia bakalaureuseõppe stipendiumi pälvisid Marleen Juhandi ja Diandra Tubli, esmakursuslase stipendiumi Johanna Martinson ning magistriõppe stipendiumi Katre Keridan. Lisaks põhikonkursile toimus ka erikonkurss, kus Southwestern Advantage ettevõtliku noore stipendiumi vääriliseks osutus Johanna Martinson.
Enim stipendiume anti välja Arvo Otsa nimelisel keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia stipendiumikonkursil. Stipendiumi eesmärgiks on üliõpilastele parimate võimaluste loomine keskendumaks õpingutele ja teadmiste omandamisele ning seeläbi energiatehnoloogia valdkonna jätkusuutliku arengu tagamine. Selles kategoorias pälvisid stipendiumi Tuuli Randmäe, Andreas Jakobson, Kirke Rannas, Kristel Tensbek, Eva Maria Krupp, Silvia Šults, Romi Viskar, Maria Fedulova, Anastasia Šimuk ja Maria Viisitamm.
Edukaid stipendiaate iseloomustas komisjon järgmiselt:
Tuuli on aktiivne tudeng, kes korraldab tudengiorganisatsioonis TiVo üritusi ja harib end läbi TiVo vesiniku teemal. Ta innustab noori energeetikaga tutvuma: on Enerhackis projektijuht. Tuuli naudib oma eriala õppimist.
Andreas hindab oma õpivaldkonda põnevaks ja kasulikuks. Tal on rahvusvaheline õpikogemus: veetis 2024. a kevadsemestri Prahas õppides. Tema huvi valdkonna vastu peegeldub ka selles, et lisaks koolitundidele võtab osa TiVo tegemistest - aitab kaasa vesinikutankla ehitamisele! Kirket iseloomustab kirg oma eriala vastu. Ta on uudishimulik ja tunneb huvi, kuidas muuta tehnoloogiaid rohelisemaks.
Kristel on avatud võimalustele õppida ja uusi kogemusi saada. Väljakutsed teda ei heiduta ja ta leiab neis võimaluse midagi uut õppida. Õpihimu väljendub ka selles, et ta on täiendanud end lisaks koolis õpitule erinevatel kursustel.
Eva Maria on osalenud keemiaolümpiaadidel ja konkurssidel. Lisaks jagab ta oma teadmisi laiemalt: ta on korraldanud noorematele õpilastele töötubasid. Eva Marial on praktiline kogemus laboris töötamisel ja tal on ambitsioon pühenduda õpingutel ka uudsetele keskkonnatehnoloogiatele.
Silvia on särav tudeng, kes väga aktiivselt panustab Energiatehnoloogia instituudi arengusse ning eriala populariseerimisse.
Romi on silmapaistev tudeng, kes väga aktiivselt panustab Energiatehnoloogia instituudi arengusse.
Maria Feduloval on soov panustada rohelisemasse tulevikku: arendada tehnoloogiaid ja leida uusi viise energia tootmiseks. Tal on ambitsioon oma teadmiste ringi laiendada ja omandada tulevikus doktorikraad. Tema õpinguid täiendab osalemine Tudengivormeli projektis, kus ta saab täiendavaid praktilisi oskusi.
Anastasia on võtnud sihiks areneda energia- või keemiatehnoloogia tipptegijaks, sest soovib lähima kümne aasta jooksul korda saata midagi progressiivset, viies teaduse ja tehnoloogia uuele tasemele.
Maria Viisitamm soovib anda oma panuse keskkonnahoidu ja sellesse, et rohemõtlemine muutuks eluviisiks. Ta on panustanud vabatahtlikuna rohekampaaniates, et tõsta noorte teadlikkust valdkonnas. Maria tunneb huvi uute energiaallikate vastu ja usub taastuvenergia rolli olulisusse Eesti tulevikus.
Õnnitleme kõiki stipendiumisaajaid!
Fotograaf: A Cube Agency