Tallinna Tehnikaülikool

21. ja 22. novembril kohtusid EuroTeQi rektorid/presidendid, et tähistada senist edukat koostööd ning uue rahastusperioodi algust. Kohtumine toimus Müncheni tehnikaülikoolis (TUMis), kus tervitati esmakordselt ka uusi partnereid IESE Ärikooli ja HECi.

rgr

Kohtumisel osalesid ka õppeprorektorid, tulevaste tööpakettide juhid ning Euroopa Komisjoni esindaja. Vaadati üheskoos tulevikku ning eelkõige seda, kuidas tehnoloogial ja hariduse digitaliseerimisel on ülikoolide omavahelise koostöös väga oluline roll.

TUMi president prof. Thomas F. Hofmann võttis selle kokku sõnadega: EuroTeQis soovime olla eeskujuks oma õppeasutuste muutmisele, seda uudsete õpetamisformaatide kaudu, mis tagavad ligipääsu uutele tehnoloogilistele lahendustele. Meie väljavaade on alati tulevik: me peame oskama ette näha, millised teadmisi ja oskuseid vajavad meie õppijad 6-7 aasta pärast. Koos oleme tehnoloogiliste lahenduste eestvedajateks Euroopas. Mul on rõõm, et saame seda kõike teha koos EuroTeQ ülikoolidega.

Kohtumisel osales ka Euroopa Komisjoni innovatsiooni, digihariduse ja rahvusvahelise koostöö direktor Antoaneta Angelova-Krasteva, kes tõi oma kõnes välja kõrgkoolide omavahelise partnerlussuhete ning üksteiselt õppimise olulisuse. Ta kiitis EuroTeQ seni saavutatud tulemusi ning tuleviku eesmärke, sh Euroopa väärtuste edendamist.


EuroTeQ muudab täiendusõppe ja õpetamise tulevikukindlaks

EuroTeQ ülikoolide senine koostöö on pannud aluse ühtse kursusekataloogi loomisele, projekti- ja probleemõppe laiemale juurutamisele koostöös ettevõtetega. Paljud EuroTeQ ülikoolide üliõpilased on juba ka saanud võimaluse täiendada oma teadmisi partnerülikoolide õppeainetes.

Edasiseks koostööks on Euroopa Liit andnud konsortsiumile 12,8 miljonit eurot. Eesoleval rahastusperioodil soovime väljakutsetel põhinevasse õppeformaati - EuroTeQ Colliderisse kaasata ka õppijaid kutsekõrgkoolidest, et tagada õppimise mitmekesisus. EuroTeQ 2030 keskendub ka elukestvale õppele ning juba praegu pakuvad ülikoolid esimesi mikrokraade. 2025. aastal ootame esimesi osalejaid tippspetsialistidele mõeldud täiendusõppe programmi.

Kohtumisel osalenud rektor Tiit Land kinnitas, et „Projekti esimene etapp on nüüd edukalt läbi saanud ja oleme jõudnud strateegilise partnerluseni. Mul on äärmiselt hea meel, et lisaks tipptehnikaülikoolidele on meil nüüdsest võimalus teha koostööd ka majandusülikoolide tippude HEC ja IESE ülikoolidega.“