Tallinna Tehnikaülikool

9. juunil kell 11 annab FLIR Systems Estonia tehnikaülikoolile üle rohkem kui 50 000 euro väärtuses erineva võimekusega tipptasemel termokaameraid, mis lähevad IT-, inseneri- ning loodusteaduskonna ühisesse ristkasutusse. Üritus toimub energeetikamaja ruumis 114.

Termokaamerate abil saavad TalTechi teadlased ja üliõpilased jälgida temperatuuride muutusi tehnilistes seadmetes ja süsteemides, analüüsida sellel põhinevaid nähtusi või kõrvalekaldeid ning õppida ennetama suuremaid tehnilisi probleeme või ära hoidma õnnetusi.

Näiteks saavad ehitustudengid õppida vältima külmasildade teket hoonete projekteerimisel. Elektrialade üliõpilastel on võimalik tuvastada mootorite ja seadmete ülekuumenemist. Infotehnoloogia eriala tudengid võivad aga monitoorida trükkplaatide komponente või serveriparke, loodusteaduste üliõpilased aga tuvastada soojust eraldavaid objekte pimedas keskkonnas, et päästa elusid ja säästa keskkonda.

Tallinna Tehnikaülikooli rektori Tiit Landi sõnul on FLIR Systems Estonia poolt tehtav termokaamerate kingitus tehnikaülikoolile midagi enamat kui kingitus - see annab eelduse ülikooli ja ettevõtete vaheliseks laiemaks koostööks ning innovatsiooniks läbi teadmussiirde. „Eesti ainukese tehnikaülikoolina on meie missioon olla tehnikateaduse ja nutikate tehnoloogiate eestvedaja ning uued seadmed loovad ülikooli tudengitele ja teadlastele palju uusi võimalusi luua midagi uut,“ ütles rektor Land.

FLIR Systems Estonia juht Meelis Bergmann rõhutas, et infrapuna kasutusvaldkonnale seab piiranguid vaid kujutlusvõime: merendusest kosmosetehnoloogiani, ehitusest elektroonika ja meditsiinini. Ta lisas: „Koostöö eesmärgiks on arendada Eestis infrapuna valdkonda: soodustada ala arengut, panustada õppevahenditesse ning -töösse, luua soodsad tingimused teadus- ja arendustegevuseks.“

TalTechi inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev kinnitas: „Uusima tehnoloogiaga infrapuna termokaamerad on tipptasemel seadmed, mis väga hästi sobivad just inseneerias rakendamiseks. Inseneriteaduskonnas leiutame ja arendame nii uusi materjale, tehnoloogiaid kui ka tooteid ning siin näen tõesti piiramatud võimalusi infrapunatermograafia kasutamiseks ja FLIR-i tehnoloogiate arenduseks. Meie ruumides avatud labori uksed on lahti kõikidele Tallinna Tehnikaülikooli õppejõududele ja teadlastele, üliõpilastööde juhendajatele ja uurimisprojektide täitjatele.“

Kõik kingitavad seadmed on valmistatud ettevõtte Eesti tehases. FLIR Systems Estonia toodab tipptasemel infrapunakaameraid nii tsiviil- kui militaarkasutuseks. Lisaks tehnikaülikooli teadlaste ja tudengite kasutusse antavale kaamerapargile plaanib ülikooli koostööpartner ja suurtoetaja FLIR Systems Estonia ka loengusarja, pakub üliõpilastele praktikavõimalusi ning lõputööde teemasid koos juhendamisega. Koostöö kaugem eesmärk on arendustöö koos TalTechi teadlastega ning infrapuna valdkonna professuuri loomine.

Teledyne FLIR korporatsiooni kuuluv FLIR Systems Estonia OÜ toodab infrapunaseadmeid Eestis. Emaettevõte Teledyne FLIR on noteeritud NASDAQ-i börsil, ettevõte on rahvusvaheline turuliider.

Tallinna Tehnikaülikool on ainus tehnikaülikool Eestis, mis pakub bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõpet inseneri, IT, loodusteaduste, äri ja merenduse alal. Värskelt uuenenud ja tööturu vajadusi sihtivad õppeprogrammid teevad TalTechi lõpetajatest oodatud eksperdid tööturul.

Infrapunakaamera

Laeb infot...