Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemias veeteede haldamist ja ohutuse korraldamist õppiv 23-aastane Fred Kristian Liivamägi on merehariduses juba teisel ringil: 2016. aastal lõpetas ta Eesti Merekooli cum laude laevajuhina. Laeval töötades tekkis noormehel huvi mereohutuse ja hüdrograafia vastu ning nüüd on võimalusi tuleviku tööks on nii palju, et lausa raske valida.

Kelleks Sa väiksena saada tahtsid?

Minu lapsepõlvest üks meeldejäävamaid mälestusi oli siin Eestis saarte ja mandri vahel paadiga merel käimine. Sellest tuligi huvi merenduse vastu. Õppisin laevajuhtimist Eesti Merekoolis, mille lõpetasin aastal 2016, ning pärast seda, laeval töötamise käigus, tekkis mul huvi mereohutuse vastu, täpsemini hüdrograafiast ja navigatsiooniohutuse tagamisest.

Mis Sind selle eriala juures kõige rohkem köitis?

Võimalus töötada ülemaailmselt. Minu töökogemused laevadel on olnud rahvusvahelised, sellest tekkis huvi töötada maailma eri piirkondades erinevate inimestega. Lisaks on see eriala mõningal määral seotud ka laevajuhtimisega, näiteks kartograafia.

Kelleks kõigist põnevatest võimalustest Sa nüüd saada tahad?

Kõige rohkem huvitab mind hüdrograafia. Minu praegune unistus on töötada uurimislaeval või siis kuskil off-shore firmas mereinstallatsioonide jaoks. Selle erialaga on nii palju erinevaid suundi, et ma õpin neid siiamaani veel tundma. On väga põnev.

Kas mõnda asja pelgad ka tuleviku ameti juures?

Välismaal töötamine pakub mulle huvi ning meid on algusest peale julgustatud esimest kogemust saama ja tööstaaži alustama välismaal. Nii on võimalik karjääri tegemise huvides palju areneda ja saada tulevikus rohkem võimalusi.

Üks fun fact, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

Minu jaoks oli alguses üllatuseks, et tegu on poolenisti loodusteadusliku erialaga, mis tähendab, et on palju füüsikat ja matemaatikat, viimast isegi kõige rohkem kõigist EMERA erialadest. Aga nende ainete õppimise käigus olen avastanud huvi nende ainete vastu. Veel on tore, et peaaegu pooled ained õpetatakse TalTechi peamajas – minu jaoks lisab see sel erialal õppimisele värvi juurde.

Maailma meredel sõidab korraga üle 100 000 laeva. Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laeva merel navigeeritakse? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Veealune maailm tundub sulle põnev ja avastamisväärne? Tule siis õppima veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise õppekava: https://taltech.ee/veeteed

Laeb infot...