Tallinna Tehnikaülikool

Georgi Puksberg õpib Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledžis teisel kursusel masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimist. Peaerialaks valis Georgi masinaehituse. Praegu läbib ta õppimise kõrval praktikat Enefit Kaevandused AS ettevõttes, vabal ajal tegeleb spordiga ja enesearendamisega, erinevat tehnikat uurides ja teaduskirjandust lugedes.

Georgi Puksberg

Miks Sa just seda eriala õppima tulid?

Arvan, et see eriala on aktuaalne ka kaasaegses maailmas, tehnika areneb ja täieneb pidevalt. Inseneriharidus on vajalik mitte ainult tööl, vaid ka elus erinevate probleemide edukaks lahendamiseks.

Kuidas sattusid Eesti Energiasse praktikale?

Kandideerisin Eesti Energia ametliku veebilehe kaudu, nende personalijuht pakkus mulle siis praktikakohta Jõhvis. Läbisin edukalt video-töövestluse ja augustis läksin praktikale.

Eriala, mida õpid on täielikult suunatud tööstuse homsetele vajadustele. Ütle paar asja, mis ootab ühiskonda digitööstusrevolutsiooni tagajärjel.

Digitaliseerimine tugevdab aeglaselt, aga kindlalt oma positsioone ettevõtetes. Mehaanika, elekroonika ja arvutitehnoloogiate koostöö lubab saavutada vapustavaid tehnoloogilisi võimsusi ning digitaliseerimise abil saab inimkond lahti ohtlikest, rutiinsetest ja füüsiliselt rasketest ülesannetest. See toob kaasa inimeste harituse kasvu, kuna kaob vajadus kvalifitseerimata tööjõu järele. Digitalisatsioon on uus tulevik, millesse pea iga inimene võib oma panuse anda.

Miks peaks spetsialiseerumistest valima masinaehituse?

Masinaehitus on väga lai valdkond. Keerulisi ja lihtsaid seadmeid kohtab praktiliselt igal pool, sellepärast jääbki vajadus inseneride järele stabiilseks. Peale selle hõlmab masinaehituse tehnoloogia ka teiste valdkondade, näiteks nagu elektroonika või elektriajamite tundmist. Üliõpilastele antakse teadmisi ka programmeerimises, robotite prototüüpimises ja teistes mehhatroonilistes süsteemides. Kui õppimise ajal võtta maksimumi, siis need teadmised on tulevase spetsialisti jaoks väga kasulikud.

Mis masina kavatsed ise leiutada?

Praegu olen sellises staadiumis, kus tundub, et kõik on juba ümberringi leiutatud ning ei ole võimalik midagi uut välja mõelda.

Ütle üks fun fact, mida sa enne ülikoolis õppimist ei teadnud.

Enne sisseastumist ei osanud ma mõelda, et õppeprotsess võib mõnu pakkuda. Kui ümber on head inimesed ja õppejõud, siis mitte mingi matanalüüs ei saa rikkuda teie meeleolu.

Laeb infot...