Tallinna Tehnikaülikool

Intervjuu majandusteaduskonna praktikaportaalist praktikakoha leidnud ärinduse tudengi Hanna Pentsaga.

Hanna Pentsa

Millises ettevõttes Sa praktikal käisid ning kuidas tekkis otsus sinna kandideerida?

Käisin praktikal Amropis, mis on globaalne bränd ning mille Eesti filiaali nimi on Executive Search OÜ. Töötasin seal värbajana. Ma otsisin midagi põnevat. Mu esialgne mõte ei olnud tegelikult värbamisspetsialisti või -assistendi positsioonile kandideerida, kuid kuna tol hetkel soovisin ma praktika ära teha, siis proovisin praktikaportaalist ja ka teistest kohtadest otsida pakkumisi, mis võiksid mulle enam-vähem sobida. Amrop oli üks pakkumine, mis jäi mulle silma, sest pidin kandideerimiseks tegema ka ühe lisasammu.

Mis selleks lisasammuks oli?

Kuna mu CV ja motivatsioonikiri ei jõudnud ettevõttele meili teel kohale, sest olin meiliaadressi valesti kirjutanud, siis pidin neile helistama. See kõne aitas lihtsamini ettevõttega suhtlust alustada.

Millised olid Sinu peamised tööülesanded?

Värbajana pidin otsima kandidaate. Enne kandidaatide otsimist panime paika, keda me soovime otsida ja kes võiks antud positsioonile kvalifitseeruda. Seejärel leidsime kandidaadid ja võtsime nendega ühendust. Lisaks kandidaatidega kontakti loomisele aitasin neil hiljem ka erinevaid dokumente ette valmistada ja kohtumisi kokku leppida.

Mis on kõige olulisem asi, mida Sa praktikal olles õppisid?

Kindlasti õppisin ma värbamise  kohta seda, et tegu on väga pika ja läbimõeldud protsessiga. Kui ma varem olin olnud ainult värbamisprotsessi teises otsas ehk kandidaat, siis ma ei näinud, kui palju tööd tuleb teha, et kedagi värvata. Põnev oli ka erinevate protsesside juhtimine. Teiselt poolt õppisin ma ka kontoritöö tegemist, sest varem ei olnud ma sellega kokku puutunud.

Kuidas Sa üldiselt oma praktikakogemusega rahule jäid?

Ma arvan, et see oli väga hea kogemus ning praktika mõttes suhteliselt ideaalne. Ma sain seal väga palju ise teha ning selle põhjal hästi praktikaaruande kokku panna. Samuti aitas see mul mõista, et selline töö pole mulle. Kuigi see oli väga põnev töö ning  mul oli väga hea tiim, ettevõte ja töökeskkond, siis ma tundsin, et mul endal jäi mingil hetkel sisemisest motivatsioonist puudu.

Kuidas Sa hindad praktikaportaali kaudu kandideerimise protsessi?

Alguses otsisin ma praktikapakkumisi teistelt lehtedelt. Esimesena tulid mulle pähe pangad. Küsisin ka vanemate kursuste tudengitelt, et kuhu nad soovitaksid kandideerida. Alati oli mul aga see mure, et mis siis saab, kui ma teen selle töö ära, aga ma ei saa praktikat kirja. Siis mul tuli meelde, et olemas on ju ka praktikaportaal ning sealt otsides oli mul kindlustunne, et selle kaudu saan ma praktika tehtud, sest muidu seal ei jagataks ju praktikapakkumisi. Portaalis oli tudengina väga lihtne orienteeruda ning seal oli väga palju erinevaid pakkumisi, kuigi juhtimisalast praktikat oli sealt üsna keeruline leida. Pigem olid sealsed pakkumised finantsvaldkonnast, mis mulle ei sobinud.

Jaga mõnda nõuannet, kuidas edukalt praktikale kandideerida.

Nüüd, kui ma olen kogu protsessi ka värbamise poole pealt näinud, siis mul on nippe palju. Kandideerides peaks sul kindlasti olema korda tehtud ning visuaalselt lihtsasti järgitav CV. Oma CV-d tuleks ka vastavalt kandideeritavale positsioonile kohandada. Näiteks kui tööülesannetes on välja toodud mingisugused olulised nüansid, siis sa peaksid CV-s enda varasemate kogemuste pealt vaatama, kas sa oled nende samade ülesannetega mõnel teisel positsioonil kokku puutunud, ning siis kirjelduses just need välja tooma. Tööintervjuude ajal tuleks proovida olla rahulik ning ka ise kriitiliselt ettevõttesse suhtuda ja mõelda, kas see töökoht ikka on sulle. Pigem on hea kohe alguses aru saada, et mingi asi pole sulle, mitte igast võimalusest kinni haarata, sest veel parem võimalus võib olla sul veel ukse taga.

Kas kooli kõrvalt praktika tegemine oli keeruline?

Praktikat on kooli kõrvalt hästi-hästi raske teha. Ma arvan, et võib-olla see töö ei olnudki minu jaoks mingi hetk enam nii põnev, sest ma ei olnud 100% asjas sees. Soovitan tudengitel praktika pigem suvel ära teha. Kooli kõrvalt praktikal käies oli mul see probleem, et pidin tihti kas töölt või koolist varem ära minema ning teise kohta hiljaks jääma. Kui sul on erialane töö ning kontoris ootavad projektid sinu taga, siis ei ole nii, nagu teenindajana, et lähed peale tööpäeva lõppu koju ja siis on tööga kõik. Tihti oli ka päevasid, kus ma töötasin hilise õhtuni, aga see tähendas jällegi seda, et mul jäi unetunde vähemaks, ja see mõjutas kooli. Küll aga soovitan ma peale praktika lõppu ettevõtte töötajatega kontakt soojana hoida, et peale kooli lõppu oleks võimalus uuesti tagasi minna ja samast kohast jätkata.

Majandusteaduskonna praktikaportaal on keskkond, mis teeb nii tudengite kui tööandjate kasutajakogemuse kiireks ja mugavaks. Uudne digilahendus toob kõik erialased pakkumised süstematiseeritult ühte kanalisse. See võimaldab üliõpilasel saada praktikapakkumistest hea ülevaate ning valida neist endale sobivaim ilma, et tekiks oht uppuda erinevate kanalite virvarri. Ettevõtetele on portaali kasutamine tasuta ning selle kasutamine aitab neil lihtsamalt sobivaid praktikante leida.

Tutvu praktikapakkumistega

Laeb infot...