Helina Meier lõpetas TalTechi rahvusvahelise ärikorralduse eriala 2020. aasta suvel, spetsialiseerudes rahanduse ja majandusarvestuse suunale. Õpingute ajal veetis ta ühe semestri vahetusüliõpilasena Müncheni Tehnikaülikoolis ning ka pärast lõpetamist on ta töö kõrvalt õppimisega jätkanud – läbinud online-kursuseid, õpib keeli ning avardab silmaringi raamatuid lugedes. Pikemas plaanis soovib ka omandada ka magistrikraadi, silmaringi laiendamiseks eelistatavalt välismaal. ABBs finantsspetsialistina töötav Helina on hetkel väga elevil uutest väljakutsetest, mis ootavad teda ees uuel töökohal Ernst & Youngis konsultandina.
Mis sind selle töö juures kõige enam köidab?
Uue töö juures köidab mind kõige enam vaheldusrikkus – erinevad projektid erinevates valdkondades ning vahel ka rahvusvahelised projektid, mille raames tuleb viibida pikemalt välismaal. Usun, et E&Y’s on mul võimalus väga palju areneda nii isiklikus kui ka professionaalses plaanis ning aidata lahendada erinevaid probleeme nii era- kui avalikus sektoris. See saab kindlasti olema uus väljakutse minu jaoks ja väga erinev mu praegusest raamatupidaja tööst.
Kuivõrd oled mõelnud oma ettevõtte loomisest?
Tegelenud (veel!) ei ole, kuid mõelnud olen sellele kindlasti, suureks inspiratsiooniks on mu ettevõtjatest isa ja õde. Pole veel leidnud enda jaoks seda miljoni dollari ideed. Usun, et ettevõtluse kursus on hea motivatsiooniallikas ja hea võimalus vundamendi ladumiseks, et tekiks teistmoodi mõtlemine ja julgus natuke hullumeelseid ideid teistele esitleda.
Mis läbitud õpingutest on kõige kasulikumaks osutunud?
Lemmikuks õppeaineks kujunes financial accounting ja praeguses töös ma ei kujutaks päevagi ette nendes loengutes õpitud põhitõdedeta. Muidugi ka IT alustes õpitud kõik Exceli põhitõed ja valemid – varem polnud mul neid elus vaja läinud, kuid nüüd on võimatu veeta päeva ilma Excelita ning tööotsingutel on see alati tugev oskus, mida omada.
Pehmete oskuste poolest peamiselt suhtlusoskus, tiimitöö ja pingetaluvus. Muidugi ka aja planeerimine – kui käisin täiskohaga ülikoolis ja poole kohaga tööl, siis pidin enda jaoks terve kuu plaanid paika panema.
Mida soovitad noortele, kes alles valivad erinevate ülikoolide ja õppekavade vahel?
Teha nii palju uurimistööd kui võimalik, kaaluda kõiki plusse ja miinuseid ja olla oma otsuses kindel – ärge laske ennast mõjutada sõpradel või perekonnal. Ma tulin kõigist oma sõpradest eraldi õppima, mis alguses tundus hirmus, kuid nüüdseks on mul tutvuseid ja kokkupuuteid erinevate inimestega üle maailma. Tasub valida selline õppekava, mis siiralt huvi pakub. Juhul, kui ei leidu miskit huvipakkuvat, siis tasub analüüsida, mis trendid on tööturul ning mis oskustest on suures plaanis puudus. Unistada suurelt!
Kas teadsid, et kui keegi jaapanlase ulatatud visiitkaardi niisama taskusse pistab või kohtumispaika maha unustab, on vastastikusel äril ilmselt kriips peal? Või seda, et Suurbritannial on maailma pikim maksuseadustik? Kui sul tiksuvad peas vägevad äriideed, millele kodumaa piirid suure tõenäosusega kitsaks jäävad, tule õpi rahvusvahelise ärikorralduse peeneid nüansse: www.taltech.ee/rvarikorraldus