Portrait of Hendrik Voll

Miks ma TalTechis töötan

Peale bakalaureusekraadi kättesaamist arvasin, et ma ei tule kunagi Tallinna Tehnikaülikooli tagasi. Mulle läks väga hinge ülikooliõpingute esimesel päeval ülikooli aulas maha hõigatud sõnum. See kõlas nii: „Vaadake vasakule ja vaadake paremale, neid inimesi te enam järgmisel aastal oma kõrval ei näe.“ Need inimesed olid juhtumisi mu parimad sõbrad. Kuid paljude juhuste kokkusattumiste ja ilmselt saatuse tahtel jätkusid minu õpingud pärast Tallinna Tehnikaülikooli Rootsis Chalmersi Tehnikaülikoolis ja hiljem USAs Washingtoni ülikoolis. Need kogemused muutsid mu maailmavaadet: see, kuidas sealsed ülikoolid väärtustavad haridust, tudengeid, vilistlasi ja ühtekuuluvustunnet andis mulle kindla teadmise, et nii peab olema ka TalTechis.

Töötan iga päev selle nimel, et kõik TalTechi üliõpilased saaksid siit hariduse, kogemuse ja suhtumise, mida pakuvad Põhjamaade tippülikoolid, ja õppejõud kogeksid ühtekuuluvustunnet, mis teeb kadedaks. Et lõpuaktusel saaksin uhkelt öelda: „Vaadake vasakule, need tudengid astuvad TalTechi magistrantuuri (doktorantuuri), vaadake paremale, need tudengid liituvad alates tänasest TalTechi vilistlasliikumisega ja panustavad aktiivselt oma alma mater’i arengusse!“

Miks soovitan TalTechi tööle tulla?

TalTech on suur organisatsioon paljude arenguvõimalustega. Kuhu siis veel tööle suunduda kui mitte siia?