Tallinna Tehnikaülikool

24. juulil andis õppeprorektor Hendrik Voll intervjuu Vikerraadio saatele Uudis +, kus ta toonitas, et ülikoolil on kohustus tegeleda juba meil õppivate koroonariskiga riikide üliõpilastega, kes läksid koroonaepideemia ajal tagasi koduriikidesse ning soovivad nüüd tagasi tulla. Neid on hinnanguliselt 200-250. Uusi tudengikandidaate on hinnanguliselt 300 ning ülikoolil pole võimekust lisaks ka nendega tegeleda.

Ajakirjanik Mirko Ojakivi küsimusele vastates küsis Voll omakorda: „Mõelge, et peaksite minema Bangladeshi, olema 2 nädalat eneseisolatsioonis, tegema kaks koroonatesti jne, jne. Kas saaksite sellega hakkama? Ilmselt on selleks siiski tuge ja abi vaja. Tehnikaülikool seda ise ei suuda pakkuda – see tähendaks, et oleme neil lennujaamas vastas, kusjuures nad ei tule ühe lennukiga, nagu tulid Ukraina põllutöölised. Peaksime suunama nad kohe koroonakontrolli, pakkuma otsekohe majutust.“

Sisseastujad tulevad erinevate lennukitega, erinevatel aegadel, kasutavad ühistransporti. TalTechil oli väga hea eestikeelne vastuvõtt, mis tähendab, et meie ühiselamud on täis ja koroonariskiriikidest pärit sisseastujad peaksid leidma majutust Tallinna linnast. Lisaks peavad nad käima poes. Lõppkokkuvõttes puutuvad nad kokku väga paljude inimestega.

Voll rõhutas, et koroonatesti tulemustest ei pea tudengid teavitama ülikooli ning meenutas, et koroonapandeemia levib ning paisub üle kogu maailma. Voll usub, et mitte keegi ei soovi, et eriolukord Eestis tagasi tuleks.

Õppeprorektor Voll rõhutas, et kui riik võtaks endale kohustuse aidata neid tudengikandidaate, võtaks tehnikaülikool nad ka vastu.

Lisaks rääkis Voll ka distants- ja hübriidõppe raskustest ning vajadust anda kvaliteetset õpet, TalTechis õppimine tähendab paljuski praktilisi töid, mida üle veebi teha pole võimalik. „Tehnikaülikool ei taha kindlasti tegeleda diplomite fabritseerimisega,“ rõhutas Hendrik Voll.

Tehnikaülikoolil jääb seoses vastuvõetud otsusega õppemaksudena saamata 300 000 eurot semestris.

Mirko Ojakivi küsimusele, kuidas toimuv mõjutab tehnikaülikooli vastas Hendrik Voll, et TalTech just liitus rahvusvahelise tehnikaülikoolide õppekonsortsiumiga EuroTeQ, kus on osalised Müncheni, Taani, Eindhoeveni ja teised tipp-tehnikaülikoolid Euroopast. See tähendab, et lähitulevikus on TalTechi tudengite arv üle 100 000, millest suure osa moodustavad välisüliõpilased, vastastikku on aktsepteeritud õppekavad ning üliõpilaste liikumine toimub, nagu töötab Schengen.

Kuula Hendrik Volli täispikka intervjuud Vikerraadios SIIT.

Laeb infot...