Tallinna Tehnikaülikooli äriideede väljatöötamise ja meeskonnakaaslaste leidmise programm osutus ettevõtlushuviliste tudengite ja gümnasistide seas väga populaarseks. Programmis hakkavad lisaks TalTechi üliõpilastele ideid arendama viieteistkümne erineva kooli entusiastlikud noored.

Julgus teha vigu – just see on uusettevõtluse keskuse projektijuhi Rasmus Kalepi hinnangul kõige tähtsam. „Iduettevõtte arendamine ei ole lihtne teekond,“ märkis ta. Projektijuhi sõnul ei ole see kindlasti kõigi jaoks, seega kui nad saavad programmi jooksul aru, et see ei ole neile, siis ka see on võit. „Tiimide poole pealt on eesmärgiks, et nad jõuaksid valideeritud ärimudelini ja toimiva prototüübi/MVPni (minimum viable product). Samuti soovime, et neil tekiks valmidus astuda sellistesse programmidesse nagu Prototron ning erinevatesse kiirenditesse ja inkubaatoritesse,“ selgitas projektijuht. Ta leiab, et kindlasti tuleb tiimidega ka pärast programmi edasi tööd teha: „Proovime neid ka uusettevõtluse keskuse poole pealt nii palju aidata, kui saame.“
Kalepi sõnul on kõik osalejad tänaseks endale tiimid leidnud. Samuti on igal meeskonnal olemas idee, mille kallal nad nüüd edasi töötama hakkavad. „Ilmselt tuleb noortel programmi jooksul oma algses plaanis ka muudatusi ja täiendusi teha – see täiesti tavapärane,“ selgitas Kalep.
Kalep tunnistas, et tema jaoks on tehnoloogilised lahendused alati kõige põnevamad, sest need on käega katsutavad. „Gümnasistid on üllatanud just selliste ideedega. Näiteks üks tiim pakkus välja, et teevad tekstiilijäätmetest mööblit, teine aga uuest materjalist ohutuskindaid – neid siis puidutööstuse tarbeks. Samuti käis üks lahe turismiäpi idee läbi, mille mõte on ühendada kohalik giid turistiga ja näidata turistile läbi rakenduse erinevaid vaatamisväärsusi koos teekonnaplaneerijaga,“ märkis projektijuht.
Avaüritusel said noored ettevõtlusentusiastid lähemalt kuulda programmi sisulist poolt, liituda meeskondadega, end pitchimises proovile panna ja kuulata TraynMe kaasasutaja Mal Kubati inspireerivat teekonda STARTERtallinn programmis osalemisest ja iduettevõtte skaleerimisest.
Järgmistel kordadel on plaanis keskenduda klienditeekonnale, personaale ja oma sihtgrupi mõistmisele. Samuti saavad tiimid teha turu-uuringut ja välja selgitada, kas nende ideel üldse maksvaid kliente leidub. Programm lõppeb 22. mail picthimisvõistlusega.
IGNITER on Tallinna Tehnikaülikooli tudengiorganisatsiooni Startup Garage’i ja TalTechi Uusettevõtluse keskuse algatatud tasuta äriideede väljatöötamise ja meeskonnakaaslaste leidmise programm. Lisaks tehnikaülikooli tudengitele võtavad programmist osa noored erinevatest kõrg- ja keskkoolidest: TKTKst, TLÜst, EBSist, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, EKAst, Mainorist, MURGst, Reaalkoolist, 21. Koolist, Tallinna Humanitaargümnaasiumist, Prantsuse Lütseumist, Rae Gümnaasiumist, Keila Koolist, Tabasalu Gümnaasiumist ja Inglise Kolledžist.