Hariduse ja tööturu tihedamaks sidumiseks ning noorte õpivalikute suunamiseks käivitas Eesti riik Euroopa Liidu tõukefondide toel Inseneriakadeemia. Akadeemia juhtiva partnerina on Tallinna Tehnikaülikoolil kohustus esitada 25. jaanuariks Haridus- ja Noorteametile oma tegevuskava. Inseneriakadeemia juhtkogu, kuhu kuuluvad kahe ministeeriumi ja üheksa erialaliidu esindajad, peaks kava kinnitama 8. veebruariks.
Et ühiselt parima tulemuseni jõuda, kohtuvad ülikooli esindajad nii HTM-i kui ka MKM-i, Eesti Tööandjate Keskliidu ning kõigi insenerivaldkonna erialaliitude esindajatega. Viimaste hulka kuuluvad Eesti Inseneride Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Elektritööde Liit, Eesti Elektroenergeetika Selts, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, Eesti Keemiatööstuse Liit, Eesti Masinatööstuse Liit ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.
Ülikooli poolelt osalevad mõttevahetustel õppeprorektor Hendrik Voll, Inseneriteaduskonna dekaan Fjodor Sergejev ning õppeprodekaan Ivar Annus, õppeosakonna välisvahendite koordinaator Terje Haidak, osadel kohtumistel ka Infotehnoloogia teaduskonna dekaan Gert Jervan. Liitudega peetavatele aruteludele kaasatakse Tehnikaülikooli vastavate erialade esindajad.
Eesti riigi, erinevate õppeasutuste ja tööandjate koostööplatvorm ehk Inseneriakadeemia on Tehnikaülikooli jaoks viimaste aegade üks olulisemaid meetmeid. Selle eelarve aastateks 2023-2029 on üle 21 miljoni euro, millest suurem osa eraldatakse just Tallinna Tehnikaülikoolile. Kõrgkoolidest kuuluvad Inseneriakadeemiasse veel Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool ning Eesti Lennuakadeemia. Hilisemas etapis liituvad Inseneriakadeemia tegevustega ka kutseõppeasutused.