Tallinna Tehnikaülikool

Koolitusel saavad alustavad ettevõtjad soovitusi, kuidas vältida levinud vigu ettevõtte arengu planeerimisel. Täpsemalt tuleb juttu intellektuaalomandist, juriidikast ja kapitali kaasamisest.

Koolitus alustavale ettevõtjale

Eestis käib üleminek traditsiooniliselt majanduselt teaduspõhisele, mille puhul on intellektuaalomand oluline majanduslik ressurss. Selle kaitse, eriti patendikaitse, aitab kaitsta innovaatilisi ideid ja tehnoloogiaid ning võimaldab teaduspõhistel iduettevõtetel patenditud tehnoloogiaid arendada, luua konkurentsieelise ning meelitada investeeringuid.

Teemat käsitleb Tallinna Tehnikaülikooli intellektuaalomandi ekspert Mart Enn Koppel, kes on ka Euroopa ja Eesti patendivolinik, USA bar associationi liige ning laialdase kogemusega nõustaja. Ta jagab väärtuslikku infot nii patentide, kaubamärkide, disaini jm kaitse ning strateegia osas. „Enamasti just ülikoolidest saavad alguse uued teadmised, tehnoloogiaid ja ideed, mida saab kasutada majandusliku kasvu ja konkurentsivõime edendamiseks. Ülikoolid suudavad teadus- ja ettevõtluskoostöö kaudu aidata kaasa uute ettevõtete loomisele, innovatsiooni levitamisele ning tööjõu ja teadmiste arendamisele. Seetõttu on just ülikooli seinte vahel Mektorys õige rääkida intellektuaalomandi kaitsest ja kasutamisest ettevõtte kasvu toetamiseks,“ selgitas Koppel.

Ettevõtte väärtuse kasvatamisest ja kapitali kaasamisest räägib Specialist VC investeerimisfondi nõustaja Tõnu Esko, kes otsib pidevalt uusi investeerimisvõimalusi. Ta on kogenud teadlane, kellel on põhjalikud kogemused näiteks bioinformaatika, biotehnoloogia, tervisetehnoloogiate ja ravimitööstuse valdkonnas.

Juriidilisi teadmisi jagab rahvusvaheliste tehingute läbiviimisele spetsialiseerunud äri- ja lepinguõiguse ekspert Timo Kullerkupp. Ta töötab advokaadibüroo RASK partneri ja vandeadvokaadina ning tegeleb igapäevaselt välisinvesteeringutega seonduvate õigusküsimuste lahendamisega.

Osalejad saavad registreerides teada anda, millistelt koolitajatelt soovitakse täiendavat individuaalset konsultatsiooni. Sõltuvalt huviliste arvust valib korraldaja välja, kes saavad konsultatsiooni aja (ajad on vahemikus 12:20-13:50) – sellest antakse enne sündmust e-maili teel teada. Kes vastavat e-maili ei saa, ei saa kahjuks sel korral individuaalset konsultatsiooni.

Koolitus toimub 31. märtsil 2023 kell 10 Mektorys. Osalema on oodatud kõik huvilised, kuid vajalik on registreerumine. Registreeru 

Laeb infot...