Tallinna Tehnikaülikool

IT-innovatsioonifestival tuleb taas ning 15. juunil vaadatakse Mektorys otsa tehisintellekti ning selle usaldusväärsuse ja turvalisuse teemadele. Kuigi tehisintellekti rakendusi kasutatakse tänapäeval juba kümnetes valdkondades, siis inimesed enamasti ei taju, et igapäevaselt kasutatav tehnoloogia või taristu on AI-ga seotud. See muudab meie elu märkimisväärselt ning seega on oluline, et saaksime olla kindlad tehisintellekti usaldusväärsuses ja turvalisuses.

Kuigi tehisintellekti rakendusi kasutatakse tänapäeval juba kümnetes valdkondades, siis inimesed enamasti ei taju, et igapäevaselt kasutatav tehnoloogia või taristu on AI-ga seotud.

Konverentsi peaesinejad on tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor Pawel Sobocinski, Tallinna Ülikooli tervisekäitumise ja spordibioloogia professor Kristjan Port, ettevõtja Jaan Tallinn ning USA politoloog ja 21. sajandi sõjapidamise ekspert Peter Warren Singer.

Peaesinejate kõrval tulevad esitamisele meie tehisintellektiga tegelevate teadlaste ja ekspertide 3-minuti videod, kus esinevad: Juri Belikov ja Eduard Petlenkov, Tanel Tammet ja Baldur Kubo, Maksim Jenihhin, Aive Pevkur ja Kadi Lubi, Sven Nõmm ja Pille Taba.

Paneeldiskussioonis pealkirjaga „Kas sellist tehisintellekti me tahtsimegi?“ osalevad professor Tanel Tammet, ettevõtja Jaan Tallinn, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete juht Ott Velsberg ning president Kersti Kaljulaid.

Eestikeelsed ettekanded tõlgitakse sünkroontõlkes inglise keelde.

Hübriidüritus on suunatud nii üliõpilastele, ettevõtetele, ülikooli töötajatele ja teadlastele, üldhariduslike koolide ja kutsehariduskeskuste õpetajatele kui ka tulevastele üliõpilastele ja lapsevanematele. Festivali laiem eesmärk on innovatsiooni kiirendamine, kaasates nii avaliku kui erasektori organisatsioone ning teha koostööd teaduslikku sisu omavate projektide puhul. Samuti pakkuda tudengitele praktilise ja projektipõhise õppe käigus ülesandeid, mille täitmine lisab väärtust osalevatele organisatsioonidele ja ühiskonnale.

Lähem info ja registreerumine: innovatsioonifestival.ee

Loe ka temaatilist artiklit Mente et Manust

Laeb infot...