Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Prantsuse Lütseumi lõpetanud Jaanika Raik õpib TalTechis informaatikat ning on AS-is Cybernetika praktikant. 

Jaanika Raik
Jaanika Raik. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Soovisin valida kõige laiapõhjalisemat IT-eriala, kus on palju valikaineid, eriti selliseid, mis on matemaatikaga seotud. 

Milliste probleemide lahendamise kallal soovid pärast lõpetamist töötada? 

Ilmselt soovin krüptograafia- või masinõppealast tööd. 

Milline aine või projekt informaatika magistris on osutunud kõige silmiavavamaks ja miks? 

Väga silmiavavad on õpetamispraktika ja tööpraktika. Tavalistest ainetest kiidaksin väga „Kõnetöötlust inimeses ja arvutis“ ning „Akadeemilist kirjaoskust, eetikat ja filosoofiat“. Mõlemad olid väga mitmekesised, interaktiivsed ja silmiavardavad. 

Informaatika on päevane õpe – kuidas Sul on õnnestunud töö- ja koolielu ühendada? 

Kui praktikad välja arvata, polegi õnnestunud. Imetlen väga neid, kes sellega hakkama saavad. 

Üks lõbus seik, mis on ülikooliõpingutega seoses esile kerkinud.  

See seik on küll veel bakalaureuseõppe ajast, aga lõbus sellele vaatamata. Tahtsin osta toiduautomaadist batooni. Automaat „sõi“ mu raha ära, kuid batoon jäi spiraali sisse kinni ja ei kukkunud lõplikult välja, nagu peaks. Siis nägi üks mees, et seisan masina juures nukra ja nõutu näoga. Ta ütles „Masinaga tuleb ikka suhelda!“ ja raputas automaati täiest jõust. Mõne hetke pärast oli mul toit käes. 

TalTechis magistritasemel informaatika õppimine annab tarkvaraarenduse oskusega spetsialistile lisateadmised kaasaegsetest tarkvaratehnoloogiatest ning oskused teha keerulisemaid arendustöid. See on tarkvaraarenduse meistriklass! Informaatika magistriõpe eeldab sisseastujalt IKT bakalaureusekraadi või sellele lähedase valdkonna haridust, programmeerimisoskust ning ka mõningast tarkvaraarenduse kogemust. Kuna osad loengud toimuvad inglise keeles, peaksid seda valdama heal tasemel. Tutvu õppekavaga lähemalt.

Laeb infot...