Tallinna Tehnikaülikool

Samal ajal kui osa inimesi teeb iga väiksemagi linnaliikumise autoga, leiab teine osa üles ka sobivad ühistranspordiliinid ja mõnusad kergliiklusteed ning isegi naudib neid. Kinnisvaraosakonna energiahaldur Janar Küla kuulub nende teiste hulka ja jagab oma mõtteid ja motivatsiooni rattasõiduks.

Janar Küla jalgrattamatkal

Kuidas teed oma valikud igapäevaseks liiklemiseks?

Hommikul rattaga otse tööle ja peale tööd suurema tiiruga koju, mõnikord käin ka lõunal rattaga. Suurem osa tavaliikumisi teen ära rattaga, ka poeskäigud – mul on erinevaid rattakotte. Erijuhtudel kasutan ühistransporti või äpitaksot/rendiautot.

Mida oled võitnud tänu sellele, et kasutad auto asemel ratast?

Saan rohkem süüa :) või siis, et olen vähem paksuks läinud. Saastan vähem ja olen vastupidavam.

Paljud inimesed põhjendavad enda väikest kehalist aktiivsust (ja auto liigkasutamist) ajapuuduse ja väsimusega. Kuidas Sina leiad aega ja jõudu liikumiseks?

Jõu leidmisega pole kunagi probleeme olnud, rattasõit on mulle väga kerge tegevus. Ja aeg tuleb võtta, spetsiaalselt trenni ma ei tee, sõidan selle asemel lihtsalt rattaga.

Ütle üks hea nipp neile, kes saaks, aga ei suuda auto kasutamisest loobuda.

Kulutage kõik raha niimoodi ära, et auto jaoks seda enam ei jätkuks :).

Aga tegelikult head nippi ei tea, kui ikka inimesele rattasõit ei meeldi, siis pole midagi teha. Auto lihtsalt on nii palju mugavam. Kui just maksustamise läbi auto kasutamist kallimaks ei tehta või ei arendata autoteede arvelt kergliiklusteid ja ühistransporti, mis teeks teekonna läbimise autoga võrreldes kiiremaks, siis naljalt autost ei loobuta. Aga rattasõit teeb vabaks!!!

Ole nagu Janar!

Mõõda enda eluviisi kestlikkust eluviisitestiga siin.

Kuidas anda oma panus keskkonnajalajälje vähendamisse, loe Tehnikaülikooli rohejuhisest ja Riigikantselei rohekäitumise tööriistakastist.