Tallinna Tehnikaülikool

Öun Drinks OÜ asutaja ja tootmisjuht Juhan Kanemägi on lõpetanud TalTechi toidutehnoloogia ja -arenduse magistriõppekava. Öun Drinks on esimesi käsitööjookide tootja Saaremaalt. Ettevõte on tegutsenud 5 aastat ning müüb oma toodanguid ka Skandinaaviamaadesse.

Picture of Juhan Kanemägi

Millist kasu inimesed iga päev toidutehnoloogide tööst saavad?

Inimene tänavalt saab kõige rohkem kasu ilmselt uutest ja headest maitsetest, kvaliteetsest kaubast ja toitumise soovitustest.

Kaalusin omal ajal ka ehitusinseneri õppesuunda, kuid sellele erialale kandideerimise põhjus minu jaoks oli mõte, et kui ka majanduses ei lähe hästi, siis toitu vajavad inimesed ikka, ehk antud alal peaksin alati tööd saama.

Kuidas digirevolutsioon seda eriala on mõjutanud?

Ilmselt on inimestele kättesaadavamaks saanud info eri võimalustest, maitsetest, samuti igasugused enda toitumise jälgimist hõlbustavad rakendused.

Räägi kõige põnevam asi, mis Sul oma erialases valdkonnas on ette tulnud.

Olen saanud nullist üles ehitata vahujookide ja limonaadi tehase, mis on praegu Eestis juhtiv mittealkohoolsete käsitööjookide tootja. See on olnud suur väljakutseid täis protsess, mis jätkub praegugi.

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

Toidu sensoorne hindamine algab visuaalsest hindamisest ja lõhnast, mis loob meile juba ettekujutuse maitsest.

Sind huvitab, mis meie söögilauda katab, kuidas toitu toodetakse ja soovid valdkonda süvitsi tundma õppida? Sul on juba olemas baasteadmised toidutehnoloogiast, keemiast, bio- või geenitehnoloogiast? Toidutehnika ja –arenduse magistrikava valmistab ette spetsialiste töötamaks toidusektoris – nii tootmises, tootearenduses, kvaliteedikontrollis, riigiasutustes kui ka teaduses: https://taltech.ee/toidutehnoloogia-ja-arendus

Oled omandanud või peagi omandamas kõrgharidust? Kas sooviksid minna edasi õppima, aga ei tea veel täpselt, mida ja kuidas seda teha saaks? Vastuseid antakse teisipäeval, 17. märtsil TalTechi virtuaalsel magistriõppe infoõhtul. Osale ja saa teada, mida TalTechi uuendatud erialad endast kujutavad ning milliseid uksi magistriõpe Sulle tulevikku avab. Registreeru kohe: https://taltech.ee/uudised/jaab-ara-osale-magistrioppe-infoohtul-virtuaalselt

Laeb infot...