Tallinna Tehnikaülikool

Kadre Lahtmets on meditsiinitehnika ja -füüsika magistriõppe tudeng, kes mõned nädalad tagasi haaras võimalusest ning alustas erialast tööd Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Kadre on pärit Tartumaalt ja bakalaureusekraadi saigi Tartu Ülikoolis füsioteraapia erialal. “Erialavahetus on üsna drastiline, aga füsioteraapia praktikate käigus nägin erinevaid murekohti, mille lahendamine hakkas mulle huvi pakkuma, nii leidsin Meditsiinitehnika ja -füüsika eriala ja esitasin avalduse,” selgitab Kadre ümberlülitust. Lisaks koolile ja tööle tegeleb ta väga aktiivselt spordiga, mängides meistriliiga tasemel ja naistekoondises saalihokit. “Seetõttu mul vaba aega väga ei ole, aga võimalusel kasutan seda pere ja lähedastega aja veetmiseks, sarjade/filmide vaatamiseks ja puhkamiseks,” räägib ta.

Picture of Kadre Lahtmets.

Kelleks Sa saada tahad?

Minu arvates ei ole oluline mitte see, kellena ma tulevikus töötan, vaid see, et ma suudaksin oma teadmisi ja oskusi igapäevaselt täiendada, olenemata ametinimetusest ja tööülesannetest. Mul on erialaseid ideid, mida soovin elu jooksul täide viia, aga selle jaoks on veel pisut aega vaja.

Milline on kõige põnevam õppeaine?

Eks kõik õppeained on põnevad ja laiendevad teadmisi ning silmaringi, aga minu jaoks on senimaani olnud kõige põnevamad piltdiagnostika- ja radioloogiaalased õppeained. Ehk siis näiteks piltdiagnostika füüsikalised alused, kiirgusbioloogia ja kiiritusravi alused. Sel semestril on kõige põnevam õppeaine kvaliteet radioloogias, kus peame iseseisvalt koostama kvaliteedikontrolli juhise valitud modaliteedi kohta ja antud juhendi põhjal ka reaalsed mõõtmised teostama. Kuna antud kursusel on vähe osalejaid ja õppejõud on oma ala spetsialistid, siis on lähenemine individuaalne ja ka kõige väiksemadki detailid saab läbi arutatud.

Miks tasub seda eriala õppima tulla?

Ilmselgelt on see väga praktiline: kuna pidev areng toimub nii meditsiini- kui ka tehnikavaldkonnas, siis ei saa töö veel niipea otsa. Antud erialal õppimine annab laialdased teadmised, mistõttu on ka töövõimalusi väga erinevaid: haiglas või eraettevõttes töötamine, teadustöö tegemine, konkreetset teenust pakkuva eraettevõtte loomine jms.

Õppejõud on oma ala spetsialistid, seega on loengutes alati võimalik praktilisi näiteid küsida, seoseid luua jne. Kui oled ise aktiivne ja tubli, siis on peaaegu igas õppeaines mõni õppejõud, kes erialast tööd pakub.

Kursused on üsna väiksed ja kokkuhoidvad, samuti on õppejõud väga toetavad ja vastutulelikud, seega kui Sa oled Meditsiinitehnika ja -füüsika erialal õppimise peale mõelnud, siis ära kõhkle ja esita avaldus!

Üks lõbus tõik, mida Sa enne sel erialal õppimist ei teadnud

Brahhüteraapia (kiiritusravi viis, mille korral radioaktiivset allikat kasutatakse kasvaja vahetus läheduses) korral võidakse patsiendi sisse paigaldada radioaktiivseid “seemneid” eesmärgiga kasvajarakke hävitada.

Kui on näha kahte vikerkaart, siis nende värvid on vastupidises järjekorras.

Kui tahad ennast kaitsta alfaosakese eest, siis piisab selleks paberilehest.

Meditsiinitehnika ja -füüsika ühendab insenerialad, füüsika, bioloogia ja meditsiini ja IT-valdkonnad, arvestades kaasaegse digitaliseeritud tervishoiusüsteemi vajadusi. Tegemist on inseneriõppega, mille eriala vilistlastelt oodatakse innovaatiliste tehniliste lahenduste väljamõtlemist, mida saab kasutada ka igapäevaelus. Kui see võiksid olla Sina, siis tutvu lähemalt: www.taltech.ee/meditsiinitehnika-ja-fuusika

Laeb infot...