Tallinna Tehnikaülikool

Arvutisüsteemide õppekava magistrant Karl Kivi oli bakalaureuse õpingute ajal kahe tudengivormeli meeskonnas, mis  laiendas, täiendas ja kinnistas suurel määral ülikoolis õpitud teooriat matemaatikas, programmeerimises, füüsikas ja elektroonikas. Täna töötab Karl Artec Design OÜ püsivara insenerina, kus igapäevaselt tegeleb arvutiriistvara lähedase programmikoodi arendamise ja testimisega. Ta naudib seda, et arvutisüsteemide erialal on võimalik töö tulemust kohe füüsilisel seadmel näha. 

Arvutisüsteemide õppekava magistrant Karl Kivi oli bakalaureuse õpingute ajal kahe tudengivormeli meeskonnas, mis  laiendas, täiendas ja kinnistas suurel määral ülikoolis õpitud teooriat matemaatikas, programmeerimises, füüsikas ja elektroonikas.

Mis sind selle eriala juures kõige rohkem köitis? 

Mind on alati huvitanud, kuidas arvuti protsessor, mälu ja muu perifeeria töötab. Uurisin, et selleks on vaja teadmisi elektroonikast ja programmeerimisest. Esimene kokkupuude programmeerimisega algas Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis, kui 10. klassis sai õppida Pythoni programmeerimist. Pärast gümnaasiumit uurisin erinevate ülikoolide õppekavasid ja TalTechi arvutisüsteemide õppekava tundus täpselt selleks õige. Kõige enam köidab mind arvutisüsteemide eriala puhul see, et saan füüsiliselt seadmel tulemust näha - näiteks vilkuv LED-lambike seadmel. 

Mis on kõige põnevam õppeaine? Miks? 

Mulle on alati meeldinud probleemide lahendamine, mis on väljakutsuvad ja põnevad. Näiteks, andmestruktuuride algoritmid, kus õppisime efektiivseid arvutimälu kasutamise algoritme ja nende rakendamist. Lisaks programeerimisainetele on näiteks ülipõnev õppida protsessori arvutiarhitektuuri ehitust.   

Mis eelise annab ingliskeelne õppekava? 

TalTechi arvutisüsteemide inglise keelsel õppekaval on mitu head eelist. Esmalt, maailmas on IT keel inglise keel, see tähendab, et väga paljud õppematerjalid, videoloenguid, dokumendid, raamatud ja palju muid olulisi õpperessursse on inglise keeles. Teiseks annab õppekava võimaluse õppida end väljendama igapäeva õppetöös inglise keeles nii kõnes kui kirjas, mis on väga oluline hiljem erialasel tööl. 

Kes sinust peale lõpetamist saab? 

Pärast kooli lõpetamist on väga palju valikuid, kuhu edasi töötama minna. Tööstuses on väga suur puudus tarkvarainseneridest, kes on pädevad nii arvutiriistvara kui ka programmeerimisega. Mõned näited erinevatest tööstustest, kuhu saab arvutisüsteeme arendada - autotööstus, automaatika, tervishoid, olmeelektroonika, raudtee jne. Hetkel töötan püsivara insenerina. Minu töö on programmeerida ja testida erinevate arvutisüsteemide riistvara, mille hulgas on vaja uurida seadmete elektriskeeme, andmelehti ja dokumentatsiooni.  

Millise põletava probleemi tahaksid arvutisüsteemide ja automaatika abil lahendada? 

Hetkel ei oska täpselt öelda, millist põletavat probleemi lahendaksin, kuid olen kindel, et see võiks seotud olla asjade internetiga (IoT - Internet of Things). Asjade internetil on väga suur potentsiaal ja kasutusvaldkond mitmetes tööstusharudes, kus saaks automaatika lahendusega kindlasti süsteemi efektiivsemaks ja paremaks muuta.  

Üks lõbus tõik, mida sa enne õppima asumist ei teadnud? 

Enne õppima asumist ei osanud arvata, et kui palju on tegelikult meid ümbritsevaid seadmeid, kus jookseb programmikood. 

Kui programmeerimisest jääb Sulle väheks ja tunned, et tahad IT valdkonnas palju rohkem ära teha, siis arvutisüsteemide magistriõppekava on parim valik just Sulle! taltech.ee/arvutisusteemid

Mõtle suurelt ja astu tulevikku juba täna! TalTechi IT-teaduskonnas saad õppida kõiki IT valdkondi tipptasemel: teejuht.taltech.ee/it-teaduskond

Laeb infot...