Tallinna Tehnikaülikool

Mullu Kadrioru Saksa Gümnaasiumi lõpetanud Karolina Perv õpib TalTechis ingliskeelsel õppekaval integreeritud tehnoloogiad, vabal ajal tegeleb ta aktiivselt jalgpalli mängimisega Tallinna Kalevi naiskonnas ning on noortekoondises ka Eestit esindanud.

Insener_Karolina Perv
Mis Sind selle eriala juures kõige rohkem köitis?

Mulle meeldis, et integreeritud tehnoloogiate õppekava on hästi laiahaardeline. Sellega seoses on pärast lõpetamist kindlasti palju erinevaid võimalusi edasi spetsialiseerumiseks ja ka töötamiseks. Plussiks oli ka see aspekt, et õppekava on inglise keeles.

Mis eelise annab ingliskeelne õppekava?

Kõige suurem eelis on kindlasti see, et sul on suurem konkurentsieelis just rahvusvahelisel tööturul. Kindlasti on ka palju lihtsam üle minna ingliskeelsele magistriõppekavale. Samuti õpid sa kõrvuti välis- ja ka Erasmus+ programmi tudengitega, nii õpid tundma ka teisi kultuure ning saad uusi tutvusi üle maailma. 

Mis on kõige põnevam õppeaine? Miks?

Kuna olen ülikoolis õppinud ainult pool aastat, siis arvan, et see kõige põnevam õppeaine on veel tulekul. Aga kui valida nende seast, mis mul hetkel on olnud, siis ütleksin, et kiirprototüüpimise projekt ehk rapid prototyping. Tegime enda välja mõeldud toote prototüübi, mis oli hea praktiline kogemus tootearendusest. Kursuse tegi huvitavaks ka see, et selle valisid paljud Erasmus+ programmi tudengid ning see tegi grupis töötamise põnevaks.

Mis eesmärgiga roboti/masina ehitamine on Sinu unistus?

Robot, mis võtab ise verd, kuna endal pole just vereanalüüse tehes kõige paremad kogemused ja oleks põnev luua selline robot, mis leiaks veresoone üles paremini kui inimene.

Kes Sinust peale lõpetamist saab?

Insener, kellel on laialdased teadmised erinevatest valdkondadest ning kes oskab siduda oma teadmisi ja oskusi IT, äri- ja protsessijuhtimise, tootearenduse, disaini ning tootmise digitaliseerimisega.

Üks lõbus tõik, mida Sa enne õppima asumist ei teadnud?

Kui gümnaasiumis oli kõik info ja vajalikud materjalid õppetööks leitavad läbi eKooli rakenduse, siis nüüd ülikoolis pead lisaks Moodle’i ja õppeinfosüsteemi kasutamisele arvestama, et mõne kursuse kogu info ja materjalid võivad olla täiesti muus kohas, nagu näiteks Facebookis.

Seda, kuidas siduda omavahel erinevaid valdkondi nagu IT, äri- ja protsessijuhtimine, disain ja tootearendus, mehhatroonika ning tootmise digitaliseerimine, saabki kogu Baltikumis õppida ainult TalTechis. Kui see tundub sulle hea väljakutse, siis tule õpi meil integreeritud tehnoloogiaid. Loe lisa ja esita avaldus SAISis kasvõi kohe. Vastuvõtt on juba alanud!