Nordea pank annetas Tallinna Tehnikaülikoolile üheksa kõneboksi, mis asuvad Mustamäe linnaku erinevates õppehoonetes – U01-s, U04-s ja ICT-s esimesel, SOC-is ja NRG-s teisel ning ICO-s viiendal korrusel. Bokse saavad kasutada nii töötajad kui tudengid – seal on mugav õppida, veebikohtumistel osaleda või lihtsalt privaatselt rääkida.

„Avatud kontoris töötavatele inimestele, nagu turundus- ja kommunikatsiooniosakond või meie naabruses toimetav personaliosakond, on kõneboksid ideaalne koht, kus pikemaid telefonivestlusi pidada. Ühtlasi saab sealt ka Teamsi koosolekutel osaleda või kolleegidega kiireid nõupidamisi teha. Mul on väga hea meel, et me ei pea enam vaikset nurka otsides mööda maja ringi jooksma,“ rõõmustab tehnikaülikooli turunduse keskuse juhataja Kadri Kiigema-Voorel, kes on bokse juba korduvalt kasutanud.

Kõik boksid on vabalt kasutatavad ning eraldi broneerimist ei vaja. Küll aga tuleb arvestada, et nende kasutusaeg on piiratud, et mõnusat vaikuseruumi jaguks kõigile soovijatele. Üheseid bokse saab järjest kasutada kuni kaks ja kaheseid kuni kolm tundi.

Kõneboksid jõudsid ülikooli koostöös SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi ja kinnisvaraosakonnaga. Arengufondi büroo juhataja Elinor Tomingu sõnul on Nordea panga annetus eeskujulik näide korduskasutusest ja rohelisest mõtlemisest ning sellest, et ülikool saab läbi arengufondi väga erinevaid annetusi vastu võtta. „Täname Nordea panka nende toetuse eest ning loodame, et see innustab ka teisi ettevõtteid selliseid algatusi tegema,“ lisas Toming.