Tallinna Tehnikaülikool

Detsembri alguses toimus TalTechi Arengufondi aktus, kus teiste seas tunnustati ka majandusteaduskonna stipendiumi stipendiaate. Välja anti kaks 1300 euro suurust majandusteaduskonna bakalaureuseõppe stipendiumit ning üks 2000 euro suurune magistriõppe stipendium. Stipendiumid on ette nähtud hea õppeedukuse ning aktiivse ellusuhtumisega üliõpilastele, kes õpivad vähemalt teisel kursusel. Bakalaureuseõppe stipendiumid pälvisid Niina Häkkinen ja Rasmus Kalep ning magistriõppe stipendiumi pälvis Vladislav Fjodorov.

Enn Listra

Niina Häkkinen

Kasvasin üles Põhja-Soomes Rootsi piiri lähedal. Omandasin põhihariduse Rootsis kakskeelses üldhariduskoolis, mis ei õpetanud mulle ainult naaberriigi keelt, vaid andis sügavama arusaama piiriülese koostöö ning Euroopa Liidu olulisusest. Mäletan, et imestasin, miks Soome kuritegelikud jõud politsei eest üle piiri põgenesid ja miks ma olin 2015. aasta sügisel samal piiril tunnistajaks massilisele varjupaigataotlejate grupile. Sellises multikultuurses keskkonnas kasvamine äratas minus huvi erinevate kultuuride, rahvusvahelisuse ja meid ümbritseva õigusraamistiku uurimise vastu. Seetõttu otsustasin 2019. aasta kevadel, et soovin tulla TalTechi rahvusvahelist õigust ja Euroopa õigust õppima.

Õppetöö kõrvalt olen ma aktiivselt seotud tudengieluga. Esimesel ülikooliaastal valiti mind MTÜ Õigus Juuratudengid juhatuse liikmeks välissuhete valdkonnas. Pärast edukat ja õpetlikku aastat valiti mind selleks aastaks organisatsiooni aseesimeheks. Juhatuses olemine on mulle andnud võimaluse õppida ja areneda mitmetes valdkondades nagu näiteks juhtimine ja tiimitöö. Samuti olen laiendanud oma tutvusringkonda. Vabal ajal meeldib mulle teha trenni, kokata ja käia muuseumites. Olen tulihingeline koristaja, huvitun graafilisest disainist ja pildistamisest ning mulle meeldib suvel matkata ja talvel lumelauaga sõita!

Peale bakalaureuseõpingute lõpetamist soovin ma omandada õigusteaduse magistrikraadi Hollandis või Rootsis. Valdkonnad, kus ma soovin oma teadmisi sügavamalt laiendada, on intellektuaalomandiõigus ning ühinemised ja ülevõtmised.

Stipendium annab mulle võimaluse katta välismaa ülikoolidesse kandideerimiseks vajalike keeletestide kulud. Lisaks sellele kavatsen ma mingi osa säästa ja investeerida. Märkimisväärne on näha, et meie ülikool toetab noori tudengeid – tulevasi professionaale!

Niina Häkkinen

Rasmus Kalep

Mina õpin hetkel ärinduse erialal ning peaerialaks olen valinud ettevõtluse ja juhtimise. Ma otsustasin selle eriala kasuks, sest mind on ärindus alati huvitanud ja tegu on hästi laiapõhjalise õppekavaga, mis aitab mul loodetavasti tulevikus õigeid otsuseid teha.

Minu huviks on peamiselt muusika. Mulle meeldib väga laulda, laule kirjutada ja bändi teha. Ilma muusikata ma oma elu ette ei kujutaks. Lisaks sellele on mu väga suureks kireks ka purjetamine ning suveperioodil olen ma purjetamistreener. Mulle meeldib väga kokata ning praegusel talveperioodil olen ma enda jaoks avastanud ka sulgpalli.

Majandusteaduskonna üliõpilaskogus olen ma personalijuht. See tähendab, et mina vastutan meie siseürituste, liikmete haldamise ja uute liikmete vastu võtmise eest. 2021. aasta kevadel olin ma TalTech Investeerimispäevaku peakorraldaja. Üritusest võttis osa ligi 900 tudengit ning Facebookis jõudis see enam kui 100 000 inimeseni. Peale selle aitan ma teisi tudengeid Reaalabi nõustajana ning kuulun majandusteaduskonna hariduse kvaliteedi gruppi.

Peale bakalaureuseõpingute lõpetamist on mul üheks variandiks minna aastaks BAFF praktikaprogrammi raames USA-sse. Teine variant on jääda Eestisse, leida siin kolmanda aasta jooksul praktikakoht ning sealt hakata karjääri üles ehitama. Väga suuri plaane ma veel teinud ei ole.

Stipendiumi saamine tuli mulle suure üllatusena, sest viibisin sellel ajal kaitseväe õppekogunemisel. Ma arvan, et see raha läheb ilmselt investeerimisse, kus see saab ilusti kasvada.

Rasmus Kalep

Vladislav Fjodorov

Ma õpin majandusanalüüsi magistriõppekaval. Valisin just selle eriala, kuna õppisin bakalaureusetasemel rakenduslikku majandusteadust ning tahtsin jätkata oma õpinguid samal erialal ka magistriõppes. Lisaks on majandusanalüüsi magistrikraadi omanikud tööturul väga nõutud.

Olen tegelenud juba rohkem kui 14 aastat taekwondo’ga. Hetkel osalen võistlustel kohtuniku rollis, kuid varasemalt olen võistelnud rahvusvahelisel tasemel – osalesin kaks korda maailmakarikal, olen mitmekordne Balti riikide ja Eesti meister. Enne ülikooli sisseastumist tegutsesin paar aastat ka taekwondo treenerina.

Ülikoolis liitusin TalTechi vene väitlusklubiga. Praegu olen juba 4 aastat olnud väitlusklubi liige ning selle aja jooksul väidelnud mitmetel turniiridel ja ennast proovile pannud ka kohtuniku rollis. Samuti sõidan ilusatel kevad- ja suvepäevadel maanteejalgrattaga.

Peale magistriõpingute lõpetamist on mul kaks võimalikku edasist teekonda: jätkata õpinguid doktoritasemel või siseneda tööturule ja alustada doktoriõpinguid mõnevõrra hiljem. Praegusel hetkel ma veel ei oska öelda, millise tee ma valin. Tõenäoliselt selgub see kevadel.

Stipendiumiks saadud raha toetab mind õpingute lõpetamisel, aidates mul kogu oma tähelepanu suunata kevadel lõputöö kirjutamisele. Lisaks on stipendiumiks saadud raha potentsiaalseks stardikapitaliks juhul, kui otsustan tuleval sügisel jätkata doktoriõppes.

Vladislav Fjodorov

Laeb infot...