Arengufondi kevadisele konkursile laekus rekordiliselt palju avaldusi – kokku 1030, millest kõigile tingimustele vastasid 985. Ka kandideerijate arv on võrreldes eelmise aastaga pea kahekordistunud. Kõige populaarsemad olid Eesti Energia, Swedbanki, Coop Panga ja XRP Ledger Trusti stipendiumid.

„Oleme kommunikatsiooni osas jõudnud hulga rohkemate noorteni,“ sõnas Arengufondi juhataja Elinor Toming rahulolevalt. „Konkursi edu saavutamisel oli suur roll tõenäoliselt teavitustööl, mis on tänu meeskonna ning turunduse ja kommunikatsiooni osakonna tööle aina parem. Hea suund on olnud üha rohkemate tudengite edulugude jagamine.“
Toming tõi ühe edukuse allikana välja ka CV ja motivatsioonikirja kirjutamise seminari, millega alustati möödunud sügisest. Arengufond annab seminaril koos TalTechi Karjäärikeskusega nõu, kuidas oma CV üles ehitada ja millele motivatsioonikirjas tähelepanu pöörata. „Sel korral esines ka kaks ettevõtet, kes stipendiume välja panevad,“ märkis ta. Tominga sõnul toimis väga hästi ka isiklik teavitus – Arengufond külastas mitmeid loenguid, kus rääkis konkursist ja vastas tudengite küsimustele. „See innustas kindlasti mitmeid noori,“ leidis Toming.
Arengufond töötab iga päev selle nimel, et tudengitel oleks valikus palju stipendiume, millele kandideerida ja ülikoolil rohkelt koostööpartnereid, kes toetaks noorte tähelendu. Üldine toetuskultuuri arendamine, aktiivne suhtlus koostööpartneritega ja erinevate materjalide tootmine on vaid mõned tegevused, mida Arengufondi töö sisaldab.
Hetkel on avaldused stipendiumi rahastajatele käes, kes need oma komisjonidega üle vaatavad, kandidaatidega ühendust võtavad ja silmapaistvamad ettevõttesse kohtumisele kutsuvad. „Eks igas komisjonis on töö natuke erinev. Julgustan kindlasti tudengeid külastama neid ettevõtteid. On mitmeid näiteid, kus stipendiaadist on saanud ettevõttes praktikant ning hiljem töötaja – näiteks Projektibüroo stipendiaat on saanud Aasta töötaja tiitli.“
Toming soovib tänada kõiki ülikooli inimesi, kes aitavad tudengitel avaldusi kokku panna. Programmijuhte ja lektoreid, et nad edastavad infot oma tudengitele. Õppekonsultante, et nad sel kiirel perioodil nii suure hulga õppetulemuste väljavõtteid teevad ja kiirelt reageerivad. Soovituskirjade kirjutajaid – õppejõude, instituutide direktoreid, tudengiorganisatsioonide juhtkonda ja teisi. „Ja loomulikult ka ülikooli turundus- ja kommunikatsioonikogukonda, kelle abil jõuame ekraanidele ja oleme veebis olemas ning Üliõpilasesindust, kelle abil jõuame otse ka tudengite kanalitesse. Nende suurepäraste tulemuste taga on hulk inimesi ja Arengufondi juhatajana on mul suurim hea meel näha, et iga osapool annab parima, et võimalikult suur hulk tudengeid saaks oma dokumendid korda ja neil oleks võimalus stippi pälvida,“ märkis Toming.
Stipendiaatide nimekiri avaldatakse arengufondi veebis 26. aprillil ja stipendiumite üleandmise aktus on 15. mail ülikooli aulas. Rohkem infot leiab Arengufondi lehelt.