IT-teaduskond korraldas aprilli lõpus IT-maja kohvikus doktoriõppe avatud uste õhtu, kuhu olid oodatud tudengid, vilistlased ja teised huvilised. Teaduskonna 25st uurimisrühmast tuli kohale 16 teadusgruppi, kes tutvustasid külalistele rühma tegevusi ja teemasid kiirkohtingu formaadis, kus ühe laua ümber koondunud osapooled vahetasid lühikese aja jooksul mõtteid ja küsimusi.
Kohaletulnud osalejad said küsida vahetut infot doktoriõppesse astumise tingimuste, uurimisteemade ja tööstusdoktorantuuri kohta.
IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan rääkis õhtu avasõnades, et maailma suurfirmades on kõik uute tehnoloogiatega tegelevad inimesed doktorikraadiga. „See ei ole ka enam Eestis nii, et doktorikraadi on vaja ainult teadusega tegelemiseks ja ka ettevõtluses on üha rohkem doktorikraadiga inimesi. Seepärast paneme tehnikaülikoolis rõhku üha rohkem sellele, et doktorikraadiga inimesed oleksid vajalikud nii ülikoolile kui ka ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele,“ ütles Jervan.
Ta rõhutas, et doktoriõppesse tulemist võivad kaaluda juba bakalaureuseõppe tudengid ning magistrikraadiga inimeste jaoks on doktoriõppes palju võimalusi. „Näiteks on tööstusdoktorantuur üks meie õppevormidest ning see on koostöös ettevõtetega viinud väga huvitavate lahendusteni,“ märkis Jervan.
Vaata ürituse pildigaleriid siit
Doktoriõppe avatud uste õhtul osalesid järgmised uurimisrühmad:
- Mõõteelektroonika uurimisrühm
- Kommunikatsioonisüsteemide uurimisrühm
- Keskkonnaseire uurimisrühm
- Keeletehnoloogia laboratoorium
- Töökindla arvutusriistvara keskus
- Küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskus
- Biorobootika keskus
- Creativity Matters IT Didaktika uurimisrühm
- Biovedelike optika uurimisrühm
- Mittelineaarsete juhtimissüsteemide uurimisrühm
- Kompositsiooniliste süsteemide ja meetodite uurimisrühm
- Sardtehisintellekti labor
- Riistvara turvalisuse keskus
- Andmeteaduse töörühm
- Tugevalt tagatud tarkvara laboratoorium
- Arukate süsteemide keskus