Tallinna Tehnikaülikool

Olen Naatan Johannes Bender ja õpin Tallinna Tehnikaülikoolis elektroenergeetika ja mehhatroonika erialal. Sel semestril võtsin EuroTeQi kaudu õppeaine nimega „telekommunikatsiooni süsteemid ja tehnoloogiad“ CTU (Czech Technical University in Prague) ülikoolist. Kuna töötan ise telekommunikatsiooniga seotud valdkonnas ja tahtsin selle kohta rohkem teada saada, siis tunduski see minu jaoks kõige loogilisem lahendus. EuroTeQi abil on kõigil TalTechi tudengitel võimalus võtta õppeaineid EuroTeQi partnerülikoolidest ning järgmises kirjutises räägingi lühidalt oma mõtetest enne ja peale õppeaine deklareerimist.

naatan

EuroTeQ on koostööprojekt kuue Euroopa tehnikaülikooli vahel, mis loob üliõpilastele võimaluse valida teineteise poolt pakutavaid õppeaineid. Ülikoolid on pärit Saksamaalt, Tšehhist, Hollandist, Taanist, Prantsusmaalt ning ainetele registreerimine nendes ülikoolides toimub kaks korda aastas. Järgmine registreerimise voor tuleb juba mais, kus on võimalik sügissemestriks endale huvitavaid kursuseid leida - lisainformatsioon selle kohta tuleb kindlasti üsna pea.

Enne EuroTeQiga tutvumist arvasin, et õppeainete valik inseneridele on pigem kesine ning valida tuleks midagi mõnest teisest erialast. Kuna inseneriteaduskonnas üldiselt kombeks pidada tunde kohapeal, et saada lisaks teooriale ka paremat praktilist väljundit, siis arvasin, et EuroTeQil ei ole nii palju võimalusi pakkuda midagi just minu erialale. See aga ei pidanud paika ja vastupidiselt leidsin ainete nimekirja läbi vaadates mitmeid aineid, mis mind huvitasid. Siinkohal pean mainima, et aineid valides oli minu eesmärgiks võtta mind ennast huvitavaid ained, mitte asendada õppeaineid enda õppekavast (mis on samuti võimalik, kui oled eelnevalt enda programmijuhiga kokku leppinud).

Erinevate kursuste valik EuroTeQi partnerülikoolide seas oli seinast seina - näiteks pakkus Müncheni Tehnikaülikool linna ühistranspordi planeerimise õppainet ning pakuti ka masinaehituse algtõdesid. Ained olid huvitavalt üles ehitatud ja peagi vaatasin nelja aine kirjeldust lähemalt. Minu jaoks said määravaks aine õppevorm ning kestvus ajaliselt.

Õppevorme on EuroTeQi aine läbimisel kolm: aine tuimub täielikult distantsilt, aine läbitakse suures osas distantsilt ja lühikeseks perioodiks minnakse ülikooli kohale, et läbida praktikumid või sooritada eksam ja viimase vormina läbitakse aine täielikult valitud ülikoolis intensiivsema õppeperioodi käigus (nt kaks nädalat). Minu jaoks oli mugav just täielikult distantsõpe. Eelpool mainitud ajalise kestvuse all mõtlesin seda, et EuroTeQi kuuluvate ülikoolide semestrid võivad olla ajaliselt TalTechiga nihkes. Osad tudengid võivad karta, et võttes EuroTeQist õppeaine, võtad endale lisakohustuse, mis võib eksamisessi ajal pinget lisada. Õnneks on õppeainete kestvused erinevad ja tuleb kasuks ka eelnevalt mainitud nihe semestrite toimumises. Toon jälle näite Müncheni ülikooli põhjal, kus kevadsemester algab aprilli alguses ja lõppeb juuni lõpus, seega eksamite ajad TalTechi eksamiaegadega ei kattu. Kui aga ei taha võtta endale kursust, mis kestab poole suveni välja, siis on ka õppeaineid, mis kestavad pool semestrit ning enne suuremaid eksameid ja kodutöid on juba üks mure murtud.

Loodan, et mu väike ülevaade annab lugejatele julgust kasvõi õppeainete nimekirjaga tutvuda järgmises registreerimisvoorus ja küsimuste korral võib julgelt minuga ühendust võtta. Vastan suurima heameelega teie kõigi küsimustele e-maili teel: naatan.bender@taltech.ee

Laeb infot...