EuroTeQi partnerülikoolide vahelisele EuroTeqaThonile, 8.-10. juunil Ecole Polytechniques, sõitis Tallinna Tehnikaülikoolist kolm tudengivõistkonda: Looduse kategoorias võistkond Antscape (Marja-Liisa Soone, Ann Rehemaa, Johan Valdemar Leoste), Tehnoloogia kategoorias võistkond Bio-tribo-corrosion (Arash Kariminejad, Sibel Yöyler, Riddhi Hirenkumar Shukla, Tabeen Halawat Pampori, Shangavi Subramanian, Mayank Kumar Yadav) ning inimeste kategoorias võistkond UTER (Liis-Marie Kütt, Berna Sarraf, Ashlyn Elizabeth Finney).

EuroTeQ Collideri näol on tegemist probleem- ja projektipõhise õppega, kus õppetöö käigus antakse tudengitele väljakutseid, millele meeskondadena lahendusi leitakse. Päriselu probleemide lahendamisel on olulisel kohal interdistsiplinaarsus, mille aluseks on teadmised eri valdkondadest ja oskus siduda neid ühiskonna ja tööstuse vajadustega. 2023/24 ja 2024/25 õppeaastal on keskseks teemaks ENHANCE CONNECTIONS for Sustainable Futures, kus alateemad on:
- Inimesed (nt inimeste vaheliste kogukondade tugevdamine ja võimestamine, inimeste vajaduste ja soovide ühendamine tehnoloogia (sh nt digitaalsete lahenduste) abil eri valdkondades nagu heaolu, tervis, kultuur jne).
- Loodus (nt teadlikud sidemed loodusega võttes arvesse meie keskkonnaressursse ja elusorganismide seotust keskkonnaga: vastastikmõjusid ökosüsteemis, bioloogilise mitmekesisuse ja looduskaitse tagamine, taastuva energia kasutamine jne).
- Tehnoloogia (nt tõhusad ühendused tehnoloogia abil nii digitaalselt kui ka füüsiliselt eri valdkondades nagu infotehnoloogia, logistika, transport, tootmine, kommunikatsioon jne).
EuroTeQ Collider lõpeb igal aastal EuroTeQaThoniga – kolmepäevase üritusega, mis toob partnerülikoolide parimad Collideri võistkonnad ühte kohta kokku, et valida välja EuroTeQi partnerülikoolide parimad tudengivõistkonnad.

TalTechi tudengitiimid
Looduse kategoorias meeskond Antscape: Haljasalade piiramine ja nende halb ruumiline planeerimine on toonud kaasa tugeva keskkonnaseisundi halvenemise, mis mõjutab otseselt bioloogilist mitmekesisust. Meeskond pakub lahendusena automatiseeritud bioloogilist mitmekesisust säästva linnamaastiku kujundamise teenust, mis kohandab haljasalasid tegelike ruumiliste ja kohalike tingimustega ning tuginedes ökoloogilistele andmetele toetab säästvat planeerimist ning rohelisema ja vastupidavama linnakeskkonna loomist. Meeskonda kuuluvad Marja-Liisa Soone, Ann Rehemaa, Johan Valdemar Leoste.
Tehnoloogia kategoorias meeskond Bio-tribo-corrosion: Bioühilduvad implantaadid (nagu puusa- või põlveliigesed) seisavad silmitsi väljakutsetega, mis on seotud nende triboloogiliste omadustega (hõõrdumine, kulumine ja määrimine) ja korrosioonikindlusega. Meeskond pakub lahendusena samaaegse bio-tribo-korrosiooni testimise seadistust, mille loomine võimaldab meil ennustada, kuidas bioloogiliselt ühilduvad materjalid reaalsetes olukordades käituvad ja kuidas parandada nende omadusi ja pikendada nende eluiga olles kasulik nii keskkonnale kui majandusele. Meeskonda kuuluvad Arash Kariminejad, Sibel Yöyler, Riddhi Hirenkumar Shukla, Tabeen Halawat Pampori, Shangavi Subramanian, Mayank Kumar Yadav.
Inimeste kategoorias meeskond UTER: Sünnitusjärgne hemorraagia (PPH) on oluline emade suremuse põhjus kogu maailmas. Praegused standardsed hooldustavad ja tervishoiutöötajate poolt tehtavad massaažid ei suuda piisavalt panustada PPH-ga seotud surmajuhtumite ärahoidmisesse. Meeskond pakub lahendusena lihtsalt kasutatavat sensoritega varustatud massaaživööd. See pakub vajadusele naistele automaatselt põhimassaaži, mida muidu peaks tegema tervishoiutöötaja. Sensorid võimaldavad hoiatada tervsihoiutöötajaid õigeagse tegutsemise vajadusest. Meeskonda kuuluvad Liis-Marie Kütt, Berna Sarraf, Ashlyn Elizabeth Finney.