Tallinna Tehnikaülikool

Kristel Sepp on käinud kolmes Eesti ülikoolis – Eesti Maaülikoolist sai bakalaureusekraadi loodusturismi erialal, Tallinna Ülikoolist keskkonnakorralduse magistrikraadi ja nüüd õpib ta tehnikaülikoolis magistritasemel keemiatehnoloogiat.

Kristel Sepp

Kelleks Sa saada tahad?

Sellele küsimusele vastates tuleb korra tagasi vaadata ja mõelda, kelleks ma juba saanud olen. Olen neli aastat töötanud erijäätmete teenuse haldurina Ragn-Sellsis. Haldurina tean peensusteni, kuidas ohtlike jäätmete teke, kogumine, transport ning lõppkäitlus välja näeb, kuid hetkel olen kindlasti teoorias tugevam kui praktikas. Ma tahan saada oma ala parimaks praktikuks ja omandada lisaks senistele teadmistele ka praktilisi oskusi nii ohtlike ainete analüüsimise kui ka tehnoloogiliste käitluslahenduste osas. Seetõttu tulin just TalTechi tegema oma teist magistrikraadi ja valisin erialaks keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia.

Milline on kõige põnevam õppeaine?

Ma ei tooks eraldi välja ühtegi ainet, vaid kogu õppekava, mis on väga loogiliselt üles ehitatud. Pea igas aines on praktika, mis aitab kinnistada teadmisi. Loomulikult kõige põnevamad praktikumid toimuvad laborites, kus saab päriselt katseklaasi käes hoida ja erinevate seadmetega analüüse teostada.

Miks tasub seda eriala õppima tulla?

TalTechis õpetavad sind oma ala tipud ja nagu juba mainitud, käib enamus ainetega kaasas ka praktiline osa. Sa õpid päriselt midagi tegema, arvutama, analüüsima. Siit kaasa saadud teadmised teevad sinust väga tugeva konkurendi nii tööturul kui ka ettevõtluses.

Üks fun fact, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud.

Mul oli alguses tohutu ebakindlus ja hirm hakkamasaamise ees, kuna mul ei olnud bakalaureuse põhja samal erialal. Mulle meeldis küll ka keskkoolis keemia väga, kuid hiljem ei ole ma seda eraldi niimoodi õppinud. Lõbus tõik minu jaoks oligi see, et kõik on võimalik selgeks saada, kui sa ise seda väga tahad ja sul on professionaalsed õppejõud ning toredad kursusekaaslased ümber.

Me elame ajastul, mil keskkonnakaitse on põletav teema. Kuidas balansseerida sellel piiril, et loodus oleks kaitstud, teadus arendatud, ühiskond rahul ja elu kõikidele ohutu? Kui sul on soov anda oma panus keskkonnakaitsesse ning lahendada olemasolevaid probleeme uusimate tehnoloogiatega, siis oled seda õppekava valides õigel teel. Tutvu lähemalt: www.taltech.ee/keemia-ja-keskkonnakaitse-tehnoloogia

Laeb infot...