Kristine Carjova liitus Eesti Mereakadeemia meretranspordi uurimisrühma vanemteadurina aprillis 2024. Tema erialane teekond kajastab silmapaistvat arengut merenduse valdkonnas, mida iseloomustab üleminek laevade juhtimiselt akadeemiliste institutsioonide juhtimisele ning nüüd teadustööle Eesti Mereakadeemias. Oma mitmekülgse taustaga, mis hõlmab praktilist merekogemust, akadeemilist juhtimist ja pühendumust uurimistööle, seisab Carjova meretranspordi innovatsiooni esirinnas.

Varasem kogemus:
- 3. ohvitser Läti Merelaevastikus
- ASD puksiir Castor vahimees AS PKL Flote'is
- Alustas teadustöö assistendina ning tõusis kaasprofessoriks ja lennukiteooria ja -struktuuri osakonna juhiks Riia Tehnikaülikoolis
- Läti Mereakadeemia rektor
Carjova karjäär algas Läänemere vetel, kus ta navigeeris laevu kaptenina, saades hindamatuidteadmisi mereoperatsioonide keerukusest. Ent tema janu teadmiste järele ja intellektuaalne uudishimu juhtisid ta Riia Tehnikaülikooli, kus ta jätkas edasijõudnud uuringuid, samal ajal uurides nii lennunduse kui ka merevedude tehnoloogilisi ja struktuurseid aspekte.
Oma ametiaja jooksul Läti Mereakadeemia rektorina omandas Carjova põhjaliku arusaama merehariduse administratiivsetest väljakutsetest ja võimalustest. Siiski jäi Carjova juhtimise nõudmistest hoolimata truuks uurimistööle, tunnistades selle olulist rolli merendusvaldkonna tuleviku kujundamisel.
Üleminek juhtrollilt merehariduses vanemteaduri ametikohale Eesti Mereakadeemias oli tingitud Carjova soovist taaselustada oma kirg uurimistöö vastu. Oma praktilise kogemusega kaptenina suudab ta rikastada oma uurimistööd ning anda väärtuslikke teadmisi ja praktilisi näpunäiteid meretranspordi uurimisrühma liikmetele.
Toetudes oma ulatuslikule juhtimiskogemusele merel, läheneb Carjova meretranspordi uurimisele terviklikult, tunnistades tehniliste, juhtimis- ja ühiskondlike tegurite omavahelist seotust. Ta rõhutab interdistsiplinaarse koostöö tähtsust oma uurimisrühmas, soodustades dünaamilist keskkonda, kus vahetatakse ideid ja innovatsioon saab tekkida.
Määrates merenduse valdkonna ees seisvad pakilised väljakutsed, rõhutab Carjova vajadust innovatsiooni ja kohanemise järele muutuvas keskkonnas. Keskkonnasõbralikkuse ja tõhususe fookusega näeb ta oma uurimistööd muutuste katalüsaatorina, viies tehnoloogia ja praktikad kogu tööstuses uuele tasemele.
Kuna akadeemial on oluline roll merevaldkonna tuleviku kujundamisel, on Carjova pühendunud järgmise põlvkonna mereprofessionaalide ettevalmistamisele. Ta rõhutab digiteerimise ja tehnoloogiliste edusammudega kursis püsimise tähtsust, varustades õpilasi oskuste ja teadmistega, mis on vajalikud kiiresti muutuvas keskkonnas edukaks toimetulekuks.
Oma rollis vanemteadurina Eesti Mereakadeemias on Carjova eesmärgid ambitsioonikad, kuid keskendunud. Ta on pühendunud juhtima mõjukaid uurimisprojekte, nagu näiteks Baltic Fit projekt, mis mitte ainult ei suurenda Eesti Mereakadeemia mainet, vaid aitab kaasa Eesti tuntusele maailma merendusühiskonnas. Oma püsiva uurimistöö kire ja rikkaliku kogemusega on Carjova valmis tegema olulisi panuseid meretranspordi valdkonda, viies innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse uuele tasemele.