Portrait of Kroot Noges

Miks ma TalTechis töötan?

Mulle sobivad nii TalTechi eesmärgid kui ka siinne töökultuur. Mulle meeldib meie ülikooli eesmärk – teha Eesti ning jõudumööda kogu maailma inimeste elu mugavamaks ning paremaks, alustades kaasaskantava narkotesteri väljatöötamisest ning lõpetades sellega, et südamestimulaatorid on tõhusamad. Teiseks, ühiskonna teenimine – erinevate protsesside lahtimõtestamine alates ID-kaartide töökindlusest ning lõpetades bürokraatia vähendamisega. On privileeg, et saan assisteerida tehnikaülikooli meediategevust.

Siinne tööõhkkond – TalTech väärtustab kõiki oma pere liikmeid: teadlasi, õppejõude, üliõpilasi ning töötajaid. Kõigi panus on hinnatud ja vajalik ning meie küllalt suur kollektiiv on küll nõudlik, kuid ka kokkuhoidev ning sõbralik.

Miks soovitan TalTechi tööle tulla?

Tehnikaülikool on praegu väga kiirelt arenev organisatsioon. Ambitsioonid on suured ning siin saab praegu aidata kaasa protsessidele, millest osad realiseeruvad lähiajal, osad aga kujundavad kaugemat tulevikku nii ülikoolis kui ka väljaspool. Näiteks on ülikool pioneeriks teadlaste karjäärimudeli elluviimisel, millest tõuseb kasu ka Eestile ning ilmselt ka kaugemal. Muutusi tasakaalustab organisatsioon, mis on stabiilne ning kindel. TalTech tähistab saja aasta pärast päris kindlasti oma 200. juubelit.

Kokkuvõttes, tehnikaülikoolis saab andekas ja töökas inimene end teostada ja tema töö on äärmiselt vaheldusrikas. Näiteks on täna minu laualt läbi käinud sellised teemad nagu ujuvtuumajaama keskkonnamõju, uudse tehnoloogiaga veefilter, juhtmevaba laadimine, liginullenergiahoone renoveerimine, e-valitsemine. Ja tööpäev pole veel lõppenud.