Tallinna Tehnikaülikool

Eile toimus küberkaitse võistluse KüberPuuringu lõppvoor, mille ülesanded aitasid küber-päkapikkudel päästa pere Karu jõulud. KüberPuuringu võistlusel osales 191 võistkonda 95 koolist. Võitjaks tulid õpilased Karjamaa Põhikoolist, kelle edu saladuseks oli kiire pealehakkamine, hea googeldamise oskus ja mitte alla andmine. 

Karjamaa Põhikooli võistkonda kuulusid Roman Hansing, Artjom Ivanov ja Danylo Oliinyk.
KüberPuuringu võitnud Karjamaa Põhikooli võistkond.

Karjamaa Põhikooli võistkonda kuulusid Roman Hansing, Artjom Ivanov ja Danylo Oliinyk. Nad rääkisid, et võidus ei olnud nad kindlad võistluse ajal ega ka veel viisteist minutit enne lõppu. Teisele kohale tuli Tartu Tamme Gümnaasiumi meeskond koosseisus Ingmar Annus, Argo Kamenik, Markos Mihkelson ning kolmanda koha auhinna võttis vastu Arvuti IT-kool, kuhu kuulusid Daniel Sorokin, Artjom Suhhanov ja Victor Timoshenko.

Võistluse tehniline korraldaja Oliver Kikas CTF Pärnust rääkis, et kolmetunnine lahing pakkus palju põnevust, sest ülesandeid oli palju, tuli kasutada strateegiat ning lõpuni ei olnud selge, kes lõpuks võidab. “Noortele meeldis väga võistluse stsenaarium ja visuaalsed vaheklipid ning sellel aastal oli ka abi vähem vaja. See tähendab, et noored on tegemistes iseseisvamad,” rääkis Kikas.

Birgy Lorenz, TalTechi poolne korraldaja säras, kuna võistlusele olid seekord auhinnad välja pannud üle 40 toetaja. “See näitab, et koolid saavad 2022. aasta kevadel elamusi, mida nad tavaliselt küberturbe teemadel ei saa - kohtuda erinevate organisatsioonide tippekspertidega.

Toetajate abiga anti üle 40-le meeskonnale põhiauhinnad, eriauhinnad ning loosiauhinnad, milles on kutsed nii Eesti sisestele kui ka välistele kübervõistlustele, harivad veebinarid ja ettevõtete külastused. Esimese koha saanud meeskond saab oma klassi viia ekskursioonile Vabamusse, kus õpilased saavad osa e-Eesti ajaloo näitusest. I-III koha üldvõitjad saavad ka KüberPuuringu karika. 

KüberPuuringu võistluse harivad auhinnad on välja pannud Kaitseministeerium, Küberväejuhatus, Riigi Infosüsteemi Amet, TalTech, Startup Estonia, Vabamu, CTF Tech, SMIT, TEHIK, Regionaalhaigla, Politsei- ja Piirivalveamet, CCDCOE, eGa, Eesti NATO Ühing, B.EST Solutions, ADVA, Eesti Interneti AS, CGI, Primend, Clarified Security, GoFore, Cybernetica, Helmes, Colt, Twilio, Wise, Vespia, B-Sides, Fyma, Marina Kaljurand, Digikool, Konnekt, Orange Cyberdefence, SecTeam, PlanBforBreakfast, Microsoft, Omniva, Iizi, Hedman, Triniti, Eesti Lennuakadeemia, Tallinna Ülikool, Kehtna Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikool ja Mainor. Nende hulgas on ka parimatele kutse USA rahvusvahelisele võistlusele Magic CTF ja eriauhinnad tüdrukutele. 

Laeb infot...